منو سایت

جی کیم بنیانگذار Nexon Jung-ju در سن 54 سالگی درگذشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
جی کیم بنیانگذار Nexon Jung-ju در سن 54 سالگی درگذشت

جونگ ژو جی کیم، موسس شرکت بازی سازی نکسون کره جنوبی، در سن 54 سالگی درگذشت.

روز سه‌شنبه، شرکت هلدینگ نکسون NXC بیانیه‌ای صادر کرد: «با اندوه عمیق، نکسون در سوگ مرگ غیرمنتظره بنیانگذار محبوبش، جونگجو جی کیم، که در ماه فوریه درگذشت.

مرگ ناگهانی او شوک بزرگی برای صنعت بازی در کره جنوبی بود که کیم را به عنوان یک نماد و یک پیشگام می بیند. این شرکت علت مرگ را فاش نکرد. مطابق با بیانیه های مطبوعاتیکیم به دلیل افسردگی تحت درمان قرار گرفته و به نظر می رسد که وضعیت او بدتر شده است. از او همسر و دو دختر به یادگار مانده است.

کیم که Nexon را در سال 1994 تأسیس کرد، پیشگام فضای بازی رایگان برای رایانه ها و بازی های ویدیویی بود و بازی نقش آفرینی آنلاین عظیم چند نفره (MMORPG) را در سال 1996 راه اندازی کرد. عناوین محبوب او عبارتند از: The Kingdom of the Winds، MapleStory، KartRider، Mabinogi و Dungeon. & جنگنده.

کیم پس از 16 سال کار از سمت مدیرعاملی NXC کنار رفت و سال گذشته سمت خود را به JaeKyo Lee سپرد. کیم در حال بررسی فروش اکثریت سهام خود بود در NXC به ارزش حدود 9 میلیارد دلار در سال 2019، اما به دلیل پیدا نکردن خریدار مناسب، فروش را پس گرفت.

Nexon، یکی از بزرگترین شرکت های بازی جهان، در سال 2005 دفتر مرکزی خود را از سئول به توکیو منتقل کرد و در سال 2011 در بورس اوراق بهادار توکیو عمومی شد و بیش از 1 میلیارد دلار در بزرگترین عرضه اولیه عمومی سالانه در ژاپن جمع آوری کرد.

اوون ماهونی، مدیرعامل و رئیس نکسون در بیانیه‌ای گفت: «بیان تراژدی از دست دادن دوست و مربی ما، جی کیم، مردی که تأثیر مثبت بی‌اندازه‌ای بر جهان داشت، دشوار است. جی به عنوان یک بنیانگذار و بینا، اطرافیانش را تشویق کرد که شکاکان را نادیده بگیرند و به غرایز خلاقانه آنها اعتماد کنند. خانواده اش نکسون و بسیاری از دوستانش دلتنگ او خواهند شد.”

به گزارش فوربسکیم، سومین مرد ثروتمند کره جنوبی تا می 2021، قول داده است که 93 میلیون دلار به استارتاپ ها و بیمارستان های کودکان در سال 2018 کمک کند.

NXC با سرمایه گذاری در اولین صرافی کریپتوکارنسی کره جنوبی، Korbit، در سال 2017، تجارت کریپتو خود را متنوع کرد. این شرکت بیش از 45 بازی زنده در بیش از 190 کشور جهان دارد.

تایید شد: صرافی کریپتو کوربیت کره ای به قیمت 80 میلیون دلار به مادر نکسون فروخته شد

موسس نکسون به قصد فروش 9 میلیارد دلاری سهام غول بازی سازی اشاره می کند