منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

فوم پلاستیکی شبه استایروفوم یک ماده یکبار مصرف در همه جا، مضر و تقریباً فناپذیر است که مدتهاست برای جایگزینی خوب و سبز به پایان رسیده است – و فوم کروز برای تهیه آن آمده است. این استارت آپ در حال ایجاد یک فوم بادوام اما کمپوست شده در حیاط خلوت برای بسته بندی پوسته میگو است که توسط صنایع غذایی دریایی تولید شده (و دور ریخته می شود). اخیراً دایره اولیه خود را برای برآورده کردن علایق لئوناردو دی کاپریو و اشتون کوچر گسترش داده است و در حال گسترش است تا نیازهای اولین مشتری اصلی خود، Whirlpool را برآورده کند.

من جان فلتس، یکی از بنیانگذاران کروز فوم را در جریان شتاب دهنده به یاد ماندنی در دریا، که توسط Sustainable Ocean Alliance سازماندهی شد، ملاقات کردم. پیشنهاد او کاملا منطقی بود: ایجاد یک جایگزین زیست تخریب پذیر برای فوم پلی استایرن منبسط شده (EPS) با استفاده از موادی که به وفور از طبیعت ارائه می شود.

این ماده، کیتین، پوسته میگو، خرچنگ و سایر سخت پوستان را در داخل و خارج از دریا می سازد. قوی و انعطاف پذیر است، اما مانند هر قسمت از موجود زنده به سرعت و بی خطر تجزیه می شود. بهتر از همه، این است که در مقادیر زیادی توسط صنعت غذاهای دریایی تولید می شود – واقعاً استفاده کمی از آن وجود دارد، بنابراین هزاران تن پوسته در خارج از کارخانه های فرآوری میگو انباشته می شوند که بیشتر آنها به محل های دفن زباله می روند. مردم به معنای واقعی کلمه به شخص دیگری پول می دهند تا این چیزها را بگیرد.

نوآوری فوم سانتا کروز که از نام شهری که در آن آغاز شد، نامگذاری شده است. از EPS . در اصل، می توان آن را با مواد بسته بندی معمولی مبتنی بر نفت جایگزین کرد، قالب گیری کرد و تقریباً به هر شکلی برش داد. (و اگر تعجب می کنید، نه، بوی میگوی قدیمی نمی دهد.)

فلتس گفت: “شما کیتین را با کمی نشاسته و فیبر کم کیفیت ترکیب می کنید، همه اینها بر پایه بیولوژیکی هستند.” این شرکت در ایمیلی توضیح داد که قارچ، کنف، کاغذ بازیافتی و سایر منابع نیز نقش دارند. “اگر این چیزها را در باغ خود بیندازید، در کمتر از یک ماه ناپدید می شوند.” (یا بیشتر؛ سرعت با رطوبت و دما متفاوت است، مانند کمپوست معمولی).

جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

بلوک فوم کروز (سمت چپ) پس از دو روز در خاک مرطوب. EPS در سمت راست قرار دارد (و احتمالاً چند صد سال دیگر شبیه آن خواهد بود).

در ابتدا، استارت‌آپ انواع فرمول‌ها را آزمایش کرد و دریافت که فوم را می‌توان برای برآورده کردن شرایط مختلف از نظر شکل، سختی و غیره تنظیم کرد. فلتس گفت: «ما محدودیتی برای کارهایی که می توانیم با این فوم انجام دهیم پیدا نکرده ایم. «اما این فقط به این نیست که چگونه می‌توانیم آن را ارزان کنیم، بلکه در مورد محصولی است که می‌تواند در اکوسیستم، همه این فرآیندهای موجود و همچنین پایان عمر جای بگیرد. ما نمی خواهیم موادی را معرفی کنیم که به سادگی مشکل دیگری باشد.

این شرکت پس از ملاقات با آنها با جایزه SBF از NSF چراغ ها را برای مدتی روشن نگه داشت، با جوایز فاز I و II که بیش از 2 میلیون دلار پول غیرقابل تقسیم برای کار به همراه داشت.

وقتی فلتس شرکت خود را به سمت قایق هدایت کرد، ترسیدم که نوآوری فنی به سادگی برای ورود به صنعت بزرگ و سنتی مانند بسته بندی کافی نباشد. خوشبختانه، این تیم متوجه شد که باید جایگاه‌هایی را بیابد که بتواند در عین کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه، علاقه شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کند. آنها به زودی متوجه شدند که همه بی سر و صدا به دنبال چیزی بهتر هستند و جایگزین های سبز موجود محقق نشده است.

در حالی که غلبه بر EPS، مانند بسیاری از محصولات پلاستیکی، از نظر بهره‌وری و شتاب صنعت تقریباً غیرممکن است، جزر و مد در حال تغییر است، زیرا آلودگی همه‌جانبه‌ای که منجر به آن می‌شود مکرراً توسط محققان هدایت می‌شود. افشای اخیر که تقریباً هر حیوانی در این سیاره دارای میکروپلاستیک در خون و اندام‌های خود است، احتمالاً برای هیچ‌کس در محیط‌زیست تعجب‌آور نیست، اما این یکی از چندین واقعیت اجتماعی غیرقابل اجتناب است که در آن شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در جایگزین‌های سبز فرار می‌کنند. عادت‌های بیهوده‌شان. و اتصالات زنجیره تامین EPS هم از نظر محیط زیست و هم از نظر شهرت سمی است، اما بهترین چیز بعدی سه برابر قیمت است. فوم کروز را می توان با گزینه ای وارد کرد که خیلی گران تر نیست، اما به همان اندازه سبز است.

جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

مدیر تحقیق و توسعه کروز فوم، خوان براوو، بر اکستروژن نوار فوم نظارت دارد.

از نمونه های اولیه گرفته تا محموله های چند میلیونی

ویرپول یکی از آن شرکت‌هایی است که در طول تاریخ به استایروفوم و سایر محصولات بسته‌بندی پلاستیکی متکی بوده است، اما در سال‌های اخیر با وعده تجدیدپذیر شدن کامل سعی در اصلاح آن داشته است.

جایگزین استایروفوم مبتنی بر پوسته کروز فوم 3.4 میلیون دلار دانه با دی کاپریو و کوچر حمل می کند.

پکیج کاملاً تجدید پذیر ویرپول با نوک پا فوم کروز.

ران ووگلود، مدیر پایداری جهانی Whirlpool گفت: به عنوان تولیدکننده ده ها میلیون محصول در سال، ما در تلاش هستیم تا استفاده از پلاستیک های غیرقابل بازیافت و یکبار مصرف را حذف کنیم زیرا این کار درستی است. حذف استایروفوم برای وسایل بزرگ و سنگین بسیار دشوار است و هرگونه آسیب به محصول نهایی در صورت آسیب دیدن در حین حمل و نقل منجر به از دست دادن هنگفت کربن جاسازی شده می شود. ما در همه جا به دنبال نوآوری هستیم و می دانیم که گاهی اوقات آخرین ایده ها لزوماً از رهبران صنعت نمی آیند.

Whirlpool با فوم کروز کار می‌کند تا جایگزینی برای یکی از آخرین قطعات EPS باقی‌مانده مورد استفاده در بسته‌بندی دستگاه، مجموعه‌ای از پایه‌های قالب‌گیری شده کوچک که به بی‌حرکت کردن و نرم کردن وسایلی مانند اجاق‌ها در جعبه‌هایی که در آن‌ها حمل می‌شوند، جمع‌آوری کند. این یکی از اشکالی است که فوم کروز می تواند به راحتی بسازد (برخلاف مثلاً ظروف غذای قالبی – مطمئناً ممکن است، اما به ماشین های خاصی نیاز دارد) و ویرپول به میلیون ها چیز نیاز دارد. ناگهان، این فوم مبتنی بر پوسته از یک آزمایش امیدوارکننده به یک محصول تحویل اولیه تبدیل شد.

فلتس گفت که در حال مذاکره با بسیاری از شرکت‌های دیگر برای تامین قطعات مشابه هستند – توافق‌ها عمومی نیستند، اما تولیدکنندگان عمده تلویزیون، غذا و نوشیدنی، و حتی خودروها و قطعات آنلاین هستند. «به همین دلیل است. فلتس گفت: «ما باید مردم را می زدیم.

ستارگان متمرکز بر آب و هوا در حال ثبت هستند

علیرغم چندین شروع اشتباه در نوشتن برای کروز فوم، من با آنها در تماس بودم زیرا احساس می کردم که آنها دائماً در مرحله “در جاده” با پتانسیل عظیمی هستند که به زودی محقق می شود – اما COVID و دیگر واقعیت های عدم مداخله شروع می شود. نرم افزار (به عنوان مثال، آنها به فضای تولید و شرکای تدارکات در سراسر کشور نیاز دارند – دقیقاً بهترین زمان برای تنظیم نیست. که بالا). اما اکنون با بلوغ فرآیند، صنعتی که آماده پرداخت حق بیمه برای جایگزین های سبز و سفارش واقعی برای میلیون ها قطعه است، به نظر می رسد این شرکت آماده انفجار است.

من تنها کسی نیستم که چنین فکر می کنم، زیرا کروز فوم قبلاً حدود 5 میلیون دلار سرمایه علاوه بر 2 میلیون دلار کمک مالی SBIR دریافت کرده است. آخرین بازبینی دور اولیه آن را 3.375 میلیون دلار تعیین کرد، در حالی که این دور در پایان سال 2021 حدود 2.5 میلیون دلار برآورد شد. این دور شامل سرمایه گذاری ستاره های سینما، لئوناردو دی کاپریو و اشتون کوچر (از طریق SOUNDWaves) شد. ریاضیات ابتدایی این تفاوت را 875 هزار دلار تعیین می کند، اما جزئیات بیشتری در مورد شرط بندی آنها فاش نشده است. هر دو به عنوان مشاور ملحق خواهند شد.

کوچر چندین سال است که یک سرمایه گذار فعال و متعهد بوده است و در TechCrunch Disrupt درباره رویکرد خود به صحنه صحبت کرده است. دی کاپریو در صحنه VC جدیدتر است، اما مدت زیادی است که با طرفداران اجتماعی و آب و هوا درگیر است. من نتوانستم از طریق تلفن با هیچ یک از سرمایه گذاران برجسته جدید تماس بگیرم (چیزی در مورد مشغول بودن)، اما آنها اظهاراتی را در بیانیه مطبوعاتی گنجانده بودند.

دی کاپریو: «فوم کروز در حال برداشتن یک گام بزرگ در کاهش اثرات زیست محیطی صنعت زنجیره تامین است. ماموریت حذف پلاستیک های یکبار مصرف در نبرد مداوم برای محیطی پاک تر و پایدارتر، من را برای پیوستن به عنوان یک سرمایه گذار و مشاور هیجان زده می کند و مشتاقانه منتظر آنچه با هم خواهیم بود، هستم.

کوچر: “ما پتانسیل عظیمی را در پذیرش بسته بندی مصرف کننده فوم کروز می بینیم، زیرا صنعت از محصولات نفتی به سمت فناوری های جدید زیست مواد دور می شود.”

در شتاب دهنده روی دریا

سرمایه گذاران اولیه اولیه شامل Tom Chi’s At One Ventures (او همچنین با فلتس در آلاسکا ملاقات کرد)، Sustainable Ocean Alliance، Sony Innovation Fund و Regeneration.VC. شایان ذکر است که دی کاپریو همچنین سرمایه گذار و مشاور Regeneration.VC است، اما هر دو به طور مستقل در اینجا سرمایه گذاری کرده اند و سمت او به عنوان مشاور کروز فوم نیز جدا است.

شاه چیتین

محفظه های فوم کروز برای لوازم الکترونیکی مصرفی.

محفظه های فوم کروز برای لوازم الکترونیکی مصرفی.

فلتس گفت که جاه طلبی کروز فوم فراتر از جایگزینی EPS و استفاده از انعطاف پذیری این ماده برای تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ نوآوری مواد است.

در یکی از گفتگوهایمان، من پیشنهاد کردم که آینده این شرکت فقط به عنوان یک فوم ساز نیست، هر چند که ممکن است برای بسیاری از صنعت متحول کننده باشد، بلکه به عنوان نوعی میگوی “Chitin King” در طلا می چرخد.

او گفت: “این باعث شد فکر کنم – ما با فوم شروع کردیم، اما فکر می کنیم امکانات زیادی برای این ماده فراتر از آن وجود دارد.” ما به ریخته گری، چسب ها و غیره نگاه کردیم… ما دوست داریم یک شرکت نوآور فناوری باشیم که کاربردهای کیتین را توسعه می دهد. ما می‌خواهیم فناوری‌های جدیدی را پیرامون انواع جدیدی از مواد ایجاد کنیم که می‌توانیم آن‌ها را در صنایع، اعم از خودروسازی، ساخت‌وساز، کالاهای مصرفی پیاده‌سازی کنیم.

به زودی کمبود مواد اولیه نیز وجود نخواهد داشت. حتی اگر ذخایر میگو شروع به اتمام کرده باشد، شرکت های جدید پروتئین و خوراک مبتنی بر حشرات مشکل مشابهی دارند.

فلتس گفت: “3، 4، 5 شرکت حشرات با من تماس گرفتند که می گویند ما با این کیسه های زباله پر از حشرات مرده کاری نداریم.” اکثر مردم به تماس پاسخ نمی دهند، اما این یک مورد خاص است.

اگر چه پتانسیل وجود دارد، اما مانع، مقررات است. نه اینکه دولت نمی خواهد این نوع نوآوری سبز اتفاق بیفتد، اما ساختارهای نظارتی پیرامون کمپوست سازی و جمع آوری در مقیاس بزرگ واقعاً برای این امر آماده نیستند. زباله های محوطه، زباله های مواد غذایی، محصولات ایمن برای دفن زباله «صنعتی قابل کمپوست» و ده ها برچسب و طرح نظارتی دیگر برای مقابله با این همه زباله های مختلف وجود دارد.

همانطور که فلتس گفت، می توانید آن را در باغ خود بیندازید و ظرف یک یا دو ماه تجزیه می شود – اما همه باغ ندارند و حتی اگر داشته باشند، ممکن است نخواهند برگ های پوسیده کیتین در آن وجود داشته باشد. و اگر شرکت و مواد نیاز به مقیاس بندی داشته باشند، باید در یکی از دسته بندی های موجود زباله قرار گیرند – و این یک روند طولانی مذاکره با مقامات شهری، دولتی و خصوصی است.

«پایان زندگی، بازیافت و غیره. زیرساخت بسیار گیج شده است. این یک مکالمه کاملا متفاوت است. آنچه لازم است استانداردسازی صنعتی زیادی در نحوه انتقال این موارد است. اگر مردم 5 برچسب مختلف را ببینند، آنها را نمی خوانند، آنها را دور می اندازند. نه اینکه این یک تراژدی با مواد بسیار کمپوست پذیر باشد، اما اقتصاد سبز و دایره ای جدید باید این چیزها را از ابتدا بسازد. ما فقط می خواهیم مردم بدانند که موادی مانند فوم کروز وجود دارد – نوعی برچسب که روی آن نوشته شده است کمپوست در خانه در سطل سبز، آن را در سطل زباله در حیاط بیندازید. باید ساده باشد.»

همه اینها در میان مدت برای شرکتی است که فقط در تلاش است و تلاش می کند اولین سفارش بزرگ خود را انجام دهد تا بتواند تقاضای سایر شرکت هایی را که در حال پیشروی هستند برآورده کند. اما کروز فوم یک برنامه بلند مدت دارد و انتظار دارد. تا خیلی زود دوباره پول جمع کند، شاید در اوایل تابستان، مرحله بعدی کیمیاگری خود را از میگو به طلا آغاز کند.