منو سایت

خودروهای الکتریکی جدید چین در حال ایجاد ظرفیت سرمایه گذاری خود هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خودروهای الکتریکی جدید چین در حال ایجاد ظرفیت سرمایه گذاری خود هستند

بازی سرمایه‌گذاری پس از استارت‌آپ‌های خودرو در چین رقابتی‌تر می‌شود و نه تنها شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز به نبرد می‌پیوندند، بلکه پیشکسوتان صنعت نیز به این نبرد می‌پیوندند. دو صندوق با تمرکز بر تحرک، که اخیراً حلقه های جدیدی را بسته اند، از حمایت تولید کنندگان پیشرو خودروهای برقی کشور برخوردار هستند.

Rockets Capital، یک خودروی سرمایه گذاری با ریسک و رشد کاملاً جدید، در اوایل این ماه از تکمیل اولین صندوق 200 میلیون دلاری خود با شرکت Xpeng به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ خبر داد. سایر سرمایه گذاران نام های نهادی بزرگ در چین هستند، از جمله IDG Capital، Sequoia China، GGV Capital، 5Y Capital و eGarden. این صندوق به دنبال فرصت هایی در زنجیره ارزش صنعت خودروسازی، انرژی های پاک و سایر حوزه های «فناوری مرزی» است.

بسته بزرگ دیگر این هفته، صندوق سال دوم بزرگ 400 میلیون دلاری Nio Capital، Eve ONE Fund II است. سرمایه‌گذاران از صندوق‌های دولتی، شرکت‌های بیمه، مؤسسات مالی چندجانبه، صندوق‌های صندوق، دفاتر خانواده، صندوق‌های بازنشستگی تا بنیادها در سراسر جهان را شامل می‌شود.

Nio Capital توسط ویلیام لی، بنیانگذار رقیب اصلی Xpeng Nio – از این رو نام صندوق – تأسیس شد، اگرچه بدنه سرمایه گذاری مستقیماً با خود خودروساز مرتبط نیست. این شرکت صندوق RMB را همراه با صندوق دولتی خود مدیریت می کند که بر بخش های خودرو، فناوری و انرژی متمرکز است.

Rockets Capital روابط خود را با سرمایه گذار EV خود را عمومی تر می کند. اگرچه به‌عنوان یک واسطه سرمایه‌گذاری مستقل کار می‌کند، اما از «تخصص و منابع صنعتی» Xpeng و «نوآوری‌های تکنولوژیکی جوجه‌کشی» نیز استفاده می‌کند. با توجه به این ماموریت، تعجب آور نخواهد بود که برخی از شرکت های آینده راکت نیز با Xpeng تجارت یا شراکت داشته باشند.

Nio Capital که در سال 2016 تأسیس شد، دارای مزیتی در فضای سرمایه گذاری است. برخی از معاملات برجسته‌تر او در چین شامل دو شرکت روباتیک پیشرو است – Momenta، با پشتیبانی بوش و با حمایت تویوتا، Pony.ai، با حمایت Temasek lidar سازنده Innovusion – که همچنین یکی از تامین‌کنندگان جایگزین BP Nio برای باتری‌های Aulton و سازنده است. از چیپس کنجد سیاه.

در چند سال گذشته، Nio Capital قلعه ای را با بازیگران آینده در صنعت خودروسازی چین ساخته است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که ببینیم Rockets Capital و Xpeng حامی آن چگونه می توانند پیشروی کنند و چه اتحادی می توانند برای تغییر شکل بازار ایجاد کنند.