حواس پرت

حواس پرت

اوایل این هفته، یک ویدیو ظاهر شد سگ روباتی که در خیابان های شانگهای راه می رود و یک مگافون به پشتش بسته است. کسانی هستند که بدون شک آن را نوعی دید آخرالزمانی خواهند دید. اگر این فکر به ذهنم خطور نمی کرد دروغ می گفتم. عجیب است که در طول تاریخ زندگی کنید و تصور کنید که در سال 2019 به گذشته سفر می کنید و سعی در توصیف صحنه دارید.

ربات چهار پا که در خیابان های خالی شهری با جمعیت بیش از ۲۶ میلیون نفر حرکت می کند. صدایی که از پشت سر می رسد به شهروندان هشدار می دهد که در داخل بمانند زیرا چین بزرگترین محاصره خود را در دو سال اخیر آغاز کرده است زیرا این کشور شاهد جهش جدیدی در همه گیری جاری است.

بخش کمتر بدبین از من (وجود دارد! واقعاً!) یک عالم کوچک جذاب را می بیند. می‌توانیم روزی دیگر درباره اقدامات مسدودکننده (و قطعاً رویکرد خاص چین در قبال آنها) بحث کنیم. اما تصویر روباتی که کار طراحی شده برای محدود کردن گسترش ویروس را انجام می‌دهد، بسیاری از آنچه را که در دو سال گذشته درباره آن نوشته‌ام تقطیر می‌کند و در حال تغییر است.

ما ده ها سال منتظر بودیم تا روبات ها لحظه لحظه خود را داشته باشند. در واقع، این لحظه اکنون است – زیرا باید باشد. پس از سال ها بحث درباره اتوماسیون به عنوان یک لوکس دور، ناگهان به یک ضرورت تبدیل شد. شلوارمان را پوشیدیم، در را باز کردیم، آب بسته شد و ناگهان همه چیز به میلهاوس رسید. عمل اتصال یک مگافون به پشت ربات ممکن است برنامه دقیقی نباشد که سازندگان آن تصور می کردند، اما زمان آن رسیده است که زیرک و هوشمند باشید. وقت آن رسیده است که ببینیم این روبات ها چه کاری می توانند انجام دهند.

من به شما نمی گویم که سطح علاقه به روباتیک و اتوماسیون زمانی که همه چیز به هر شکلی از حالت عادی برگردد (به چوب ضربه زدن) بالا باقی خواهد ماند. اما بسیاری از صنایع به طور مداوم توسط بذرهای کاشته شده تغییر خواهند کرد. بسیاری از این موارد برای بهتر شدن خواهد بود – زیرا روبات ها کیفیت شغل و زندگی را بهبود می بخشند و مردم را از خطر دور نگه می دارند.

اما مطمئناً خودم را در زمره افراد خوش‌بین فنی کامل قرار نمی‌دهم. هر چه زودتر هر مشکلی را حل کنیم، بهتر است. من شنیده ام که آن را به عنوان “درد در حال رشد” توصیف می کنند، اما فکر می کنم این عبارت به بسیاری از افراد واقعی که بسیاری از کارهای واقعی خود را از دست خواهند داد ضرر می کند. حتی اگر همانطور که دین کامن اخیراً در این خبرنامه به من گفت، اتوماسیون بیش از جابجایی شغل ایجاد می کند، چگونه می توانیم در آینده نزدیک به افراد آسیب دیده کمک کنیم؟ ابتکارات آموزشی کارکنان مانند آنچه اخیراً توسط اپل اعلام شد حداقل نقطه شروع خوبی است.

این موضوع در هفته‌های اخیر بر من سنگینی کرده است، زیرا در بخش‌های مربوط به کمبود تراشه و زنجیره تامین تحقیق می‌کردم. صحبت ها در مورد تولید خارج از کشور نیز شکل مشابهی به خود گرفت. در درازمدت، اگر کارت‌هایمان را درست بازی کنیم، می‌توانیم کارهایی با دستمزد بالاتر و دشوارتر ایجاد کنیم. اما آیا شما می خواهید کسی باشید که به کارگران دست کم گرفته شده بگویید که ناگهان به خدمات آنها دیگر نیازی نیست یا باید یاد بگیرند که با منابعی که ممکن است در دسترس آنها بوده یا نبوده کدنویسی کنند؟ به طور مشابه، من معتقدم که استارت‌آپ‌ها باید بر روی داشتن تأثیر مثبت خالص بر محیط‌زیست تمرکز کنند، شرکت‌های فناوری که به طور بالقوه مشاغل را جابجا می‌کنند باید تعیین کنند که چگونه اطمینان حاصل کنند که فناوری که زندگی برخی را بهبود می‌بخشد، به طور فعال از دیگران متنفر نیست.

بیایید این گفتگو را انجام دهیم. من قصد دارم به بحث در مورد آن در اینجا و در صحنه رویداد روباتیک آینده خود ادامه دهم. من مشتاقانه منتظر هستم تا در آینده با استارتاپ هایی که با آنها صحبت می کنم صحبت کنم، و امیدوارم خوانندگان VC من نیز همین کار را انجام دهند. نقش فناوری باید بهبود کلی شادی مشترک زندگی روی زمین باشد. این پتانسیل دارد، اما اغلب فاقد اقدامات بعدی است.

اخبار روبات‌ها در این هفته راه‌های بی‌شماری را برای انجام این کار ارائه می‌دهند، از جنگل‌داری گرفته تا کارخانه‌ها و زنبورهایی که، بله، خوب هستند.

اعتبار تصویر: RE2

بزرگترین خبر هفته خرید بزرگ RE2 از Sarcos است. معامله 100 میلیون دلاری شامل 30 میلیون دلار پول نقد (به همین دلیل است که SPAC را انجام می دهید) و 70 میلیون دلار پول نقد است. همانطور که قبلاً اشاره کردم، قطعاً با فناوری‌های موجود سارکوس و سیستم‌های عملیاتی RE2، در اینجا مقداری افزونگی وجود دارد. به احتمال زیاد ادغام وجود دارد، اما خرید جدید برخی از موارد عمودی را به این مجموعه اضافه می کند، از جمله برنامه های کاربردی زیر آب و بازار پزشکی.

در اینجا مدیر عامل Sarcos است:

این معامله یک شرکت نوآور را با مجموعه ای اضافی اما اضافی از محصولات خانواده Sarcos معرفی می کند که به ما امکان می دهد طیف وسیع تری از راه حل ها را برای رفع نیازهای مشتریان خود ارائه دهیم. همچنین به ما این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را به صنایع جدیدی مانند پزشکی و زیر آب گسترش دهیم، تیم متخصصان روباتیک خود را عمیق تر کنیم و توسعه فناوری های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را برای استفاده در محیط های بدون ساختار تسریع کنیم.

اعتبار تصویر: Treeswift

همانطور که اخیرا در توییتر اشاره کردم، گفتم “درخت مانند” تمام هفته به عنوان یک محصول جانبی عجیب از پوشش چند استارتاپ که کارهای واقعا جالبی در دنیای طبیعی انجام می دهند.

در وهله اول Treeswift قرار دارد که به درستی از نام خانواده ای از پرندگان ساکن جنگل گرفته شده است. این شرکت امیدوار است که تصاویر ماهواره‌ای و هواپیماهای موجود را با گروهی از پهپادهای طراحی شده برای ردیابی جنگل‌زدایی، ارائه خوانش‌های جذب کربن و کمک به جلوگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها (همانطور که فقط شما و پهپاد می‌توانید) جایگزین کند. به تازگی 4.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است که مجموع بودجه آن به 6.4 میلیون دلار رسیده است.

اعتبار تصویر: بیویس

شرکت اسرائیلی Beewise که در هواپیماهای بدون سرنشین تأسیس شد – در سال 2018 تأسیس شد، امیدوار است به “اختلال فروپاشی کلونی” (CCD) کمک کند، که منجر به کاهش سالانه 30 درصدی کلنی‌های زنبور عسل در هر سال شده است. این شرکت که به تازگی 80 میلیون دلار از سری C جمع آوری کرده است، در حال ساخت کندوهای روباتیک است که برای محافظت از مستاجران خود در برابر تخریب زیستگاه ها، جمعیت ها، حیوانات خانگی و سایر تهاجمات طراحی شده است. مدیرعامل Beewise می گوید:

تیم Beewise ما هیجان زده است که توسط یک لیست باورنکردنی از سرمایه گذاران برای سری C ما حمایت می شود که فداکاری، پشتکار و اشتیاق ما برای نجات زنبورها و معکوس کردن فروپاشی کلنی زنبورها را درک می کنند. با هزاران سفارش ثبت شده در ایالات متحده تنها در چند ماه گذشته و با این بودجه، Beewise قادر خواهد بود تقاضای بازار باورنکردنی را از طریق افزایش تولید برآورده کند، تکرارهای اضافی محصول را توسعه دهد و گرده افشانی را بیشتر بهبود بخشد.

اعتبار تصویر: فلای ترکس

چند مکالمه دیگر با پهپاد. FlyTrex به تازگی اعلام کرده است که خدمات تحویل خود را به تگزاس گسترش می دهد. به ویژه، او به Granbury، شهری با حدود 10000 نفر در مجتمع متروی بزرگتر دالاس / فورت ورث خواهد رسید. شرکا شامل مجموعه رستوران های پشت Chili’s و Maggiano است.

برخی از اخبار از Boston Dynamics برای تعطیلی ما در این هفته. این شرکت که متعلق به هیوندای است، از حضور دومین ربات تجاری Stretch خود خبر داد. انتظار می‌رود تحویل ربات انبار در سال‌های 2023 و 2024 انجام شود. در همین حال، این شرکت با تعدادی از مشتریان از جمله DHL (که اخیراً یک خرید انبوه انجام داده است) و خرده‌فروشان پوشاک Gap و H&M کار می‌کند.

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

با عضویت در Actuator جدیدترین ربات ها را دریافت کنید.