منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • جفری کاتزنبرگ از دور اولیه 10 میلیون دلاری API مالی تعبیه شده HUBUC پشتیبانی می کند.

جفری کاتزنبرگ از دور اولیه 10 میلیون دلاری API مالی تعبیه شده HUBUC پشتیبانی می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

من اخیراً در مورد روند به اصطلاح “تامین مالی تعبیه شده” نوشتم و به مثال اخیر جمع آوری کمک های مالی اخیر Intergiro در فضا اشاره کردم. اکنون نمونه دیگری از این روند در قالب HUBUC وجود دارد.

این استارت‌آپ که از بارسلونا، کاتالونیا، اسپانیا به‌عنوان یک «AWS برای خدمات مالی» صورت‌حساب می‌شود، قبلاً یک دور سرمایه اولیه 10 میلیون دلاری به‌طور مشترک توسط WndrCo و Runa Capital به دست آورده است.

WndrCo سود قابل توجهی برای شرکت است، زیرا این معامله شریک مدیریت WndrCo و یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق Dreamworks Animations، جفری کاتزنبرگ، را در میز HUBUC جذب می کند. این یک متحد قدرتمند است که باید داشته باشید.

اما فهرست سرمایه گذاران تاثیرگذار به همین جا ختم نمی شود. Y Combinator و Village Global با حمایت جف بزوس، کنت آی. چنو، ابیگیل جانسون و بیل گیتس نیز با تعدادی از سرمایه گذاران فرشته (ذکر شده در زیر) همبازی شدند.

HUBUC که در سال 2021 توسط یک جفت کارآفرین فناوری فین‌تک (حسن نواز، مدیرعامل و ایگناسیو خاویر، مدیر عملیاتی ارشد) تأسیس شد، می‌گوید که سخت کار می‌کند تا خدمات مالی را در طرح‌های تجاری از طریق یک API با راه‌حل‌های بدون کد ادغام کند. این بدان معناست که HUBUC می‌تواند حساب‌های بانکی، پرداخت‌ها، کارت‌های مجازی و فیزیکی و همچنین نرخ‌های ارز لحظه‌ای و پرتفوی دیجیتال را ارائه دهد، زیرا به عنوان لایه‌ای بین شرکای مالی که با آنها کار می‌کند و محصول شرکت قرار می‌گیرد. این به معنای مدیریت قراردادها، الزامات نظارتی، AML، سایر ادغام ها و ریسک و غیره است.

نواز در بیانیه ای گفت: «تامین مالی داخلی دیگر امتیاز انحصاری شرکت های بزرگ فناوری نیست. چشم انداز ما تبدیل شدن به پلتفرمی است که به هر شرکتی اجازه می دهد خدمات مالی را در محصولات خود بگنجاند. و ما این کار را با ساده کردن یک فرآیند بسیار پیچیده و قرار دادن همه چیز در یک قرارداد و یک API انجام می دهیم. او می‌گوید که در سال ۲۰۱۷ به عمودی‌های مختلف فین‌تک نگاه کردند، اما تصمیم گرفتند روی یک رویکرد جامع API تمرکز کنند.

HUBUC می گوید اکنون 58 منطقه را پوشش می دهد و با محصولاتی مانند پرداخت های رزرو سفر، هزینه های بازاریابی و رسانه ها و مزایای کارکنان کار می کند. مشتریان عبارتند از Mastercard، Wagestream، PayFlow، OkTicket و Declarando.

البته آنها تنها بازیکنان نیستند. اینها عبارتند از FIS، Temenos، Adyen و Wex. برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا سال 2025، درآمد حاصل از فین تک تعبیه شده در بخش پرداخت می تواند به 141 میلیارد دلار برسد.

کاتزنبرگ، رئیس سابق استودیو والت دیزنی و یکی از بنیانگذاران WndrCo، گفت: «تامین مالی جاسازی شده بانکداری را در هر بازار عمودی، از خرده فروشی، تحرک گرفته تا تدارکات و بیمه، مختل می کند. اما رسیدن به آنجا مستلزم سرمایه گذاری قابل توجه – و در نتیجه ریسک – برای توسعه و اجرا است. ما می‌توانیم ارزش فوق‌العاده‌ای را که HUBUC با ارائه طیف کاملی از خدمات به مشتریان خود ارائه می‌دهد، ببینیم.

آندره بلیزنیوک، شریک عمومی Runa Capital، افزود: ما زیرساخت های فین تک را به عنوان یکی از امیدوارکننده ترین موضوعات برای 10 سال آینده می بینیم، زیرا تقاضا برای عرضه محصولات مالی به سرعت در حال افزایش است.

فرشتگان تأمین مالی شامل «سوجی جاسوا (دراپ باکس)، جان لیلی (مدیر عامل سابق موزیلا)، عماد آهوند (مدیر عامل مرکوری)، لارس فجلدسو-نیلسن (معاون سابق اوبر)، بو جیانگ (مدیر عامل لیث)، جان باوتیستا (شریک اوریک) بودند. ) و آنتونی صالح (فرشته سرمایه گذار در Coinbase و Robinhood).