منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • جیل گانتر، سرمایه گذار و بنیانگذار رمزارز برای رقابت شدید بلاک چین – و آنچه برای برنده شدن نیاز است

جیل گانتر، سرمایه گذار و بنیانگذار رمزارز برای رقابت شدید بلاک چین – و آنچه برای برنده شدن نیاز است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جیل گانتر، سرمایه گذار و بنیانگذار رمزارز برای رقابت شدید بلاک چین - و آنچه برای برنده شدن نیاز است

جیل گانتر با کریپتو بیگانه نیست – او بازار را در فراز و نشیب هایش دیده است، در مورد پروتکل های بلاک چین تحقیق کرده است، برای بسیاری از استارت آپ ها و بنیانگذاران کریپتو کار می کند، و به عنوان یک سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در Slow Ventures سرمایه گذاری کرده است. گونتر برای اولین بار در سال 2011، زمانی که در دنیای مالی سنتی به عنوان معامله گر مشتقات در Goldman Sachs کار می کرد و زمانی که بیت کوین تنها بلاک چین تک لایه اصلی بود، شروع به دنبال کردن فضای کریپتو کرد.

از آن زمان، گونتر به پادکست واکنش زنجیره‌ای TechCrunch گفت، او شاهد سه مرحله جداگانه از توسعه در صنعت بوده است که او را به رقابت شدید بین چندین بلاک چین و حتی پروتکل‌های جدید بیشتری که وارد نبرد می‌شوند، سوق داده است.

مرحله اول همان چیزی است که گونتر آن را عصر آلت کوین نامید. پروتکل هایی مانند Litecoin، Dogecoin و ZCash در این دوره متولد شدند، زمانی که توسعه دهندگان به دنبال سفارشی سازی پروتکل بیت کوین به روش های خاص، مانند تغییر اندازه بلوک برای تغییر پهنای باند سیستم بودند.

گونتر می‌گوید: «آنچه شما به آن دست یافتید، بلاک چین و توکن‌های زیادی بود که ویژگی‌های مشابه بیت کوین را داشتند، اما مجموعه ویژگی‌ها را تغییر دادند.

طبق گفته گانتر، مرحله بعدی توسعه بلاک چین های جدید با ایجاد اتریوم در سال 2015 آغاز شد. اتریوم با معرفی مفهوم برنامه‌پذیری، «تغییر دریایی» را از نظر کارهایی که می‌توان با بلاک چین انجام داد، به ارمغان آورد.

او ادامه داد که دوران مدرن بلاک چین های تک لایه را می توان به عنوان دوره ای از توسعه دهندگان در نظر گرفت که سعی می کنند مجموعه ویژگی های بلاک چین های قابل برنامه ریزی را برای مقابله با برخی از مشکلات موجود در اتریوم سفارشی کنند. توسعه دهندگان در تلاشند تا هزینه ها را کاهش دهند، قابلیت استفاده را افزایش دهند و ویژگی های حفظ حریم خصوصی را به برنامه های بلاک چین اضافه کنند که خود زنجیره تک لایه اتریوم فاقد آن است.

هزینه های بالای تراکنش اتریوم و پهنای باند کم همچنان شبکه را آزار می دهد و کاربران را ناامید می کند. فروش اخیر زمین در دنیای متا لابراتوار یوگا، هفته گذشته زمانی که افرادی که قصد خرید NFT را داشتند با هزینه‌های بیش از حد گاز و تراکنش‌های ناموفق به دلیل محبوبیت رکود مواجه شدند، سرفصل اخبار شد.

در حالی که بلاک چین‌های جایگزین مانند Solana و Avalanche هزینه‌های کمتری را ارائه می‌کنند و می‌توانند تراکنش‌ها را بسیار سریع‌تر از اتریوم پردازش کنند، گونتر گفت این زنجیره‌های دیگر «به طور کامل مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند، که اتریوم است» زیرا مجبور نبودند تعداد زیادی کاربر را پردازش کنند. بلافاصله. مستقیما.

گونتر ادامه داد: علاوه بر این، تمام این زنجیره‌های جدیدتر «به نوعی چیزی را متمرکز کرده‌اند».

“در بیشتر موارد، این چیزها راه هایی را در نقشه راه برای ادامه تمرکززدایی در طول زمان دارند، اما ما هنوز شاهد آزمایش مجدد آن ها نیستیم. ما هنوز باید ببینیم که تمرکززدایی واقعاً از نظر معماری این چیزها چقدر برای مصرف کنندگان اهمیت دارد، “گونتر گفت.

این بلاک چین های مختلف به طور فزاینده ای نیاز به رقابت برای جذب توسعه دهندگان به اکوسیستم خود دارند. به عنوان یکی از بنیان‌گذاران سیستم‌های اسپرسو بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی، گونتر از نزدیک می‌داند که جذب مهندسان برای سرمایه‌گذاری زمان برای توسعه پروژه‌ها در یک زنجیره خاص در شرایطی که رقابت زیادی وجود دارد، چقدر چالش برانگیز است.

گونتر گفت: «شخصاً فکر نمی‌کنم که فقط با تکان دادن کاغذ سفیدی که می‌گوید، اوه، ما در واقع مقیاس‌پذیرتر و غیرمتمرکزتر از هر چیز دیگری خواهیم بود، کافی نیست.» “من فکر می کنم شما باید ویژگی های واقعاً متمایز از آنچه قبلاً وجود دارد داشته باشید. و من فکر نمی‌کنم که هیچ کدام بدون دیگری به اندازه کافی خوب نباشد – فکر می‌کنم شما باید استدلال کنید که چرا سیستم شما در آینده محبوب‌ترین و قوی‌ترین خواهد بود.”

البته، او اضافه کرد، همه پروژه های سطح اول موجود در آنجا “صدای مناسبی ایجاد می کنند”، اما هنوز توسط مصرف کنندگان آزمایش نشده اند. به خصوص اگر ارز دیجیتال در بازار به نزول خود ادامه دهد، برنده و بازنده در نبرد بین بلاک چین های تک لایه می توانند سریعتر از آنچه صنعت انتظار داشت از هم جدا شوند.

می توانید کل مصاحبه با گونتر را در پادکست ما، Chain Reaction گوش دهید. در Chain Reaction، Spotify، یا پلتفرم پادکست جایگزین خود اپل مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.