حتی آمازون هم نمی تواند بفهمد Astro برای چیست

حتی آمازون هم نمی تواند بفهمد Astro برای چیست

ربات کوچک زیبای Astro آمازون در چند هفته گذشته در اطراف آپارتمان من بوده است. او دستی ندارد که با سردرگمی سرش را بخراشد، اما من حاضرم این کار را برایش انجام دهم. به عنوان بخشی از برنامه نسخه‌های روز 1 آمازون، Robot یک برنامه 1000 دلاری است که فقط دعوتنامه دارد و تعداد محدودی ربات در دسترس است، زیرا این شرکت تلاش می‌کند آنها را با این سوال در دست مصرف‌کنندگان قرار دهد: چگونه از آن استفاده می‌کنید؟

این شرکت پیشنهاد می‌کند که برخی از کاربردها شامل نظارت خانگی، یک سیستم امنیتی خانه مستقل است که می‌تواند از اتاقی به اتاق دیگر سرگردان باشد. Astro دارای قابلیت گشت زنی در خانه با Ring Protect Pro، برداشتن دوربین پریسکوپ خود برای دیدن شمارنده، تشخیص افراد ناشناس در حالت “خارج”، ارسال سیگنال هنگام شنیدن صداهایی مانند شکستن شیشه و غیره است. همچنین می‌توانید وقتی در خانه هستید از آن استفاده کنید – اگر صدای پارس سگ را در شب شنیدید، می‌توانید Astro را بفرستید تا ببیند چه خبر است بدون اینکه مجبور باشید پیله دنج را روی پتوی بوریتو خود بگذارید.

این شرکت همچنین پیشنهاد می کند که Astro ممکن است راه حل خوبی برای ارائه مراقبت از راه دور باشد. ممکن است فرد مورد علاقه شما از Astro بخواهد که یادآوری ها را تنظیم و ارائه کند یا می توانید استفاده کنید دارم بازدید میکنم برای متصل ماندن علاوه بر این، Astro با Alexa Together کار می کند، که امکان مراقبت از راه دور را برای عزیزان مسن یا ارائه مراقبت برای افراد دارای چالش های حرکتی یا سایر ناتوانی ها فراهم می کند.

آمازون همچنین رفاقت را به عنوان یک مورد استفاده بالقوه ارائه می دهد – همه چیزهای سرگرم کننده ای را ارائه می دهد که Astro می تواند انجام دهد (چیزهایی مانند “Astro beatbox” یا “حیوان مورد علاقه شما چیست؟” بهترین مواردی هستند که شرکت ارائه می دهد)، و ویژگی های دیگری وجود دارد که باعث می شود بیشتر شبیه یک حیوان خانگی است تا یک ربات مخفی اسکای نت مرگ و نابودی.

تمام هدف محصول Day 1 Edition این است که تیم‌های محصول آمازون بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های خود را سریع‌تر به دست مشتریان برسانند تا بتوانند بازخورد ارائه دهند، که در این مورد به شکل‌دهی تجربه Astro کمک می‌کند. منطقی است. در حال حاضر، Astro یک سیستم قوی است و می تواند طیف گسترده ای از دستورات و وظایفی را که مشتریان مفید می دانند، انجام دهد. این ربات دارای یک پایه حمل کوچک و یک پورت USB برای برنامه‌های افزودنی است که به آن قدرت‌های جدید و جالبی می‌دهد که توسط هکرها و کاربرانی که فناوری را درک می‌کنند، قابل ارتقا است، تقریباً به همان روشی که امروزه کسی می‌تواند مهارت‌های الکسا را ​​بنویسد و پیاده‌سازی کند.

حسگرهای Astro به این معنی است که اغلب اوقات با هم برخورد نمی کند. و رنگ کف شاسی و خراش روی دیوارهای آپارتمان به من نشان می دهد که Astro هنوز چیز زیادی برای یادگیری در این قسمت ندارد. اعتبار تصویر: Haje Kamps برای TechCrunch

شخصاً، در تمام مدت با Astro، فکر می کردم ربات جذاب است. بلندگوها خوب هستند و داشتن یک بوم باکس و پخش ملودی ها یا پادکست ها در حین انجام کارهای خانه بسیار سرگرم کننده است. به عنوان بخشی از فناوری نسل اول، این یک دستاورد چشمگیر است که پتانسیل بسیار زیادی دارد. اما این به تنهایی برای تولید یک محصول کافی نیست. در دنیایی که محیط زیست در ذهن است، ما می‌توانیم با ابزارهای کمتری که به زباله‌دان‌ها ختم می‌شوند، کار کنیم، نه بیشتر، بنابراین نمی‌دانم این درباره چیست. من می توانم تعدادی از کاربردهای خاص را تصور کنم – از جمله موارد ذکر شده در بالا – اما هنوز نمی دانم که آیا این دستگاه اصلاً باید وجود داشته باشد یا خیر.

من با آنتونی رابسون، مدیر محصول آمازون برای فناوری رباتیک و روباتیک مصرف کننده صحبت کردم تا سعی کنم به ته کارها برسم. به سرعت مشخص شد که جاه طلبی Astro باورنکردنی بود و تیم آمازون دقیقا نمی دانست که این جاه طلبی آن را به کدام سمت می برد. او می گوید از نظر طراحی، که من برایش احترام قائل هستم، اما استفاده از رویکرد “بیا بسازیم” و ببینم که آیا می آیند و برای چه استفاده می کنند، برایم عجیب است.

منظور من رو اشتباه متوجه نشو؛ من معتقدم مکان ها و کاربردهایی وجود دارد که دوست ربات کوچک شایان ستایش آمازون در آنها بسیار منطقی است – اما وقتی روز به روز با استارتاپ ها صحبت می کنم، واقعاً احساس تکان دهنده می کنم. من اجازه نمی‌دهم استارت‌آپ راه‌حلی برای یافتن مشکل پیدا کند، بنابراین کنجکاو می‌شوم که وسوسه شوم که به آمازون – که واقعاً باید بهتر بداند – اجازه بدهم از قلاب خارج شود.

“این اولین ربات در دسته کاملاً جدید ربات ها است. وقتی این برنامه را شروع کردیم با خود می گفتیم چرا خودمان نباشیم؟ چرا آمازون نه؟ می‌دانید، ما این اکوسیستم عالی را با خرده‌های الکس و هوش مصنوعی داریم، بنابراین می‌توانیم این کار را انجام دهیم. رابسون گفت: “بیایید این کار را انجام دهیم، بیایید از مشتریان یاد بگیریم.” “ما بیرون رفتیم و تحقیقات زیادی در مورد اینکه مردم چه چیزی می توانند برای کمک به روبات ها در خانه خود تصور کنند، انجام دادیم. نظارت خانگی مطمئناً محبوب ترین چیزی بود که مردم می توانستند تصور کنند. می‌خواهم بتوانم بررسی کنم که آیا اجاق را روشن گذاشته‌ام یا درب پشتی من باز است. من می خواهم بتوانم بررسی کنم که آیا نیاز به خرید موز دارم، زیرا ظرف میوه خالی است. من می‌خواهم بتوانم بررسی کنم که آیا بچه‌ها برگشته‌اند یا در صورت بازگشت به آنها اطلاع داده شود. من می خواهم بتوانم با آنها صحبت کنم و آنها را در خانه پیدا کنم. بنابراین این یک مورد استفاده بسیار محبوب بود که مردم آن را شناسایی کردند. کاربردهای متعددی دارد.”

محفظه بار Astro بزرگ است و دارای یک درگاه USB-C برای گسترش بیشتر عملکرد آن است. آمازون پیشنهاد می کند که SDK برای ساخت نرم افزار برای Astro در حال کار است. اعتبار تصویر: Haje Kamps برای TechCrunch

ایده ها سریع و غلیظ آمدند، و من هر بار تعجب می کردم. بله، اما … واقعا؟ آیا مشتریان به طور بالقوه 1000 دلار برای حل این مشکل می پردازند؟

البته، انعطاف پذیری افزوده پلت فرم Astro پتانسیل را بسیار گسترش می دهد.

«ما بر سطح معینی از مقیاس پذیری اصرار داشتیم. ما چیزهای زیادی در مورد هر خانه یاد خواهیم گرفت – و هر خانه متفاوت خواهد بود و نیازهای متفاوتی خواهد داشت. بنابراین ما یک فضای بار با یک پورت USB اضافه کردیم و پرسیدیم، “چگونه می توانیم این پلت فرم را گسترش دهیم تا برای افراد بیشتری انجام شود؟” ما در ابتدای این برنامه تصور نمی کردیم که در طول این مدت یک دستگاه پخش کننده غذای حیوانات خانگی داشته باشیم. رابسون تعجب می کند. “ما مشتریانی داریم که در دفاتر خانه خود در هر دو طرف خانه کار می کنند و با استفاده از Astro چیزهایی را برای یکدیگر ارسال می کنند. ما یاد می گیریم، گوش می دهیم و سازگار می شویم. همانطور که از مشتریان یاد می گیریم، قابلیت های Astro را گسترش خواهیم داد.

تیم محصول چند چیز را در لیست آرزوهای خود دارد که به دلایل مختلف نتوانستند آنها را در اولویت قرار دهند.

«خیلی چیزها وجود دارد که ما به سادگی نتوانستیم از نظر عملی اضافه کنیم. مثلا Astro از پله ها بالا نمی رود. رابسون توضیح می‌دهد که سطح پیچیدگی‌ای که به محصول اضافه می‌کند آن را بیش از حد گران می‌کند و آن را برای افراد زیادی که می‌خواهیم کمتر می‌کند. «ما مجبور بودیم چنین سازش هایی را انجام دهیم. ما دوست داریم دوربین پریسکوپ کمی بالاتر برود. اما باید مصالحه می‌کردیم و می‌گفتیم، می‌دانی، برای دیده شدن در گیشه‌ها کافی است. این عالی است – دستگاه را کوچک نگه می دارد.”

تیم محصول همچنین پیشنهاد می کند که Astro می خواهد بتواند بسیار سریعتر حرکت کند. با سرعت فعلی خود، اگر سریع در راهروهای عمارت خود قدم بزنید، می توانید از آن پیشی بگیرید – اما سرعت آن نیز برابر با سازش است. به عبارت دیگر، قوانین فیزیک به سرعت شروع به تداخل می کنند.

“آسود، پیچیدگی اطمینان از ایمن بودن آن در هر زمان به طور تصاعدی در حال افزایش است. رابسون توضیح می دهد که ضریب دو، با هر افزایش سرعت. “شما باید در مورد سرعتی که می‌دهید بسیار هوشمند باشید، زیرا احساس شما و تصمیمات ایمنی شما را دو یا چند برابر پیچیده‌تر می‌کند.”

تیم Astro هنوز یک جعبه ابزار توسعه دهنده برای ربات Astro منتشر نکرده است، اما در راه است.

ما با شرکای استراتژیک سخت کار می کنیم. من فکر می کنم [an Astro SDK] اتفاق خواهد افتاد. رابسون می‌گوید: ما می‌خواهیم این توانایی هوشمندانه را برای حرکت به سمت مهارت‌ها و لوازم جانبی بیشتر و بیشتر در آینده بیاوریم. “این چیزی نیست که امروز آماده کنیم، اما خیلی زود می آید. تا جایی که بتوانیم روی این موضوع کار می کنیم.»

دوربین پریسکوپ بالا می‌آید و به صورت تلسکوپی منبسط می‌شود و به Astro اجازه می‌دهد تا موانع و میزها را ببیند. انتخاب طرح بسیار شیک اعتبار تصویر: Haje Kamps برای TechCrunch

تیم ارتباطی Astro در مورد پتانسیل این ربات به عنوان یک وسیله ارتباطی و نظارت هیجان زده است. داستان یک مشتری را می گوید؛ پدرشوهرش از ویلچرش افتاده بود. خانواده از Astro برای برقراری ارتباط و هماهنگی پاسخ اضطراری برای کمک به بهبودی او استفاده می کنند. ارائه کمک‌های رومینگ اضافی به افرادی که به طور مستقل زندگی می‌کنند به نظر می‌رسد یک مورد قدرتمند برای استفاده – به جز عجیب بودن Astro که نمی‌تواند از پله‌ها بالا برود یا درها را باز کند.

من تعاملات سرگرم کننده ای با Astro داشتم که مرا شگفت زده و خوشحال کرد. به عنوان مثال، به عنوان بخشی از فرآیند راه اندازی، Astro به شما می گوید که چند قدم به عقب برگردید تا فضای خالی را برای خروج از پایه شارژ آزاد کنید. همانطور که او این کار را انجام داد، قسم می خورم که برای نمایش “چهره” خود، مانند مردی که دستانش را تکان می دهد تا کسی را دور کند، دست تکان داد. من هرگز نتوانستم Astro را مجبور به انجام دوباره آن کنم، و تیم محصول نتوانست تأیید کند که آیا توهم داشتم یا این چیزی است که Astro واقعاً انجام می دهد.

می‌دانید، این چیزی است که وقتی به یک روبات زبان بدن می‌دهید، بسته به کاری که باید انجام دهد، به همان شکلی که باید حرکت کند، حرکت می‌کند. گاهی اوقات این چیزها ترکیب های جالبی از آب در می آید.» رابسون خندید. بنابراین نمی‌توانم به خاطر بیاورم که چرا این اتفاق می‌افتد، اما قبلاً توسط Astro غافلگیر شده بودم.

Astro یک ربات بسیار خوب در سطح فنی است. چرخ های بزرگ به این معنی است که می توانید بدون هیچ مشکلی از آستانه های بین اتاق ها بالا بروید. او چند بار روی تشک حمام من نشست، اما هر بار موفق شد حرکت کند، که قابل توجه است. وقتی Astro را آزمایش کردم، یک بچه گربه پرورشی نیز داشتم، و به نظر می رسید که Astro و Chairman Meow دوستان خوبی بودند و یکدیگر را در اطراف آپارتمان تعقیب می کردند. آسترو یک بار روی دم میو زد و میو با تا کردن تشک حمام تلافی کرد و آسترو را برای چند ساعت در حمام نگه داشت. من متقاعد نیستم که میو عمداً این کار را انجام داده باشد، اما آن را خنده دار دیدم.

دوربین پریسکوپ یک ویژگی بسیار هوشمند است که کارایی Astra را به طور چشمگیری افزایش می دهد و فناوری مسیریابی چشمگیر است. خیلی جالب بود که به آسترو بگویم به آشپزخانه برود و او را وادار کنم که با پشتکار در انبوهی از لوازم آمازون، صندلی های اداری و کفش های عجیب و غریب پراکنده ام کار کند. کارهای زیادی انجام شده است تا Astro غیر تهدیدآمیز به نظر برسد. او به آرامی و با احتیاط در نزدیکی افراد و حیوانات خانگی حرکت می کند، آنقدر به چیزهایی برخورد نمی کند و زمانی که می کند، با احتیاط این کار را انجام می دهد. صفحه نمایش و “چهره” Astro گویا و شیرین است و درجه بالایی از اعتماد و سهولت استفاده را دعوت می کند. این نشان می‌دهد که آمازون توانایی ساخت روباتیک فوق‌العاده توانمند را دارد، حتی زمانی که در مسیر مشکلات مربوط به محصول به خطر بیفتد.

برای چند روز پرسه زدن Astro در آپارتمانم لذت بخش بود و بیشتر اوقات به نظر می رسید از آن به عنوان جعبه موبایلی استفاده می کردم که قابلیت الکسا را ​​نیز دارد. این شیرین است و همه چیز، اما 1000 دلار برای هر سطح قابل تصور در اتاق من دستگاه های الکسا می خرید و پول کافی برای پوشاندن خانه با دوربین برای من باقی می ماند. من فقط به مبارزه ادامه می دهم که چرا Astro منطقی است. اما این برای هر محصولی که سعی در ایجاد یک دسته بندی محصول جدید دارد صادق است.

وقتی آن را به دفتر شرکتش برگردانم تا به روزنامه‌نگار بعدی که دقیق‌تر نگاه می‌کند، تحویل بدهم، آن را از دست نمی‌دهم، که به ندرت نشانه خوبی است، اما امیدوارم آمازون به اندازه کافی یاد گرفته باشد تا در بیان داستان بهتر شود. ربات کوچولوی دوست داشتنی او این واقعا راه حلی است که با دقت و جذابیت به دنبال یک مورد استفاده می گردد. اگر استقامت آسترو نشانه باشد، در نهایت یکی را پیدا خواهد کرد.