منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • جک دورسی در صورت تکمیل خرید ایلان ماسک در توییتر، 978 میلیون دلار درآمد خواهد داشت

جک دورسی در صورت تکمیل خرید ایلان ماسک در توییتر، 978 میلیون دلار درآمد خواهد داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جک دورسی در صورت تکمیل خرید ایلان ماسک در توییتر، 978 میلیون دلار درآمد خواهد داشت

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل توییتر، در صورتی که خرید 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک از غول رسانه های اجتماعی تکمیل شود و سهام او در توییتر به پول تبدیل شود، قرار است حقوق قابل توجهی دریافت کند. دورسی که از گرفتن حقوق از شرکت امتناع کرد و به جای آن تصمیم گرفت حقوق سالانه 1.40 دلار بگیرد، 2.4 درصد از شرکت را با کمی بیش از 18 میلیون سهام در اختیار دارد. بر اساس گزارش The Wrap، طبق پیشنهاد ماسک برای خرید هر سهم در توییتر به قیمت 54.20 دلار، دورسی 978 میلیون دلار نقد دریافت خواهد کرد.

مدیرعامل فعلی این شرکت، پاراگ آگراوال نیز در صورت تکمیل این معامله، بسته غرامت قابل توجهی دریافت خواهد کرد. طبق آخرین وکالتنامه این شرکت، اگر ماسک مدیریت جدیدی را استخدام کند، آگراوال به دلیل بندی در قراردادش 38.7 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. کل غرامت آگراوال برای سال 2021 30.4 میلیون دلار است که عمدتاً به صورت جوایز سهم است.

در مورد سایر مدیران توییتر، ند سگال، مدیر مالی شرکت، در صورت فروش شرکت و معرفی مدیریت جدید ماسک، 25.4 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. ویجایا گید، مدیر ارشد حقوقی غول رسانه های اجتماعی، 12.4 میلیون دلار دریافت خواهد کرد، در حالی که سارا پرسونت، مدیر ارشد مشتری توییتر، 11.2 میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه توییتر پیشنهاد خرید ایلان ماسک را پذیرفته است، دورسی موافقت خود را با خرید پیشنهادی اعلام کرد. که در موضوع توییت دورسی گفت که با پیوندی به “همه چیز در جای مناسب” ریدیوهد شروع می شود، “به طور کلی معتقد نیستم که کسی باید مالک یا مدیریت توییتر باشد.” می خواهد در سطح پروتکل یک کالای عمومی باشد نه یک شرکت. با این حال، حل مشکل شرکت بودن، الون تنها راه حلی است که به آن اعتقاد دارم. من به مأموریت او برای گسترش نور آگاهی اعتماد دارم.”

دورسی ادامه داد که هدف ماسک از ایجاد یک پلتفرم “تا حد امکان قابل اعتماد و فراگیر” درست بوده و این هدف با دیدگاه آگراوال برای پلتفرم مطابقت دارد. او در پایان گفت: “این راه درست است” و “خوشحال است که توییتر به گفتگوهای عمومی ادامه خواهد داد”.

واکنش آگراوال به این خبر محدودتر بود توییت که «توئیتر هدف و ارتباطی دارد که کل جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. عمیقاً به تیم‌هایمان افتخار می‌کنیم و از کاری الهام گرفته‌ایم که هرگز مهم‌تر از این نبوده است.»

مانند بسیاری از خریدها، در حال حاضر مشخص نیست که او پس از ترک پست چه خواهد کرد. با این حال، ماسک در اسناد SEC گفت که به راهنمای فعلی توییتر اعتماد ندارد و این نشان می‌دهد که آگراوال و سایر مدیران توییتر ممکن است پس از کنترل ماسک در سمت‌های خود باقی نمانند.

توییتر می گوید این معامله که به اتفاق آرا توسط هیئت مدیره تصویب شد، احتمالاً در سال جاری پس از تأیید سهامداران و رگولاتورها و “رعایت سایر شرایط بسته شدن معمول” بسته می شود.

شاید بپرسید چطور به اینجا رسیدیم؟ در اینجا گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر آمده است.

توییتر پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک را پذیرفت

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر