منو سایت

خودروهای الکتریکی در جوایز جهانی خودرو 2022 غالب هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خودروهای الکتریکی در جوایز جهانی خودرو 2022 غالب هستند

به مناسبت ورود مطمئن عصر خودروهای برقی با باتری، وسایل نقلیه برقی برنده جایزه جهانی خودرو در نمایشگاه خودروی نیویورک این هفته شدند.

امسال اولین سالی است که خودروهای الکتریکی بر جوایز سالانه ای که هر بهار در نمایشگاه ارائه می شود، غالب هستند. جوایز، که توسط 102 هیئت داوران از 33 کشور (از جمله خود من) انتخاب شده اند، شتاب صنعت به سمت الکتریکی شدن را برجسته می کند.

هیوندای آیونیک 5 بالاترین افتخارات را به خود اختصاص داد و سه دسته از شش جایزه را به خود اختصاص داد: خودروی سال جهان، خودروی الکتریکی جهان و طراحی خودروی جهانی. جدیدترین خودروی الکتریکی هیوندای با پشت سر گذاشتن فورد موستانگ Mach-E و کیا EV6 از برند خواهر خود، بالاترین عنوان را از آن خود کرد.

این کراس اوور، استراتژی حرکتی نسل بعدی خودروساز، با فناوری پیشرانه کارآمد، ویژگی‌های پیشرفته و طراحی سودمند آینده‌نگر است.

مرسدس بنز EQS، نسخه ای برقی و آینده نگر از سدان اجرایی کلاس S این خودروساز، به دلیل عملکرد و کابین درجه یک خود به عنوان خودروی لوکس جهانی شناخته شده است.

آئودی e-Tron GT به عنوان یک خودروی تولید جهانی، عملکرد اسپورت و قابلیت استفاده روزمره را با هم ترکیب می‌کند. کریستین زورن، مدیر بازاریابی محصولات آئودی، گفت: “هدف بزرگ ما با آئودی e-tron GT این بود که در فلسفه Gran Turismo برای عصر برق تجدید نظر کنیم.”

تنها ویژگی متمایز تویوتا یاریس کراس، برنده رده خودروهای شهری جهانی بود. با این حال، خودروی شهری جمع و جور تویوتا یک هیبریدی مقرون به صرفه و کم آلایندگی است.

تویوتا در بیانیه ای گفت: “همانطور که به جلو حرکت می کنیم، از این جایزه به عنوان انگیزه استفاده خواهیم کرد و همچنان به توسعه خودروهای باکیفیتی که می توانند نیازهای مشتریان ما را برآورده کنند و وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست را که می توانند به کاهش انتشار CO2 کمک کنند، ارتقا دهیم.” مهندس ارشد تاکاتومو سوزوکی .