منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • خودروی الکتریکی چینی مورد علاقه Nio در میان خطر تعطیلی ایالات متحده به هنگ کنگ و سنگاپور تبدیل می شود.

خودروی الکتریکی چینی مورد علاقه Nio در میان خطر تعطیلی ایالات متحده به هنگ کنگ و سنگاپور تبدیل می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
خودروی الکتریکی چینی مورد علاقه Nio در میان خطر تعطیلی ایالات متحده به هنگ کنگ و سنگاپور تبدیل می شود.

Nio، یک خودروی الکتریکی از چین، قصد دارد سهام خود را در سنگاپور اعلام کند، که با تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین چین و ایالات متحده، این شهر-دولت را به سومین پایگاهی تبدیل می‌کند که در آن تجارت می‌کند.

شرکت Nio روز جمعه گفت که به دنبال یک فهرست ثانویه از سهام عادی کلاس A خود است که “از طریق عرضه” در بورس اوراق بهادار سنگاپور تریدینگ لیمیتد، راهی برای فهرست کردن اوراق بهاداری که قبلاً در بورس دیگری منتشر شده اند.

سهام این شرکت همچنان در بورس نیویورک عرضه می شود و در سال 2018 عرضه شد. در اوایل امسال، Nio یک فهرست ثانویه را در هنگ کنگ تکمیل کرد.

این اعلامیه پس از آن اعلام شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بیش از 80 شرکت را به فهرستی از شرکت‌های عمدتاً چینی که در معرض اخراج از بورس‌های آمریکا قرار دارند، اضافه کرد که شامل Nio و سایر غول‌های فناوری مانند پلتفرم میکروبلاگینگ Weibo، سایت پخش ویدئو Bilibili، e- پلتفرم های تجاری JD.com و Pinduoduo، Tencent Music Entertainment (امپراتوری پخش موسیقی Tencent) و شرکت بازی NetEase.

Li Auto و Xpeng که در چین با Nio رقابت می کنند نیز در این لیست قرار دارند.

فهرست دیده بان حذف یک مناقشه طولانی مدت بین مقامات حسابداری در چین و ایالات متحده است. در سال 2020، دولت ترامپ لایحه‌ای را تصویب کرد که در آن خواستار دیده شدن بیشتر در دفاتر شرکت‌های خارجی ثبت‌شده خارجی با تمرکز بر رویه‌های حسابرسی شرکت‌های چینی شد. اما این سیاست با کشورهایی که به دلیل ترس از خطرات برای امنیت ملی نمی‌خواهند اطلاعاتی را در اختیار کسب‌وکار خود قرار دهند، موافق نبود.

تعداد انگشت شماری از شرکت های فناوری چینی پیشگیرانه عمل کردند و تبلیغات ثانویه را مدت ها قبل از اینکه در لیست تماشا قرار گیرند دنبال کردند. بورس اوراق بهادار هنگ کنگ شاهد موجی از «فهرست‌های خانگی» از سوی غول‌هایی مانند علی‌بابا، JD.com و NetEase بوده است که به آن‌ها کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاران خانگی را جذب کنند که با کسب‌وکارشان آشنایی بیشتری دارند و در عین حال در مقابل خطر اخراج از آن‌ها محافظت کنند. بورس های آمریکا

سفر استارتاپ چینی خودروهای برقی Nio به غرب