منو سایت

خالق Terra Do Kuon در کره جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خالق Terra Do Kuon در کره جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار دارد

به کوونخالق سکه پایدار TerraUSD (UST) و توکن خواهرش لونا، در کره جنوبی به دلیل سقوط دو سکه که میلیاردها دلار از سرمایه گذاران در سراسر جهان را در اوایل ماه جاری از بین برد، با یک شکایت قضایی روبرو هستند.

دفتر دادستانی سئول جنوبی روز جمعه اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد آزمایشگاه های Terraform، سازمانی که پشت سر پروژه سکه پایدار Terra به رهبری دو کوون قرار دارد، آغاز کرده است و این پرونده را به تیم تحقیقات مالی ویژه مالی و اوراق بهادار خود محول کرده است. به گفته رسانه های محلی، واحدی که اخیراً توسط وزیر دادگستری تازه منصوب شده دونگ هونگ هان بازگردانده شده است.

مشاور امنیت بنیاد لونا می گوید که دو کوون پس از سقوط UST به دنبال دستی نبود

این اعلامیه یک روز پس از آن اعلام شد که پنج سرمایه گذار کریپتو مستقر در کره با مجموع خسارت 1.4 میلیارد وون (حدود 1.1 میلیون دلار) علیه کوون و بنیانگذار Terraform، دانیل شین، به اتهام کلاهبرداری و سایر بی نظمی های مالی شکایت کردند.

مقامات مالی کره جنوبی تخمین می زنند که حدود 280000 مصرف کننده در مجموع 70 میلیارد قمر در کره دارند.

نماینده LKB & Partners، یک شرکت حقوقی که توسط این پنج سرمایه گذار استخدام شده است، گفت: “طراحی و انتشار Luna و Terra برای جذب سرمایه گذاران، اما عدم اطلاع صحیح از کاستی ها و گسترش نامحدود انتشار لونا به منزله کلاهبرداری از سرمایه گذاران است.” اتهامات علیه آزمایشگاه Terraform.

طبق گزارش ها، Do Kuon همچنین با جریمه مالیاتی 100 میلیارد وون (78 میلیون دلار) برای فرار از پرداخت مالیات شرکت ها و مالیات بر درآمد مواجه است.

UST که زمانی یکی از امیدوارکننده‌ترین سکه‌های پایدار بود، هفته گذشته از 1 دلار خارج شد و از آن زمان به 0.079 دلار سقوط کرده است. ارزش UST به جای اینکه توسط پول فیات یا دارایی های واقعی مانند برخی از سکه های پایدار دیگر پشتیبانی شود، با “سوزاندن” نماد خواهرش Luna حفظ می شود. قیمت لونا نسبت به هفته گذشته بیش از 99 درصد کاهش یافته است.

بلاک برای اولین بار اعلام کرد که تیم حقوقی داخلی Terraform Labs پس از فروپاشی UST و Luna استعفا داده است.

Terraform Labs در سنگاپور ثبت شده است اما برای فعالیت به عنوان Terraform Labs Korea در کره جنوبی ثبت شده است.

سقوط Terra UST با تنظیم مقررات، زندگی را برای رمزارزها دشوارتر خواهد کرد