منو سایت

توییتر توییت های حذف شده را از وب حذف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توییتر توییت های حذف شده را از وب حذف می کند

دکمه ویرایش توییت تنها ویژگی جدید توییتر نیست که می تواند تاریخچه را بازنویسی کند. ظاهراً این شرکت نحوه مدیریت توییت‌های تعبیه‌شده را که به دلیل پر کردن صفحات وب با حفره‌ها حذف شده‌اند، تغییر داده است.

توییتی که قبلاً حذف شده است که در یک صفحه وب جاسازی شده است، همچنان محتوای متنی توییت را نشان می دهد. اکنون این متن ناپدید شده است و فقط یک فیلد خالی را نشان می دهد. توییتر صفحات وب را با توییت های جاسازی شده حذف شده تغییر می دهد و متن را با جاوا اسکریپت مخفی می کند – انتخابی که بسیاری از توسعه دهندگان و مدافعان شبکه باز دارند.

کوین مارکس، توسعه‌دهنده IndieWeb و مدافع سابق گوگل، در یک پست وبلاگی از این تغییر در توییتر انتقاد کرد و آن را “سابقه عمومی جعلی” خواند. مارکس به توئیت‌های حذف شده رئیس‌جمهور سابق ترامپ به عنوان نمونه‌ای از محتوای مورد علاقه عمومی اشاره کرد که باید در دسترس باقی بماند و افزود که رویکرد جدید توییتر برای توییت‌های جاسازی‌شده حذف‌شده «خجالت‌آور» است.

که در توییت النور هاردینگ، مدیر ارشد محصول توییتر، در پاسخ به نگرانی‌های مارکس، گفت که توییتر با این تغییر به دنبال “احترام بیشتر وقتی مردم برای حذف توییت‌های خود هستند” است. هاردینگ گفت توییت‌های جاسازی‌شده حذف شده به‌زودی پیامی را نشان می‌دهند، به جای اینکه میدان را کاملاً خالی بگذارند، چیزی که در حال حاضر اتفاق می‌افتد.

توییتر توییت تعبیه شده را حذف کرد

مارکس تنها کسی نیست که می ترسد رویکرد غیر تاریخی به توییت های قدیمی به وب آسیب برساند.

اندی بایو، که رویداد مجازی Skittish را ایجاد کرده است، گفت: «تویتر چیزی بیش از حفظ حریم خصوصی افرادی که تصمیم به حذف توییت‌های خود می‌کنند، انجام می‌دهد: آنها از جاوا اسکریپت برای پنهان کردن متن ساده نقل‌قول‌شده به گذشته در جاسازی‌های خود استفاده می‌کنند، حتی اگر هنوز در HTML وجود دارد.» پلتفرم و قبلا CTO کیک استارتر بود. حفظ اسناد تاریخی مشکل بزرگی است.»

«… هرکسی که در وب نوشت می‌توانست از اسکرین شات یک توییت استفاده کند یا فقط متن را نقل قول کند، اما این اطمینان را داشت که بداند اگر توییت جاسازی شده حذف شود، متن ساده همچنان باقی خواهد ماند. توییتر با تغییر این رفتار این پیمان را نقض کرده است.»

توییتر روز سه شنبه اعلام کرد که به زودی توییت های قابل ویرایش را از طریق Twitter Blue، سرویس اشتراک درجه یک خود، آزمایش خواهد کرد. بین تغییر توییت‌های تعبیه‌شده و این خبر بحث‌برانگیز، به نظر می‌رسد این شرکت به سمت فلسفه‌ای حرکت می‌کند که اهداف کاربرانش را در اولویت قرار می‌دهد و بسیار بالاتر از هر گونه نگرانی در مورد بایگانی کردن محتوای تاریخی است. اما منتقدان این ویژگی می‌گویند که دادن آزادی کاربران به تغییر توییت‌هایشان پس از این واقعیت می‌تواند برخی از سخت‌ترین مشکلات پلتفرم توییتر از جمله آزار و اذیت و اطلاعات نادرست را تشدید کند.

مانند پذیرش عمومی دکمه ویرایش توییت که زمانی اسطوره‌ای بود، اگر حذف بیت‌ها از حافظه جمعی اینترنت حرکت خوبی یا گامی شوم در جهت اشتباه باشد، احتمالاً مردم دچار دودستگی می‌شوند. تنش طبیعی بین اخلاق جنبش “حق فراموش شدن” وجود دارد، که به دنبال این است که مردم را قادر سازد تا انواع خاصی از محتوا را از اینترنت حذف کنند، و محققان، توسعه دهندگان و سایر حامیان اطلاعات باز که وب را به عنوان یک زندگی در نظر می گیرند. سند – که باید به طور مداوم به روز شود، اما هرگز به طور مستقیم تغییر نمی کند.

توییتر واقعا روی دکمه ویرایش کار می کند

دادگاه دادگستری اروپا حکم داده است که “حق فراموش شدن” فقط در اروپا اعمال می شود

او همان چیزی را پرید که اگر از Animal Crossing با Clubhouse عبور کنید، به دست می آورید