منو سایت

حداکثر Q: بالا، بالا و دور

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
حداکثر Q: بالا، بالا و دور

سلام و به Max Q خوش آمدید. خبر مهم این هفته از من این است که … من در حال خرید توییتر هستم! شوخی کردم اما هر از گاهی توییت می کنم @breadfrom; سلام کنید یا به [email protected] ایمیل بفرستید.

در این شماره:

 • تنوع و گنجاندن در صنعت فضایی
 • مروری بر شیطنت های ایلان
 • این هفته با بنیانگذار لوئیزا بوئینهاس

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

شرکت های بزرگ فضایی قول می دهند تنوع را افزایش دهند و اعداد سخت را به طور عمومی به اشتراک بگذارند

در این هفته، 24 شرکت، از جمله ULA، SpaceX، JPL و Rocket Lab، متعهد شدند که تنوع و شمول را بهبود بخشند، با بازرسی های منظم برای صادق بودن با یکدیگر. دقیقا چی معنی میده؟ همانطور که در Space Workforce 2030 وعده داده شده بود، شرکت ها موافقت کردند که “تعداد زنان و کارمندان از گروه های کم نمایندگی را در نیروی کار فنی جمعی ما به میزان قابل توجهی افزایش دهند” و در پست های مدیریت ارشد. همکاری با دانشگاه ها برای بهبود انواع برنامه های مهندسی هوافضا؛ و از برنامه های K-12 حمایت می کند که حداقل به 5 میلیون کودک در سال می رسد.

این شرکت ها می گویند که ارقام خود را برای اهداف اشتغال ترکیب کرده و هر سال در کنفرانس سمپوزیوم فضایی ارائه خواهند کرد. آنها همچنین برای به اشتراک گذاشتن بهترین شیوه ها و تشویق دیگران به پیوستن به وعده ملاقات خواهند کرد.

حداکثر Q: بالا، بالا و دور

اعتبار تصویر: گتی ایماژ

پوشش ما از پیشنهاد ایلان در توییتر

با ما همراه باشید: پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر دقیقاً یک خبر فضایی نیست، اما با توجه به اینکه ماسک چگونه موفق ترین شرکت فضایی جهان را رهبری می کند، قابل ذکر است. TechCrunch داستان را از چندین زاویه مختلف پوشش داد. من آنها را در زیر گرد کردم:

 • ایلان ماسک می گوید با خرید توییتر «به اقتصاد اهمیتی نمی دهد».
 • آیا ایلان ماسک توییتر را در پیشنهاد ناخواسته خود دست کم می گیرد؟
 • تصاحب خصمانه چیست (و چرا معمولا محکوم به فنا هستند)
 • اگر ایلان ماسک به هدف خود برسد، توییتر سال ها پیشرفت را از دست خواهد داد

لون مشک

اعتبار تصویر: گتی ایماژ

این هفته با…لوئیز بویناس

لوئیزا بوئینهاس مهندس سیستم های فضایی و یکی از بنیانگذاران استارت آپ آلمانی Vyoma GmbH است، شرکتی که هدف آن ترکیب داده های نظارت بر زباله های فضایی با عملیات ماهواره ای است. Vyoma برنده مسابقه Startup Space در Satellite 2022 شد.

لوئیز بوینهاس ووما

اعتبار تصویر: لوئیز بویناس (در یک پنجره جدید باز می شود)

TechCrunch: روی چه چیزی کار می کنید؟

لوئیزا بوئینهاس: در ویوما، من از فعالیت های فاز B ماموریت ماهواره ای خود حمایت می کنم. بسیار مهم است که این هفته ما در حال انجام ارزیابی های نهایی از شبکه های ارتباطی زمینی بالقوه ای هستیم که از آنها برای صحبت با ماهواره های خود استفاده خواهیم کرد. در همان زمان، من قصد دارم پیشنهادی را که در مورد اتوماسیون تصمیم‌گیری در مدیریت ترافیک فضایی داریم، نهایی کنم و به DLR (Deutsches Zentrum für Luft-und Raumfahrt یا مرکز هوافضای آلمان) ارائه کنم.

چه چیزی در اخبار هفته گذشته رخ داد که نمی توانید از فکر کردن به آن دست بردارید؟

اعلام سه موشک سنگین جدید که هزاران ماهواره آمازون پروژه کویپر را در مدارهای پایین زمین قرار می دهد. در مجموع 3236 ماهواره جدید در سال های آینده به فضای شلوغ اضافه می شود. اگرچه در ارائه اتصال پهنای باند، به ویژه به نقاط دورافتاده جهان، ارزش دارد، اما محیط پرتراکم فضایی را بیشتر برجسته می‌کند و مشکل زباله‌های فضایی را تشدید می‌کند.

هفت میلیارد نفر در کره زمین به خدمات فضایی، از ناوبری گرفته تا ارتباطات و پیش بینی آب و هوا، وابسته هستند. با افزایش ترافیک فضایی، خطر مختل شدن این سرویس ها به دلیل برخورد مداری (بین ماهواره ها یا بین ماهواره ها و زباله ها) به طور تصاعدی افزایش می یابد و زندگی در اینجا روی زمین متوقف می شود – حتی پروازها نیز بدون خدمات ماهواره ای نمی توانند بلند شوند! به عنوان یک تراژدی از خیر عمومی، این یادآوری دیگری از اهمیت حیاتی تمیز نگه داشتن مدارهایمان برای نسل های آینده است.

هفته آینده چه انتظاری دارید؟

از آنجایی که ما اخیراً به یک دفتر جدید در مونیخ نقل مکان کردیم، مشتاقانه منتظرم تا این هفته آن را با مبلمان جدید و هنر دیواری مناسب تزئین کنم. شخصاً دوستم که سه سال است (شخصا) او را ندیده‌ام، فردا به مونیخ می‌آید و نمی‌توانم از این خوشحال باشم. در نهایت، عید پاک نزدیک است، بنابراین من مشتاقانه منتظر هستم تا چند روز دیگر یک پرواز به لیسبون بگیرم و با خانواده به شکار تخم‌مرغ شکلاتی بروم. در کمال وحشت، سگ ما همیشه در نهایت مکان های مخفی را که در آن شکلات را پنهان می کنیم، کشف می کند، بنابراین بازی های عید پاک برای او بسیار سرگرم کننده تر است.

کدام آهنگ تکرار می شود؟

من اخیراً برای سال‌های نوجوانی‌ام در سائوپائولو، برزیل، حس نوستالژی زیادی داشتم، بنابراین Seu Balancê و Catedral به شدت در لیست‌های پخش من گنجانده شده‌اند.

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • فضای AxiomAx-1، اولین ماموریت کاملا خصوصی این شرکت، صبح شنبه سوار ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. خدمه چهار نفره هشت روز را در ایستگاه سپری خواهند کرد.
 • نورثروپ گرومن ساخت تاسیسات 25000 فوت مربعی را در آلبوکرکی، نیومکزیکو آغاز کرد که مهندسی سیستم های فضایی و عملیات یکپارچه را برای ماموریت های نظامی ایالات متحده فراهم می کند.
 • فضای Pythom به نگرانی‌های ایمنی مطرح شده توسط افراد در صنعت و رسانه‌ها پس از پرتاب، ویدئویی آزمایشی از فاز اول موشک آیگر خود را منتشر کرد. (می توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.) این استارت آپ گفت: «ویرجین چندین حادثه از جمله مرگ داشته است. «ABL مرحله دوم خود را ماه گذشته منفجر کرد، Astra موشک‌های بیشتری را منفجر کرد که بتوانیم بشماریم. چیزی که آنها را از Pythom متمایز می کند این است که ما نه امن تر و نه خطرناک تر هستیم. تفاوت این است که ما شفاف‌تر هستیم.»
 • آزمایشگاه موشک به یک تأسیسات 250000 فوت مربعی در ویرجینیا سقوط کرد، جایی که موشک نوترون را تولید می کرد. این سایت در مجاورت تاسیسات پرواز والوپس ناسا و در مجاورت سکوی پرتاب موشک الکترون و سایت پرتاب نوترون دوم آزمایشگاه موشک قرار دارد.
 • سرمایه فضایی گزارش فصلی سرمایه گذاری فضایی در سه ماهه اول سال جاری را منتشر می کند. این شرکت دریافت که 7.2 میلیارد دلار در 118 شرکت فضایی در سه ماهه اول سرمایه گذاری شده است. سرمایه گذاری در 10 دور اول بالغ بر 4.4 میلیارد دلار یا 61 درصد از کل بود.
 • چشم انداز فضایی اولین نگاهی به فضای داخلی فضاپیمای نپتون، کپسول مسافری زیرمداری این شرکت انداخت. اسپیس پرسپکتیو می خواهد سفرهای مجلل شش ساعته به فضای زیر مداری را با قیمت بلیط 125000 دلار بفروشد.
 • اسپیس ایکس قراردادی از کره جنوبی برای پرتاب پنج ماهواره رصد زمین بر روی فالکون 9 تا سال 2025 دریافت کرد.
 • فرماندار تگزاس گرگ ابوت گفت که تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که عملیات اسپیس ایکس در این کشور باقی خواهد ماند. او گفت: «من از نزدیک با ایلان ماسک روی تسلا و کارخانه گیگا در آستین، تگزاس کار کرده‌ام. و ما در هر مرحله از راه در بوکا چیکا برای آینده اسپیس ایکس بسیار نزدیک با او کار خواهیم کرد. ما می خواهیم این آینده و این چشم انداز از بوکا شیکا، براونزویل، تگزاس باشد.
 • اتحاد راه اندازی متحد 116 موتور RL10C-X را برای موشک Vulcan Centaur خود از Aerojet Rocketdyne سفارش داد. Aerojet گفت که این بزرگترین سفارش برای موتورهای RL تا کنون است.

Pythom Micro-Jump از Pythom در Vimeo.

در نهایت… خدمات

پادکست TechCrunch که در آن بنیانگذاران در مورد داستان های پشت سر استارت آپ خود صحبت می کنند، نامزد وببی برای بهترین پادکست فناوری شده است. با رای دادن قبل از 21 آوریل در اینجا به آنها کمک کنید جایزه صدای مردم را ببرند.

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. اگر دوست دارید Max Q را بخوانید، آن را برای یک دوست ارسال کنید.

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید