منو سایت

حداکثر Q: آتش را نگه دارید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
حداکثر Q: آتش را نگه دارید

سلام و به Max Q خوش آمدید.

در این شماره:

 • لانچر با نیروی رانش کامل یک موتور موشک پرینت سه بعدی آغاز به کار کرد
 • یک ابر ستاره ماهواره ای “پایدار”؟
 • تصمیم FAA در مورد Starbase دوباره به تعویق افتاد

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

لانچر موشک پرینت سه بعدی خود را نشان می دهد که احتراق کامل را انجام می دهد

لانچر نیروی محرکه کامل موتور E-2 چاپ سه بعدی خود را از مرکز فضایی استنیس ناسا در می سی سی پی نشان می دهد. این آزمایش حدود 22046 پوند فوت نیروی رانش (حدود 10 تن متریک) را با استفاده از LOX / نفت سفید در فشار احتراق 100 بار نشان داد.

اگرچه آنها هنوز تا رسیدن به مدار فاصله زیادی دارند، اما آزمایش موفقیت آمیزی مانند این گام بزرگی به سوی یک پرتابگر فعال است. پرتابگر کوچک و بسیار کارآمد خواهد بود و هدف آن هزینه کم برای مدار و چرخش سریع است. اما البته ابتدا به موتورهای در حال کار نیاز دارد.

این تنها یک مرحله از بسیاری از مراحل آینده برای موتور است. به موازات آن، یک توربو پمپ با فشار مورد نیاز 3 برابر فشار نامی احتراق آزمایش می شود. آنها پس از آزمایش فردی یکپارچه خواهند شد و موتور یکپارچه حاصل مرحله نمایش خود را آغاز خواهد کرد.

تست زیر را ببینید:

استارت آپ جدید گرگ وایلر می خواهد ستاره ماهواره ای “پایدار” را راه اندازی کند

آیا ابرستاره های ماهواره ای با پاکسازی زباله های فضایی در مدار پایین زمین ناسازگار هستند؟ بنیانگذار OneWeb، گرگ وایلر، اینطور فکر نمی کند. سرمایه‌گذاری جدید او، E-Space، با ارسال یک شبکه ماهواره‌ای ارتباطی شبکه‌ای از فضاپیما که زباله‌های کوچک را قبل از خروج از مدار در پایان عمر مفیدشان نیز می‌گیرد، با یکدیگر آشتی می‌دهد.

زمانی که ما در مورد ساخت 100000 ماهواره یا بیشتر صحبت می کنیم [ … ] وایلر گفت: ما به دقت زیر نظر داریم تا مطمئن شویم که به طور قابل توجهی، صدها برابر کمتر تأثیرگذار هستیم و عمدتاً در نویز از نظر احتمال برخورد هستیم. بنابراین در حالی که ما بیش از هر کس دیگری ماهواره داریم، احتمال برخورد ما اندکی افزایش می یابد.

حداکثر Q: آتش را نگه دارید

اعتبار تصویر: متیو لوید / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

FAA بار دیگر تصمیم SpaceX برای Starbase را به تعویق انداخت

در خبری که تعجب آور نیست، FAA بررسی محیطی سایت پرتاب گسترده اسپیس ایکس و برنامه Starship آن را حداقل تا 31 می به تعویق انداخته است، چهارمین باری که آژانس مهلت خود را به تعویق می اندازد.

اسپیس‌ایکس نمی‌تواند آزمایش مداری Starship، پرتاب‌کننده فوق‌سنگین و قابل استفاده مجدد را انجام دهد تا زمانی که چراغ سبز نظارتی را دریافت نکند. FAA از نوامبر 2020 بر روی ارزیابی زیست محیطی برنامه ای کار می کند و بیش از 18000 نظر عمومی در مورد این پروژه دریافت کرده است.

این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد: FAA در حال کار برای صدور برنامه نهایی ارزیابی زیست محیطی (PEA) برای SpaceX Starship / Super Heavy در 31 می 2022 است. SpaceX تغییرات زیادی در برنامه خود ایجاد کرده است که نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتر توسط FAA دارد.

پایگاه ستاره سفینه فضایی اسپیس ایکس

اعتبار تصویر: اسپیس ایکس

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • آدرانوساستارت‌آپی که نسل بعدی موتورهای موشک سوخت جامد را توسعه می‌دهد، سری A را به ارزش 20 میلیون دلار تکمیل کرده است. این شرکت «سیستم‌های پیش‌رانش را با موتورهای موشک جامد برای شتاب‌دهنده‌های مافوق صوت، موشک‌های تاکتیکی، وسایل نقلیه پرتاب فضایی و سایر سکوها تولید می‌کند».
 • فضای Axiom خدمه Ax-1 روز دوشنبه پس از 15 روز اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی به سلامت به زمین بازگشتند و اولین ماموریت کاملا خصوصی جهان به ایستگاه را پایان دادند.
 • نمازخانه فضاکه مجموعه کوچکی از ماهواره‌های مجهز به دیافراگم مصنوعی را اداره می‌کند، 97 میلیون دلار بودجه در سری C جمع‌آوری کرده است که NightDragon پیشتاز این راه است و سرمایه‌گذاران فعلی DCVC و Cota Capital نیز مشارکت دارند.
 • چین مقامات چینی گفتند که یک سیستم ارتباطی و ناوبری برای ماه ایجاد خواهد کرد و اولین پرتاب صورت فلکی در سال 2023 یا 2024 انجام خواهد شد.
 • ایتا کیهان قرارداد منعقد کرده است سولنسیس برای پیاده سازی امنیت سایبری مبتنی بر فضا که بر روی بلاک چین ساخته شده است. Eta در حال توسعه انبارهای سوخت برودتی در فضا است که می تواند برای سوخت رسانی به فضاپیماها استفاده شود.
 • HawkEye 360 و انجمن ملی امنیت فضایی ابتکاری را برای جمع آوری بودجه برای کمک های بشردوستانه به اوکراین از صنعت فضایی آغاز کرده است، با 16 شرکت، از جمله Relativity و Rocket Lab، موافقت کردند که یک بار وعده 50000 دلاری بدهند.
 • ناسا بازرسی تراز تلسکوپ فضایی جیمز وب را تکمیل کرد. این تلسکوپ اکنون به مرحله مقدماتی نهایی به نام راه اندازی ابزارهای علمی می رود که حدود دو ماه قبل از شروع عملیات در تابستان طول می کشد.
 • نورثروپ گرومن انتظار می رود سفارش برای شتاب دهنده های موشک جامد به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار از اتحاد راه اندازی متحدکیتی واردن، مدیر عامل نورث روپ، در طی گفتگو در مورد درآمد سه ماهه اول گفت.
 • کارخانه موشک آگسبورگ برنده 11 میلیون یورو (11.7 میلیون دلار) از مرکز هوافضای آلمان به عنوان بخشی از مسابقه پرتاب میکرو این مرکز. این دومین و آخرین دوره مسابقات بود. (هواپیمایی ایثار در دور اول برنده شد.)
 • اسپیس ایکس Crew-4 را روز چهارشنبه پرتاب کرد و با موفقیت دسته جدیدی از فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی انتقال داد. این چهارمین ماموریت سرنشین دار است که اسپیس ایکس به نمایندگی از ناسا انجام داد.
 • استارلینک به اولین خط هوایی بزرگ خود می آید. خطوط هوایی هاوایی گفته است که Wi-Fi مجهز به استارلینک را در هواپیمای خود ارائه خواهد کرد، اگرچه جزئیات بیشتر هنوز مشخص نیست.
 • سیستم های X-Bow قبل از آزمایش آتش استاتیک این شرکت روی موتور موشک سیم جامد خود به نام Ballesta، سری 27 میلیون دلاری A را بست. این حلقه به طور مشترک توسط Crosslink Capital و Razor’s Edge Ventures اداره می شود که شامل Lockheed Martin Ventures و Broom Ventures می شود.

عکس هفته

پشتکار ما

اعتبار تصویر: ناسا

Ingenuity، هلیکوپتر ناسا که در حال حاضر در اطراف مریخ پرواز می کند، این تصویر شگفت انگیز را از ارابه فرود که مریخ نورد Perseverance برای فرود بر روی سیاره سرخ در فوریه گذشته استفاده کرد، گرفت. پسندیدن ارین گیبون این را گفت در توییتر: زباله‌های فضایی به دنیای دیگری سقوط کردند که توسط یک پهپاد شکسته شد. ما در چه خط زمانی زندگی می کنیم؟»

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. اگر دوست دارید Max Q را بخوانید، آن را برای یک دوست ارسال کنید.

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید