منو سایت

خالق Pokémon GO Niantic پلتفرم توسعه WebAR 8th Wall را به دست آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خالق Pokémon GO Niantic پلتفرم توسعه WebAR 8th Wall را به دست آورد

به گفته این شرکت، نیانتیک، پلتفرم واقعیت افزوده پشت Pokémon GO، پلتفرم توسعه WebAR 8th Wall را خریداری می کند. شرایط مالی این معامله فاش نشده است. نیانتیک می‌گوید که این معامله بزرگ‌ترین سود آن تا به امروز است. این شرکت می‌گوید این خرید به بهبود پلتفرم توسعه‌دهندگان کمک می‌کند و در عین حال به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا دیدگاه‌های AR خود را ایجاد کنند.

نیانتیک گفت که در سال 2016 تأسیس شد، 8th Wall در حال حاضر از میلیاردها دستگاه در سراسر جهان، از جمله 5 میلیارد گوشی هوشمند iOS و Android، و همچنین رایانه ها و هدست های AR / VR پشتیبانی می کند. پلتفرم آن برای ایجاد فعال‌سازی واقعیت افزوده توسط بسیاری از شرکت‌ها از جمله نتفلیکس، مایکروسافت، یونیورسال پیکچرز و دیگران استفاده شده است.

Niantic در یک پست وبلاگی گفت: “Niantic از ابتدا شروع به ساخت فناوری AR کرده است که به افراد امکان می دهد با دیگران ارتباط برقرار کنند، مکان های جدید را کشف کنند و با دوستان خود در دنیای واقعی بازی کنند.” برای تحقق این امر، ما فیزیکی و دیجیتال را با هم ادغام کردیم و دقیق‌ترین نقشه سه‌بعدی روی این سیاره را در جهان ایجاد کردیم. با پلتفرم Lightship ما که نوامبر گذشته در سراسر جهان راه اندازی شد، ما به همه توسعه دهندگان بزرگترین بوم غوطه وری جهان را پیشنهاد می کنیم تا خلاقیت های خود را در مقیاسی عظیم زنده کنند. 8th Wall به طور قابل توجهی دیدگاه ما را برای Lightship تکمیل می کند و ما قصد داریم ابزارهای پلت فرم توسعه دهندگان خود را با فناوری WebAR اثبات شده آنها گسترش دهیم.

اریک مورفی-چوتوریان، بنیان‌گذار و مدیر عامل 8th Wall در یک پست وبلاگی درباره این خرید، گفت که با پیوستن به Niantic، 8th Wall می‌تواند ابزارهای بیشتری برای ایجاد تجربیات جذاب واقعیت افزوده ایجاد کند که افراد را تشویق به کشف مکان‌های جدید کند.

مورفی-چوتوریان گفت: “ما 8th Wall را شروع کردیم تا فناوری بینایی کامپیوتری قدرتمندی بسازیم که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های AR ایجاد کنند که می توانند به طور یکپارچه در هر جایی اجرا شوند.” ما این کار را با مجموعه کاملی از ابزارها برای ایجاد WebAR انجام دادیم. پتانسیل بسیار زیادی برای واقعیت افزوده مبتنی بر وب وجود دارد، و ما همچنان به بازگشایی آن از طریق منشور جهان واقعیت افزوده واقعی Niantic ادامه خواهیم داد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با Niantic برای ایجاد بهترین فناوری پلتفرم در مقیاس جهانی هستیم تا تجربیات مشترک جادویی بیشتری را ترویج کنیم.

این خرید ماه ها پس از آن صورت می گیرد که Niantic 300 میلیون دلار از Coatue جمع آوری کرد و ارزش شرکت را 9 میلیارد دلار اعلام کرد. این شرکت قصد دارد از این سرمایه گذاری برای ساخت چیزی که “جهان متا دنیای واقعی” می نامد استفاده کند.

Pokémon GO، شاید محبوب ترین سرمایه گذاری این شرکت، به موفقیت خود ادامه می دهد و بر اساس شرکت تحلیل اپلیکیشن Sensor Tower، در سال 2020 بیش از 1 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. همه بازی‌های Niantic موفقیت‌آمیز نبوده‌اند – این شرکت اخیراً اعلام کرد که هری پاتر: جادوگران متحد را پس از کاهش 57 درصدی هزینه‌های مصرف‌کننده برای اپلیکیشن و نصب‌های جهانی در طول سال، تعطیل می‌کند.