منو سایت

جذب نوری قابلیت های لیزری با کارایی بالا را به خانه می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جذب نوری قابلیت های لیزری با کارایی بالا را به خانه می آورد

Luminar، شرکتی که فناوری‌های لیدار و ادراک ماشینی مبتنی بر دید را برای وسایل نقلیه خودران می‌سازد، روز دوشنبه سازنده لیزر با کارایی بالا Freedom Photonics را خریداری کرد. این حرکت جدیدترین حرکت لومینار است که اجزای اصلی لیدار را به صورت عمودی ادغام می کند تا محصولات دقیق تری با قیمت کمتر در بازار ارائه کند.

Jason Eichenholz گفت: “این قرارداد امضا شده و انتظار می رود در سه ماهه دوم بسته شود و واقعاً لیزر پرقدرت Freedom Photonics و مدارهای مجتمع فوتونیک مرتبط را برای بهینه سازی عملکرد و همچنین بهبود نقشه راه ما برای هزینه سنسورهای آینده ما دارد.” بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Luminar به TechCrunch گفت.

چه در خیابان‌های شهر و چه در بزرگراه‌ها، مشکل اصلی پیش روی سیستم‌های خودروی خودمختار، توانایی دیدن و تشخیص اشیاء در فواصل طولانی است. برای به دست آوردن چگالی نقطه و وضوح مورد نیاز برای اجازه دادن به سیستم AV برای تعیین اینکه آیا لاستیک یا شخصی را در 300 متر جلوتر در جاده می‌بیند، یک پالس لیزر قدرتمند و پرتوهای با کیفیت بسیار مهم هستند، دو جزء که Freedom Photonics در آنها برتری دارد. به گفته آیکنهولز

این قرارداد که به دنبال سال ها همکاری بین دو شرکت صورت می گیرد، نه تنها کیفیت رهبری Luminar را بهبود می بخشد، بلکه به Luminar اجازه می دهد تا بیش از هزینه های زنجیره تامین کنترل کند. این به این دلیل نیست که یافتن لیزرها به ویژه دشوار است، اما آیکنهولز گفت: «لیزرهایی با پارامترهای عملکرد مناسب برای باز کردن قفل استقلال و ایمنی فعال که می‌توان در یک محیط سازگار با خودرو به دست آورد، بسیار دشوارتر است.

آستین راسل از Luminar در مورد زندگی پس از IPO، معاملات AV و آینده lidar در TC Sessions: Mobility 2022 صحبت می کند.

لیدار یکی از گران‌ترین اجزای سیستم‌های رانندگی خودران است که تجاری‌سازی و مقیاس‌سازی آن را دشوار می‌کند. کاهش هزینه ها حیاتی است و چیزی که Luminar فعالانه دنبال می کند در حالی که به هدف اعلام شده خود یعنی دستیابی به صورتحساب 100 دلاری برای سه جزء اصلی سخت افزاری لیدر، که آیکنهولز آن را “سه پایه مدفوع” می نامد – گیرنده، ASIC یا پردازنده، قدرت و لیزری که او اکنون از Freedom Photonics دارد.

لومینار قبلاً تجهیزات و تجهیزات دو پایه دیگر چهارپایه را خریداری کرده است. خرید آن در سال 2017 توسط Black Forest Engineers، سازنده سفارشی تراشه های پردازش سیگنال، به Luminar اجازه داد تا هزینه گیرنده ها را از ده ها هزار دلار به 3 دلار کاهش دهد. طبق گفته Eichenholz، خرید Optogration و تراشه‌های گیرنده آن در سال گذشته، بهره‌وری و اقتصاد را برای این شرکت باز کرد.

میلان ماسانوویچ، مدیرعامل Freedom Photonics در بیانیه‌ای گفت: «همه‌این وان با Luminar فرصتی عالی برای Freedom Photonics است که به ما مسیری سریع برای تجاری‌سازی در مقیاس فناوری‌های تراشه‌های لیزری کلاس جهانی ما می‌دهد». این امر علاوه بر کمک به گسترش رهبری لومینار در صنعت خودرو، فرصت بیشتری به ما می‌دهد تا مشتریان را در سایر بخش‌های صنعتی به طور همزمان حفظ و مقیاس کنیم.»

کارکنان Freedom Photonics نیز توسط Luminar خریداری خواهند شد و تیم اجرایی آن پس از تکمیل معامله به رهبری تجارت ادامه خواهد داد.

شرایط معامله با همه سهام تا اواخر روز دوشنبه، زمانی که لومینار اسناد نظارتی را ارائه کرد، فاش نشده باقی خواهد ماند.

استارت‌آپ لیدار لومینار از طریق ادغام 3.4 میلیارد دلاری با SPAC وارد بازار عمومی می‌شود