منو سایت

دات بایک خالق اولین موتورسیکلت برقی خانگی در ویتنام است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دات بایک خالق اولین موتورسیکلت برقی خانگی در ویتنام است

عکس سون نگوین، موسس و مدیر عامل دات بایک، با یکی از موتورسیکلت های برقی این استارت آپ ویتنامی

بنیانگذار و مدیر عامل Dat Bike Son Nguyen

دات بایک در سفری برای کاهش میزان مصرف بنزین در ویتنام است. این استارت آپ موتورسیکلت های برقی را با قطعات کلیدی تولید می کند که برای کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری در کشور طراحی و تولید می کند. امروز، Dat Bike اعلام کرد که در سری A، به رهبری Jungle Ventures، با Wavemaker Partners، 5.3 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

هر دو سرمایه گذار بازگشتی هستند. Jungle Ventures حدود یک سال پیش منجر به راه اندازی Dat Bike شد، زمانی که TechCrunch برای اولین بار این شرکت را معرفی کرد. آخرین بودجه، مجموع دات بایک را به 10 میلیون دلار می رساند که از زمان تأسیس آن در سال 2019 توسط Son Nguyen جمع آوری شده است.

دات بایک توسط وزارت حمل و نقل ویتنام به عنوان اولین دوچرخه برقی این کشور به رسمیت شناخته شده است. نگوین گفت Dat Bike به جای تکیه بر درایوهای الکتریکی وارداتی و قطعات شخص ثالث از یکپارچگی عمودی استفاده می کند زیرا هزینه ها را کاهش می دهد و در عین حال کیفیت را بهبود می بخشد. اکثر قطعات دوچرخه دات توسط این شرکت طراحی شده و 80 درصد تامین کنندگان آن در ویتنام قرار دارند. همچنین از یک مدل توزیع به طور مستقیم برای مصرف کنندگان استفاده می کند و قیمت ها را کاهش می دهد.

بخشی از وجوه در فناوری آن سرمایه گذاری خواهد شد. نگوین توضیح داد که سه قسمت مهم یک دوچرخه برقی باتری، موتور و کنترلر آن است. Dat Bike در حال حاضر دارای فناوری بسته بندی باتری و یک کنترلر است. او با سرمایه جدید خود می تواند روی فناوری موتور خود سرمایه گذاری کند. نگوین اضافه کرد که این شرکت همچنین با افزودن ویژگی‌های جدید و کوتاه کردن چرخه بازخورد برای ویژگی گزارش اشکال، اپلیکیشن موبایل خود را ارتقا خواهد داد.

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که این شرکت باید با آن سر و کار داشت، نگرانی مصرف‌کنندگان در مورد عملکرد دوچرخه‌های الکترونیکی در مقایسه با همتایان بنزینی آن‌ها بود. این شرکت می‌گوید اولین خط تولیدش، Weaver، عملکردی سه برابر (5 کیلووات در مقابل 1.5 کیلووات) و دو برابر برد (100 کیلومتر در مقابل 50 کیلومتر) بیشتر دوچرخه‌های الکتریکی رقیب را نشان می‌دهد. مدل دوم دات بایک، ویور 200، سال گذشته با عملکرد یا برد بالاتر 200 کیلومتر و توان خروجی 6 کیلو وات وارد بازار شد. همچنین زمان شارژ را از 1 ساعت در 100 کیلومتر به 2.5 ساعت برای شارژ کامل 200 کیلومتر کاهش داد.

نگوین گفت: «ما هر سال تلاش می‌کنیم محصول جدیدی تولید کنیم و برای شارژ سریع‌تر تحقیق کنیم.

دات بایک در حال حاضر دو فروشگاه در شهر هوشی مین و هانوی دارد و دوچرخه های آن را می توان به صورت آنلاین نیز سفارش داد. بخشی از بودجه برای توسعه مدل آفلاین به آنلاین در شهرهای بزرگ دیگر، از جمله تایلندی نگوین، باک نین، های فونگ، های دوونگ، ها لونگ، وین، کوی نون، نها ترانگ، دانانگ، کان تو و ونگ تاو استفاده خواهد شد. .

Anuja Sonalker از Steer مزایای دنبال کردن جنبه کمتر درخشان استقلال را توضیح می دهد.