منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تیرانداز بوفالو 30 دقیقه قبل از حمله دیگران را به دفتر خاطرات دیسکورد شخصی خود دعوت کرد

تیرانداز بوفالو 30 دقیقه قبل از حمله دیگران را به دفتر خاطرات دیسکورد شخصی خود دعوت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تیرانداز بوفالو 30 دقیقه قبل از حمله دیگران را به دفتر خاطرات دیسکورد شخصی خود دعوت کرد

دیسکورد بینش بیشتری در مورد چگونگی استفاده تیراندازی که در یک سوپرمارکت در بوفالو، نیویورک در آخر هفته تیراندازی کرد، قبل از اقدام غم انگیز خشونت از خدمات خود ارائه کرد.

تیرانداز، پیتون هندرون 18 ساله، به قتل درجه یک در تیراندازی دسته جمعی متهم شده است که منجر به کشته شدن 10 نفر و مجروح شدن سه نفر شد. در ماه قبل از حمله به خواربارفروشی بوفالو تاپس، که او در تلاش برای آسیب رساندن به بسیاری از سیاه پوستان تحقیق و انتخاب کرد، از Discord برای مستندسازی نقشه های خود با جزئیات زیاد استفاده کرد.

به گفته دیسکورد، تیرانداز مظنون یک سرور اختصاصی فقط برای دعوت راه اندازی کرد که از آن به عنوان «خاطرات چت در دفتر خاطرات شخصی» استفاده کرد. سرور تا 30 دقیقه قبل از شروع حمله هیچ عضو دیگری نداشت، زمانی که “گروه کوچکی از مردم” دعوت نامه ای دریافت کردند و به آن ملحق شدند.

سخنگوی Discord به TechCrunch گفت: «قبلا، سوابق ما نشان می‌دهد که هیچ کس دیگری گزارش چت را در این سرور خصوصی ندیده است. TechCrunch برای جزئیات بیشتر در مورد فعالیت سرور و اطلاعاتی در مورد نحوه مدیریت سرورهای خصوصی و پیام‌ها با این شرکت تماس گرفت.

Discord، یک برنامه چت متنی و صوتی، بیشتر به خاطر اتاق های پیام رسانی عمومی بزرگ خود شناخته شده است، اما همچنین به کاربران اجازه می دهد سرورهای خصوصی را فقط با دعوت نامه راه اندازی کنند. در به‌روزرسانی‌های سرور Discord، که یک نام کاربری با کانال Twitch که برای پخش زنده تیراندازی استفاده می‌کند به اشتراک می‌گذارد، مظنون دیدگاه‌های خشونت‌آمیز و نژادپرستانه خود را به طور عمیق مستند می‌کند. او همچنین جزئیات تدارکات نحوه انجام تیراندازی دسته جمعی را شرح داد، از جمله تجهیزاتی که از آن استفاده خواهد کرد، خریدهایش که منجر به تیراندازی می شود و برنامه های خود برای آن روز.

اگرچه مشخص نیست که Gendron در کدام سرورهای دیگر Discord فعال بوده است، اما فعالیت خود را در برنامه در گزارش های چت ذکر می کند. او نوشت: «تا به حال حتی فکر نمی‌کردم که افراد گروه‌های دعوای من احتمالاً توسط مأموران ATF و FBI تحمل شوند. در حالی که دیسکورد به‌عنوان نوعی دفتر خاطرات دیجیتالی برای جنایاتی که بعداً مرتکب می‌شد، عمل کرد، او همچنین صفحه‌ای تقریباً 200 صفحه‌ای برای عقاید، سلاح‌ها و برنامه‌اش برای اعمال خشونت در Google Docs گردآوری کرد.

در اوایل ماه مه، او ابراز نگرانی کرد که ممکن است گوگل برنامه او را در پیام‌هایی که به سرور خصوصی Discord ارسال می‌شود، خشونت‌آمیز ببیند. او نوشت: “خوب، من کمی استرس دارم که یکی از کارمندان گوگل شاهد حذف مانیفست من باشد.” “چرا آن را در اسناد گوگل نوشتم، مجبور شدم راه حل دیگری داشته باشم.” متأسفانه، این ترس ها بی اساس بود. پس از تیراندازی، گوگل سند را به دلیل نقض شرایط آن حذف کرد.

مظنون که تیراندازی توییچ را به صورت زنده پخش می کند، همچنین زمان خود را در 4chan (pol) می گذراند، یک تابلوی پیام رسوایی پر از نژادپرستی، زن ستیزی و افراط گرایی. برخلاف شبکه‌های اجتماعی انبوه مانند Discord، 4chan به طور فعال محتوا را تعدیل نمی‌کند و فقط در صورت لزوم محتوای غیرقانونی را حذف می‌کند. در چت های Discord. تیرانداز که توسط TechCrunch بررسی شده است، خاطرنشان می کند که پس از مواجهه با ایده های نژاد سفید در 4chan “واقعاً نژادپرست شد”.

پس از فاجعه بوفالو، هیچ پاسخ آسانی برای فناوری وجود ندارد

پنج سال پیش، دیسکورد در تظاهراتی در شارلوتزویل شرکت کرد، با متحد کردن راست‌ها، تجمعی آشکار از رهبران سفیدپوست و دیگر افراط‌گرایان راست افراطی، که با کشته شدن یک ضد معترض پایان یافت. شرکت‌کنندگان و سازمان‌دهندگان رالی در سرورهای خصوصی Discord گرد هم آمدند تا رویدادهای روز را برنامه‌ریزی کنند و درباره تدارکات آنچه در شارلوتزویل رخ خواهد داد، بحث کنند. این شرکت با ضربه زدن به تعدادی از سرورهای میزبان افراط گرایی پاسخ داد، اما تاکید کرد که پیام ها را در سرورهای خصوصی نمی خواند.

مانند Reddit، بیشتر تعدیل عملی Discord توسط مدیران انجمن در اتاق‌های گفتگوی آن انجام می‌شود. و مانند اکثر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، Discord بر ترکیبی از اسکن خودکار محتوا و ناظران انسانی متکی است. سال گذشته، این شرکت Sentropy، یک شرکت نرم‌افزار هوش مصنوعی را خریداری کرد که نفرت و آزار آنلاین را برای حمایت از این تلاش‌ها شناسایی و حذف می‌کند.

در سال‌های پس از خشونت‌های مرگبار در شارلوتسویل، دیسکورد با موفقیت تلاش کرد تا از رابطه خود با افراط‌گرایان راست افراطی و برتری‌طلبان سفیدپوست که زمانی رسانه‌های اجتماعی را خانه می‌نامیدند، فاصله بگیرد. اخیراً، Discord همچنین بین نام تجاری فعلی خود و منشأ آن به عنوان یک برنامه چت محبوب برای گیمرها فاصله گذاشته است و خود را به یک مرکز جذاب برای طیف گسترده ای از جوامع آنلاین پررونق تبدیل کرده است.

سخنگوی دیسکورد درباره فاجعه بوفالو گفت: عمیق‌ترین همدردی ما با قربانیان و خانواده‌های آن‌ها است و افزود که او به مجریان قانون در تحقیقات در حال انجام کمک می‌کند. نفرت جایی در اختلاف ندارد و ما متعهد به مبارزه با خشونت و افراط گرایی هستیم.»

Discord روی عضویت ممتاز کار می کند، یک گزینه درآمد جدید برای سازندگان

Discord سرور alt-right را خاموش می کند و موارد نقض ToS را گزارش می دهد

فیس‌بوک رویداد ضد اعتراض «حق را متحد» را که شامل حساب‌های جعلی بود، می‌بندد