منو سایت

جک دورسی می گوید که با ممنوعیت دائمی توییتر مخالف است، با علامت ستاره

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جک دورسی می گوید که با ممنوعیت دائمی توییتر مخالف است، با علامت ستاره

بعدازظهر جمعه، جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، چند روز پس از خرید این شرکت به مبلغ 44 میلیارد دلار توسط ایلان ماسک، به پلتفرمی که ایجاد کرده بود روی آورد تا در مورد آینده آن صحبت کند. در یک موضوع مبهمدورسی گفت که به ممنوعیت های دائمی، به جز فعالیت های غیرقانونی، اعتقادی ندارد.

همانطور که گفتم، من معتقد نیستم که ممنوعیت دائمی (به جز فعالیت غیرقانونی) درست است یا باید امکان پذیر باشد. دورسی که در نوامبر 2021 از توییتر بازنشسته شد و در حال حاضر به عنوان رهبر این بلوک کار می کند، گفت: به همین دلیل است که ما به پروتکلی نیاز داریم که در برابر طبقات بالا مقاوم باشد.

اگرچه نام دورسی ذکر نشده است، اما او احتمالاً به برخی از بحث برانگیزترین لحظات در توییتر اشاره می کند که دوباره به عنوان خرید ماسک در توییتر ظاهر شد – از جمله انتخاب پلتفرم برای ممنوع کردن رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ پس از انتشار مقاله ای در رابطه با لپ تاپ پسر جو بایدن هانتر، رئیس جمهور آمریکا، از سکو و توقیف موقت نیویورک پست. مدیر حقوقی غول رسانه های اجتماعی ویجایا گید اخیراً پس از اینکه ماسک یک میم در مورد او منتشر کرد، مورد حمله آنلاین ترول ها قرار گرفت.

با توجه به این طوفان، سخنان امروز دورسی روشنی بسیار ملایم و ضعیفی را بر موضع او در مورد اینکه آیا چهره‌های بحث‌برانگیز، حتی کسانی که اطلاعات نادرست منتشر می‌کنند، باید در سکو اجازه حضور داشته باشند، می‌افکند.

“برخی چیزها را می توان بلافاصله اصلاح کرد، در حالی که برخی دیگر نیاز به بازنگری و اجرای مجدد کل سیستم دارند. دریافت بازخورد انتقادی در تمام اشکال آن برای من مهم است، اما همچنین مهم است که فضا و زمان برای مقابله با آن به دست آوریم. دورسی در توییتر گفت: «همه اینها باید در ملاء عام انجام شود.

در اوایل این هفته، دورسی گفت: “ایلان تنها راه حلی است که من به آن اعتماد دارم… من به ماموریت او برای گسترش نور آگاهی اعتماد دارم.” اما تنش وجود دارد: اگر دورسی به ماسک اعتقاد دارد، اما ماسک در مورد هزینه تیم اجرایی توییتر توییت می‌کند، آیا توییتر واقعاً در آستانه شفاف‌تر شدن است؟ همانطور که دورسی گفت، این شرکت برای پاسخگویی به برخی از انتقادی ترین بررسی های خود به «فضا و زمان» نیاز دارد. اخلاق در بهبودی نقش دارد.

دورسی در طوفان توییت امروز خود گفت: «نکته مهم این است که سرویس چگونه کار می کند و با چه سرعتی یاد می گیرد و بهبود می یابد. “بزرگترین ایراد من این سرعت بود. من مطمئن هستم که حداقل به این بخش پرداخته شده و اصلاح خواهد شد.»

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر