منو سایت

حداکثر Q: نزدیک و دور

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
حداکثر Q: نزدیک و دور

سلام و به Max Q خوش آمدید.

در این شماره:

 • بازی طولانی آسترا در بازار کوچک
 • سیاهچاله بسیار پرجرم در مرکز کهکشان
 • اخبار Virgin Orbit، SpaceX و دیگران

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

Astra بازی طولانی را انجام می دهد

من با کریس کمپ، مدیرعامل آسترا و مهندس ارشد بنجامین لیون به گفتگو نشستم تا درباره فلسفه و مسیر حرکت شرکت بیشتر بدانم.

کمپ به TechCrunch گفت: “انتظار من فکر می کنم بسیاری از مردم این است که هر استارت آپی باید بی نقص باشد.” “من فکر می کنم آنچه Astra باید انجام دهد این است که ما باید آنقدر پرتاب داشته باشیم که دیگر کسی به آن فکر نکند.

چند راه اندازی؟ از این گذشته، آسترا می خواهد به یک ریتم راه اندازی روزانه دست یابد. در همین حال، این شرکت قصد دارد در سال آینده عرضه های هفتگی را ارائه کند. این بخش مهمی از راهی است که شرکت به دنبال برنده شدن در زمینه شلوغی از توسعه دهندگان کوچک است – نه با بی عیب بودن، بلکه به دلیل کم هزینه بودن و حجم بالا که خطر نسبی چندین شکست فاجعه بار دیگر اهمیتی ندارد. .

پرتاب بعدی برای Astra سه پرتاب برای ناسا تحت برنامه TROPICS این آژانس است. هنگامی که کمپ در روز فناوری فضایی آسترا با ویل مک کارتی ناسا درباره پرتاب‌ها صحبت کرد، او دیدگاه آسترا را درباره قابلیت اطمینان تکرار کرد، اگرچه به نظر می‌رسید که این پرتاب‌ها مانند یک پرچین به نظر می‌رسد: «من می‌دانم که تیم هر کاری که ممکن است انجام خواهد داد تا مطمئن شود که هر سه پرتاب و همه آن‌ها ماهواره های شما قرار دارند، اما خوب است بدانید که قیمت سه پرتاب به ناسا اجازه می دهد تا ماموریتی را انجام دهد که در آن حتی دو مورد موفقیت آمیز باشد. […] خوب است بدانید که حتی ناسا نیز در حال طراحی صورت فلکی است تا نمایش کلی صورت فلکی هدف نهایی باشد، نه اینکه به تک تک ماهواره ها، هر پرتاب موشک فکر کنید.

حداکثر Q: نزدیک و دور

اعتبار تصویر: آسترا / جان کراوس

سیاهچاله بسیار پرجرم در مرکز کهکشان ما

جهان، با Sagittarius A*، سیاهچاله ی عظیم در مرکز کهکشان راه شیری آشنا شوید. سیاهچاله برای اولین بار در یک تصویر ثبت شد، یک دستاورد علمی قابل توجه که توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد. اما نقش شبیه سازی ها و داده های مصنوعی در این فرآیند تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

دوین کالدوی از TechCrunch توضیح می‌دهد که چگونه دانشمندان از مجموعه داده‌های مصنوعی و شبیه‌سازی‌ها برای جمع‌آوری تصویری از یک سیاه‌چاله استفاده کرده‌اند، «علی‌رغم نزدیکی نسبی و تداخل آن از غبار، سحابی‌ها و دیگر تغییرات سال‌های نوری». برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام این کار توسط دانشمندان، روی پیوند بالا کلیک کنید.

احساس می‌کنم این تنها باری است که می‌توانم نقل قولی از نیچه درج کنم، پس به من اجازه دهید که اغماض کنم: «کسی که با هیولاها می‌جنگد، می‌تواند مطمئن شود که هیولا نمی‌شود. و اگر برای مدت طولانی به ورطه نگاه کنی، پرتگاه نیز به تو خیره شده است.»

این اولین تصویر از Sgr A *، سیاهچاله کلان جرم در مرکز کهکشان ما است.

اعتبار تصویر: EHT

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • منشا آبی دسته بعدی از مشتریان خود را برای پرواز موشک نیو شپرد، پنجمین ماموریت گردشگری فضایی این شرکت و بیست و یکمین پرتاب به طور کلی اعلام کرد. این ماموریت در 20 می آغاز می شود.
 • بوئینگ گفت این بود همه چیز آماده است برای پرتاب آزمایشی فضاپیمای استارلاینر. این پروازی است که مدت ها در انتظارش بودیم. شما می توانید آن را به صورت زنده در 19 می از وب سایت بوئینگ تماشا کنید. صحبت از بوئینگ، ظاهرا او و Aerojet Rocketdyne مبارزه با مشکلات سوپاپ سوخت استارلاینر
 • کانو، یک شرکت خودروهای برقی، به سهامداران هشدار داد که ممکن است بودجه کافی برای ادامه فعالیت نداشته باشد. چرا این در Max Q گنجانده شده است؟ این شرکت به تازگی قراردادی از ناسا برای انتقال فضانوردان آرتمیس به و از محل پرتاب دریافت کرده است. اوه
 • اداره هوانوردی فدرال مجوزی را برای مقامات فرودگاه هانتسویل-مدیسون در آلاباما صادر کرد تا به این مرکز اجازه دهد تا به عنوان یک سایت ورود مجدد فعالیت کند. سیرا فضا برای فرود فضاپیمای Dream Chaser خود تا هشت بار بین سال های 2023 تا 2027 درخواست داده است.
 • اوربکس اولین نمونه کامل موشک فضایی خود به نام پرایم را رونمایی کرد. این میکرو استارتر حدود 62 فوت طول دارد و ممکن است اولین موشکی باشد که از بریتانیا پرتاب می شود.
 • آزمایشگاه موشک فضاپیمای کپستون ناسا را ​​به ماه پرتاب خواهد کرد نه زودتر از 31 می. مأموریت CAPSTONE (سیستم موقعیت یاب خودمختار سیسلونار، عملیات فناوری و آزمایش ناوبری) مدار جدیدی را به عنوان راهنمایی برای پست‌های ماه آینده آزمایش خواهد کرد.
 • روسیه مسئول هک آسیب دیده است در Viasat دولت ها از جمله ایالات متحده، کانادا و اتحادیه اروپا گفتند که یک سرویس اتصال به اینترنت است.
 • اسپیس ایکس روز جمعه 53 ماهواره استارلینک را به مدار زمین فرستاد. این پنجمین پرواز برای این شتاب‌دهنده مرحله اول خاص بود.
 • استارلینک این سرویس به 10000 خانه در کبک ارائه خواهد شد، به لطف 50 میلیون دلار بودجه دولتی برای دسترسی پهنای باند به خانه های روستایی در استان.
 • انگلستان انتخاب کرده است مدار ویرجین برای پرتاب Prometheus-2، یک ماموریت دولتی برای پرتاب دو مکعب به فضا از زمین بریتانیا در تابستان امسال. ویرجین از سیستم LauncherOne خود برای این ماموریت استفاده خواهد کرد.
 • دانشمندان از دانشگاه فلوریدا گیاهان را در خاک قمری رشد داده اند. شما درست خواندید – گیاهان! در سنگ سنگی قمری! خاک در طول ماموریت های آپولو جمع آوری شد. این کاملاً قبل از مأموریت های برنامه ریزی شده آرتمیس در اواخر این دهه قابل توجه است …

گیاهان قمری رگولیت ناسا

چندین گیاه آرابیدوپسیس که از خاک ماه جوانه می زنند. بعداً نهال ها به یک بوته در هر چاه رقیق می شوند. اعتبار تصویر: عکس UF / IFAS توسط تایلر جونز

 • ویرجین گالاکتیک گفت که خدمات تجاری را برای فضاپیمای مداری خود، VSS Imagine و VSS Unity، در اوایل سال 2023 راه اندازی خواهد کرد، جدول زمانی که حداقل یک ربع از اولین حضور تجاری خود جلوگیری کرد.

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. اگر دوست دارید Max Q را بخوانید، آن را برای یک دوست ارسال کنید.

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید