منو سایت

حداکثر Q: نقشه برداری از ماه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
حداکثر Q: نقشه برداری از ماه

سلام و به Max Q خوش آمدید. خوشحالم که با ما هستید و روز زمین را تبریک می گویم.

در این شماره:

 • دیگر عملیات ASAT در ایالات متحده وجود ندارد
 • ناسا نزدیک به 300 میلیون دلار به تامین کنندگان سات کام پاداش می دهد
 • نقشه برداری ماه با کمک لیدار
 • این هفته با آراز فیضی

برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q که در صندوق پستی شما تحویل داده می شود، حتما ثبت نام کنید.

معاون رئیس جمهور هریس می گوید، دیگر عملیات ASAT وجود ندارد

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت که ایالات متحده دیگر موشک‌های ضدماهواره پرتاب مستقیم (ASAT) را آزمایش نخواهد کرد. جامعه فضایی تقریباً به طور کلی این عمل را به دلیل تمایل آن به تولید مقادیر زیادی زباله فضایی تأیید نمی کند.

هریس در جریان بازدید از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ گفت که ایالات متحده دیگر آزمایش های مخرب موشک های ضد ماهواره (ASAT) را انجام نخواهد داد، که کارها را برای لیزر و روش های دیگر باز می گذارد، اما ما از این پل عبور خواهیم کرد. وقتی به آن رسیدیم. ایالات متحده “به دنبال ایجاد این امر به عنوان یک هنجار بین المللی جدید برای رفتار مسئولانه در فضا است.”

درگیری ضد ماهواره ای اولین مورد از مجموعه برنامه ریزی شده “هنجارهای فضایی” جدید است که توسط شورای امنیت ملی، پنتاگون، وزارت امور خارجه و سایرین مرتبط با ایمنی و امنیت عملیات مداری مورد بررسی قرار می گیرد.

حداکثر Q: نقشه برداری از ماه

اعتبار تصویر: دانیل آکر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

ناسا 279 میلیون دلار به شش ارائه دهنده ارتباطات ماهواره ای اختصاص می دهد

ناسا 278.5 میلیون دلار بودجه به شش ارائه دهنده ارتباطات ماهواره ای ایالات متحده اختصاص داده است تا به شرکت ها کمک کند تا خدمات ارتباطی نزدیک زمین را توسعه دهند که به طور بالقوه می تواند برای ماموریت های آینده ناسا استفاده شود.

برندگان عبارتند از: SpaceX با 69.95 میلیون دلار. پروژه کویپر 67 میلیون دلاری آمازون؛ Viasat برای 53.3 میلیون دلار؛ Inmarsat برای 28.6 میلیون دلار؛ SES برای 28.96 میلیون دلار؛ و Telesat با 30.65 میلیون دلار.

این تنها مرحله اول کمک مالی آژانس ارتباطات است. ناسا همچنین انتظار دارد که هر یک از این شرکت‌ها در طول مدت پنج ساله برنامه «مقایسه یا از میزان مشارکت‌های خود در مجموع بیش از 1.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مشترک هزینه کنند».

حداکثر Q: نقشه برداری از ماه

ماهواره های Starlink از طریق رصدهای تلسکوپ می گذرند. اعتبار تصویر: IAU

نقشه برداری ماه با کمک لیدار

ناسا در حال همکاری با شرکت لیدار Aeva برای ایجاد ابزاری است که می‌تواند زمین ماه را در زمانی که دوربین‌های معمولی و ابزار ماهواره‌ای آن را برش نمی‌دهند، اسکن کند. این پروژه KnaCK یا کوله پشتی نقشه برداری و ناوبری حرکتی نامیده می شود و به عنوان آنالوگ یک سیستم GPS در اینجا روی زمین طراحی شده است.

پس از اتمام، KnaCK باید بتواند به طور همزمان از محیط اطراف فضانورد در زمان واقعی نقشه برداری کند و به آنها بگوید کجا هستند و با چه سرعتی در حال حرکت هستند. همه اینها در یک سیستم بزرگتر، البته با فرستادن دوباره به یک فرودگر، به یک فضاپیمای مداری و غیره، نیرو می گیرد.

انیمیشن پهپاد در حال بالا بردن ابری از غبار همانطور که از طریق واحد لیدار دیده می شود.

اعتبار تصویر: ناسا

این هفته با آراز فیضی

فضای آراز فیضی کیهان

اعتبار تصویر: فضای کیهان (در یک پنجره جدید باز می شود)

آراز فیضی یکی از بنیانگذاران و مدیر فنی کیهان اسپیس است. او به همراه دوست دوران کودکی خود سیامک حصار که با تحصیلاتش یک مهندس هوافضا است، کیهان اسپیس را تأسیس کرد. آراز در سنین پایین با هدیه گرفتن یک کومودور 64 عاشق کامپیوتر شد. او یک تکنولوژیست است که دوست دارد مشکلات واقعی را از طریق فناوری حل کند. در خارج از محل کار و بسته به زمان سال، می توانید او را در حال کار در باغچه حیاط خلوت خود، سواری RV یا اسنوبورد در کوهستان بیابید.

این هفته روی چه چیزی کار می کنید؟

این هفته ما در حال کار بر روی نهایی کردن محصولات تابستان و پاییز آینده خود هستیم. یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد صنعت فضایی این است که سریعتر از همیشه در حال رشد است. آنچه در چند ماه پیش به نظر یک تحول مهم به نظر می رسید، ممکن است امروز منسوخ شده باشد. در نتیجه، در حین کار با مشتریان، مشاوران و شرکای خود، به طور مداوم نقشه راه محصول خود را بررسی می کنیم. جدای از نوشتن کد، که سعی می‌کنم تا حد امکان انجامش دهم، این یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بخش‌های کار من است – کشف همه امکاناتی که می‌توانیم روی میز ارائه دهیم و به‌طور استراتژیک آنها را با آنچه که ما معتقدیم صنعت به آن نیاز دارد، همسو می‌کند. در آینده ی نزدیک.

چه چیزی در اخبار هفته گذشته رخ داد که نمی توانید از فکر کردن به آن دست بردارید؟

اخباری که از اوکراین می‌آید هفته‌ها در خط مقدم بوده است. آنچه امروز در اروپای شرقی اتفاق می افتد به ما نشان می دهد که تمدن بشری چقدر شکننده است. بیشتر ما در غرب که زاده آزادی و دموکراسی هستیم، این را بدیهی می دانیم بدون اینکه بدانیم در صورت لغزش چه اتفاقی می افتد. ما خوشحالیم که وارث دموکراسی هستیم که توسط هموطنانمان با هزینه هنگفتی به دست آمده است. اکنون وظیفه ما نه تنها زنده نگه داشتن آن، بلکه بلوغ و ترویج آن است. کار امروز ما نقش کلیدی در تضمین اینکه همچنان چراغ امید برای بشریت امروز و فردا باشیم، ایفا می کند.

این هفته چه انتظاری دارید؟

این هفته ما در حال آماده شدن برای عرضه رسمی محصول جدید خود، Pathfinder هستیم. تیم ماه هاست که روی این محصول کار می کند و دیدن آن در دستان مشتریان واقعی واقعاً هیجان انگیز است. دیدن اینکه چگونه یک گروه کوچک از افراد با استعداد می توانند چنین تفاوت چشمگیری را در کل صنعت ایجاد کنند شگفت انگیز است.

من شخصاً منتظر سفر کوتاه خانوادگی خود به کارولینای جنوبی در آخر هفته آینده هستم، جایی که دختر بزرگم در یک رقابت ورزشی منطقه ای به نمایندگی از ایالت ما جورجیا شرکت خواهد کرد. آب پز Lowcountry، سس تند فوق العاده تند و امیدوارم ساحل کمی در دستور کار باشد.

کدام آهنگ تکرار می شود؟

اژدهاها را تصور کنید! این روزها تنها زمانی که می توانم به موسیقی گوش دهم صبح بچه هایم را ترک می کنم. ما ژانرهای مختلف موسیقی را بررسی کردیم و این هفته “تندر” و “باور” موفقیت های بزرگی را برای دختران به دست آوردند. من کودک کوچکم را در حال گوش دادن به جلدهای Believer در YouTube Kids گرفتم، که تا همین اواخر متوجه نشدم! من سعی کردم چند اثر کلاسیک مانند رویای کالیفرنیا را وارد کنم، اما آنها موفق نشدند.

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • آسترانیس یک قرارداد چندگانه برای عرضه نامحدود / مقدار نامحدود تحت برنامه سیستم مدیریت نبرد هوایی پیشرفته نیروی هوایی برای رقابت برای قراردادهایی به ارزش 950 میلیون دلار منعقد شد.
 • اعضای خدمه از فضای Axiom ماموریت افتتاحیه Ax-1 چند روز دیگر را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کرد، پس از مدتی که پرواز آنها به تعویق افتاد. خدمه چهار نفره تا روز شنبه در ایستگاه ماندند.
 • BryceTech گزارش فصلی خود را در مورد پرتاب ها و ماهواره ها منتشر کرد. تخمین زده می شود که اسپیس ایکس در سه ماهه اول سال جاری 115900 کیلوگرم فضاپیمای باورنکردنی را به فضا پرتاب کرده است.
 • حامل هوایی JSX در پرواز ارائه خواهد کرد استارلینک اینترنت وای فای برای مسافرانش، با اولین هواپیمای کاملا مجهز که احتمالا اواخر امسال پرواز خواهد کرد.
 • ناسا گفت که موشک پیشرفته سیستم پرتاب فضایی را برای تعمیر به ساختمان مونتاژ خودرو در مرکز فضایی کندی بازگرداند. این حرکت که احتمالاً اولین ماموریت آرتمیس را به تاخیر می اندازد، کمی بیش از یک ماه پس از سیستم پرتاب گسترده انجام می شود.
 • که در آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی گزارشی منتشر کرد که در آن توصیه می کرد که ماموریت فضایی بزرگ بعدی این کشور به اورانوس باشد. در این گزارش آمده است که ماموریت مدارگرد و کاوشگر اورانوس می تواند دانش ما را از این سیاره یخی تغییر دهد.
 • آزمایشگاه موشک قرارداد چند پرتابی با شرکت تحلیل فرکانس رادیویی HawkEye 360 ​​برای مجموع 15 ماهواره در سه ماموریت Electron بین پایان سال 2022 تا 2024 امضا کرده است.
 • اتحاد راه اندازی متحد از L3Harris برای ارائه تجهیزات اویونیک و ارتباطات برای پرتاب های آینده ماهواره های کویپر آمازون استفاده می کند.

حداکثر Q: نقشه برداری از ماه

مشاهده زمین از سطح ماه در 24 دسامبر 1968 اعتبار تصویر: تصاویر استوکترک / گتی ایماژ

ما این همه راه را برای کاوش در ماه طی کرده ایم و مهمتر از همه، ما زمین را کشف کرده ایم. – بیل اندرس فضانورد، خدمه آپولو 8

مکس کیو بهت پیشنهاد میکنم آریا علمالهدی. اگر دوست دارید Max Q را بخوانید، آن را برای یک دوست ارسال کنید.

داستان های بیشتر را در TechCrunch.com بخوانید