منو سایت

خرید Fantasmo از Tier Mobility فناوری موقعیت یابی دوربین داخلی را به ارمغان می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خرید Fantasmo از Tier Mobility فناوری موقعیت یابی دوربین داخلی را به ارمغان می آورد

شرکت میکروموبیلیتی مشترک Tier Mobility روز چهارشنبه گفت که فانتاسمو، یک استارت آپ مستقر در ایالات متحده برای پارک کردن اسکوترهای الکترونیکی با دید کامپیوتری را خریداری کرده است که فناوری Tier آن در بسیاری از شهرهای اروپا آزمایش شده است.

Tier تمام 15 کارمند Fantasmo را جذب خواهد کرد و به سرمایه گذاری و توسعه فناوری موقعیت یابی داخلی دوربین (CPS) ادامه خواهد داد، که شرکت می گوید دقیق تر از GPS است و می تواند علامت گذاری اسکوتر الکترونیکی را در 20 سانتی متر یا کمتر تایید کند. .

این اکتساب هم نشان دهنده تعهد Tier به کاهش اثر “آرامش عمومی” اسکوترهای پارک شده در پیاده روها و هم مدل دستیابی استراتژیک در حال انجام است، یا برای ادغام عمودی قابلیت ها یا به دست آوردن زمین و وسایل نقلیه بیشتر.

هیچ شرکتی شرایط معامله را به اشتراک نخواهد گذاشت، چیزی که ما از Tier انتظار داریم. این چهارمین خرید این شرکت مستقر در برلین در پنج ماه گذشته است که هر کدام از نظر مالی اسرارآمیز هستند. در نوامبر 2021، Tier شرکت آلمانی اشتراک دوچرخه Nextbike را خریداری کرد و در دسامبر عملیات اسکوتر الکترونیکی ایتالیایی Wind Mobility، Vento Mobility را خریداری کرد. اخیراً، Tier اسپین را از فورد خریداری کرد و ورود گسترده آن را به بازار آمریکای شمالی نشان داد.

در سال گذشته، Tier راه حل نقشه برداری Fantasmo را برای حذف پارکینگ های غیرمسئولانه، ابتدا در پاریس و بعداً در مکان های دیگر، از جمله لندن، یورک، دوسلدورف و لایپزیگ اجرا کرده است. فناوری CPS شامل سوارانی می‌شود که از دوربین گوشی‌های خود برای اسکن محیط اطراف محل پارک اسکوتر استفاده می‌کنند و اطلاعاتی مانند مدل‌های موجود در ساختمان‌ها یا علائم را برای تعیین موقعیت وسیله نقلیه دریافت می‌کنند. سپس این ابرداده با نقشه های سه بعدی Fantasmo مقایسه می شود تا دقیقاً در کجای وسیله نقلیه قرار دارد.

به گفته رایان مایزل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فانتاسمو، فانتاسمو حدود 20 تا 25 شهر دارد که بیشتر آنها در اروپا و برخی در آمریکای شمالی هستند. با حمایت Tier، این تعداد احتمالا افزایش خواهد یافت، اما نه فقط به نفع Tier.

Fantasmo اپراتورهای micromobility دیگری از جمله Helbiz را در کارنامه خود دارد. Tier گفت که اگر شریک علاقه ای به ادامه داشته باشد، قصد پایان دادن به هیچ رابطه ای را ندارد و متعهد است که فناوری Fantasmo را با گسترش بودجه تحقیق و توسعه برای تسریع توسعه، به طور گسترده در دسترس قرار دهد.

ما خدمات خود را دریافت کرده و از آن به صورت داخلی استفاده خواهیم کرد، اما همچنین آن را به عنوان یک سرویس به اپراتورهای دیگر ارائه خواهیم کرد با این ایده که این می تواند راه حلی برای شهرها به طور کلی باشد و کل بازار را به نقطه ای برساند که بتواند در مد فعالیت کند. میسل به TechCrunch گفت تا نیازهای انطباق را برآورده کند.

این بدان معناست که Tier نه تنها از استقرار فناوری Fantasmo سود می‌برد، بلکه می‌تواند با فروش این سرویس به اپراتورها یا برنامه‌های کاربردی، جریان درآمد دیگری را نیز اضافه کند.

روند اسکوترهای ADAS در حال تعمیق است

اکثر بازیگران اصلی در این صنعت در حال حاضر در حال آزمایش یا پیاده سازی نسخه ای از اسکوتر ADAS هستند که نه تنها در برابر پارکینگ ضعیف، بلکه در برابر سواری نامناسب نیز محافظت می کند. به عنوان مثال، Superpedestrian سال گذشته Navmatic را خریداری کرد تا فناوری مکان یابی فوق العاده دقیق این شرکت را یکپارچه کند، که همچنین می تواند رفتار خطرناک رانندگی را شناسایی و اصلاح کند. Bird فناوری مشابهی را در داخل توسعه داد.

روز چهارشنبه، Tier همچنین اعلام کرد که قصد دارد یک فناوری جدید کمک راننده مبتنی بر رایانه را معرفی کند که می تواند تخلفات ترافیکی و تصادفات و همچنین اسکوتر سواری بی احتیاطی را تشخیص دهد. این فناوری توسط CPS Fantasmo برای دقت موقعیت یابی بالا و نقشه برداری در سطح سانتی متر فعال می شود و با یک سنسور بینایی و پلت فرم جدید اینترنت اشیا Tier ترکیب می شود.

Tier در بیانیه‌ای گفت: «رانندگانی که قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند، در مورد تخلفات خود هشدار داده می‌شوند و حتی ممکن است جریمه یا محروم شوند. «فناوری جدید در حال حاضر به صورت خصوصی در حال آزمایش است و در ماه های آینده در شهرهای سراسر جهان معرفی خواهد شد.

این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد این “فناوری جدید” ارائه نخواهد کرد، مانند اینکه “حسگر بینایی” دقیقاً چه معنایی دارد و چگونه پلت فرم جدید اینترنت اشیا Tier به تسهیل این امر کمک می کند. با این حال، این شرکت گفت که فناوری جدید بخشی از برنامه های قبلی یا در حال انجامی که Tier با شرکت های خارجی اجرا می کند، نخواهد بود.

Spin که دوباره بخشی از Tier است، با Drover AI برای پیاده‌سازی فناوری بینایی کامپیوتری کار می‌کند، که اساساً شامل اتصال دوربین به یک اسکوتر است و به آن اجازه می‌دهد ببیند که آیا در مسیر سمت راست رانندگی می‌کند، اگر در پیاده‌رو است یا به اشتباه پارک شده است. . خود Tier نیز برنامه مشابهی را با Luna در محوطه دانشگاه شهر دوبلین اجرا می کند.

Drover AI همچنین از کار بر روی یک پروژه جدید با Tier خودداری کرد. هنگامی که تحت فشار قرار گرفت، سخنگوی Tier گفت که هر دو شراکت موروثی در نظر گرفته می شوند، بدون اینکه یکپارچگی بیشتر یا عمیق تر را پیش بینی یا حفظ کنند. سخنگو گفت که تنها تمرکز Tier بر ارائه راه حل داخلی جدید با Fantasmo در مقیاس سال آینده است.