منو سایت

داخل قرارداد بین اوبر و گوگل با آنتونی لواندوفسکی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
داخل قرارداد بین اوبر و گوگل با آنتونی لواندوفسکی


یکی از رسوایی ترین قهرمانان در سیلیکون ولی به سختی – بار دیگر – از بدترین عواقب اعمال خود فرار کرده است.

آنتونی لواندوفسکی هفته گذشته به توافقی دست یافت که یک سری اختلافات را با دو کارفرمای سابق خود، اوبر و گوگل حل کرد و یکی از دراماتیک ترین و پیچیده ترین داستان ها در صنعت خودروهای خودران را به حال خود رها کرد.

لواندوفسکی، یکی از پیشگامان اولیه در صنعت AV، گوگل را ترک کرد تا شرکت خود به نام اتو را راه اندازی کند، شرکتی که به سرعت توسط Uber در سال 2016 خریداری شد. . لواندوفسکی در نهایت موقعیت خود را در اوبر از دست خواهد داد و با اتهامات جنایی و دعوای مدنی روبرو خواهد شد. به نظر می رسد آخرین قسمت این درام حقوقی طولانی مدت بالاخره حل شده است.

بر اساس این قرارداد، اوبر “بخش قابل توجهی” از 179 میلیون دلاری را که در داوری در سال 2019 صادر شده بود، به گوگل پرداخت می کند و لواندوفسکی را وادار به ورشکستگی می کند. اوبر همچنین 2 میلیون دلار به لواندوفسکی پرداخت خواهد کرد. در یک شکایت آمده است که مشاور مالی لواندوفسکی معتقد است که توافقنامه تسویه حساب به او پول کافی برای پرداخت تمام ادعاهای علیه خود می دهد.

این توافق از یک دعوای بالقوه ناخوشایند برای اوبر جلوگیری می کند و همچنین می تواند آغازی برای پایان مراحل ورشکستگی لواندوفسکی باشد. مطابق با سفر دراماتیک لوادوفسکی در دنیای خودرانی، دعوای حقوقی او پیچ و خم های زیادی داشته است.

اگر این معامله توسط دادگاه تایید شود، این یک پیروزی برای لواندوفسکی خواهد بود که پس از اعتراف به یکی از اتهامات دزدی اسرار تجاری از گوگل، با سقوط مالی مواجه شد و به 18 ماه زندان فدرال محکوم شد. لواندوفسکی در ژانویه 2021 در ساعت 11 صبح توسط رئیس جمهور مستعفی ترامپ مورد عفو قرار گرفت.

اوبر تمام 179 میلیون دلار جایزه را به گوگل پرداخت نمی کند. رقم دقیق در فایل ها ویرایش می شود و توسط یک بند حریم خصوصی محافظت می شود.

با این حال، اندازه فیزیکی رقم ویرایش شده نشان می دهد که کمتر از 100 میلیون دلار است.

توافقنامه تسویه اصلاح شده - ویرایش نشده (002) _Edited.pdf

اعتبار تصویر: اسکرین شات / سند دادگاه

مبلغ دقیق هرچه باشد، سایر طلبکاران در ورشکستگی لواندوفسکی می توانند همان بخشی از مطالبات خود را که اوبر به گوگل پرداخت می کند، بعلاوه برخی از پرداخت های اضافی در صورت باقی ماندن پول، بپردازند. یا می توانند 50٪ را به عنوان یک بار پرداخت نهایی دریافت کنند. تنها در صورتی که پرداخت اولیه به اوبر کمتر از نصف بدهی گوگل باشد، این یک انتخاب منطقی خواهد بود.

سه طرف در این پرونده نوشتند: “صلح بین این رای دهندگان حساس تضمین می کند که دعوای حقوقی جاری در مورد این اختلافات و خطرات و هزینه های مربوط به پایان خواهد رسید.”

شایان ذکر است که لواندوفسکی حتی به نظر می رسد که توانسته است اوبر و گوگل را برای کمک به پرداخت هزینه توافقی که او را آزاد کرد، جذب کند. در بند آن آمده است: “طرفین این توافقنامه موافقت خواهند کرد که اقدامات اداری لواندوفسکی را در مقام شخصی او، پرداخت هزینه های وکالت در هنگام مذاکره در مورد این برگه با شرایطی که بیش از 30000 دلار (که منحصراً 25000 دلار قبلاً پرداخت شده است) را حل کنند. “

اوبر به طور بالقوه به دلیل امضای قرارداد غرامت با لواندوفسکی زمانی که غول اشتراک مسافرتی استارت آپ کامیون خودران خود به نام اتو را در سال 2016 خریداری کرد، به دلیل امضای قرارداد غرامت با لواندوفسکی در حال دریافت جایزه گوگل بود. این معامله پوشش قانونی برای اقدامات لواندوفسکی در طول و بعد از او فراهم کرد. در برنامه خودروهای خودران گوگل Chauffeur که بعداً Waymo شد کار کنید.

بعداً مشخص شد که آنها شامل راه‌اندازی یک شرکت رهبری رقیب در حین حضور در گوگل، حذف داده‌های فنی از شرکت و جلب نظر تعدادی از مهندسان گوگل برای ارائه آن بودند. اوبر بسیاری از هزینه‌های دادگاه لواندوفسکی را در جریان دادرسی کیفری‌اش پرداخت کرد، اما در قلب رای داوری که حدود 120 میلیون دلار درآمد لواندوفسکی در گوگل به‌علاوه بهره و هزینه‌های وکیل به دست آورده بود، ترسیم کرد.

اوبر ادعا می کند که لواندوفسکی قبل از پیوستن به شرکت در تمام “کارهای بد” خود شریک نبوده است که می تواند توافق را لغو کند. لواندوفسکی به نوبه خود ادعا می کند که اوبر می دانسته است که اطلاعات فنی زیادی را نگه داشته است و از کارمندان گوگل خواسته است که با او ترک کنند، اما با این وجود به او غرامت پرداخت کرده است.

محاکمه مسئولیت اوبر قرار بود امروز در سانفرانسیسکو آغاز شود و لواندوفسکی قصد دارد شاهدان بلندپایه از جمله تراویس کالانیک بنیانگذار اوبر و رئیس سابق خودران اوبر، مدیر عامل کنونی رباتیک کارنگی، جان برس، را فراخواند.

پرونده ورشکستگی بدون افشاگری های خاص خود نمی گذشت. اسناد دادگاه نشان می دهد که در آستانه ورشکستگی، لواندوفسکی یک حلقه نامزدی به قیمت 25000 دلار خرید، 250000 دلار در تجارت خود سرمایه گذاری کرد، تسلا را به مبلغ 130000 دلار به او داد و بیش از 300000 دلار به او پرداخت. او همچنین بیش از 8.5 میلیون دلار را در آخرین کامیون خودران Pronto.ai غرق کرد. این اسناد به جزئیات مشارکت گسترده لواندوفسکی در املاک، صندوق های سرمایه گذاری و مشاغل خانوادگی می پردازد.

در چندین مرحله، وکلای گوگل به طور موثر با لواندوفسکی کار کردند، زیرا موفقیت او در مسئول دانستن اوبر برای رای داوری به نظر می رسید بهترین امید شرکت برای پرداخت باشد.

توافقنامه تسویه حساب اکنون پیش بینی می کند که دارایی های لواندوفسکی حداقل 25 میلیون دلار و در صورت داشتن پول کافی تا 30 میلیون دلار به گوگل پرداخت کند. لواندوفسکی همچنین باید “ارائه و تضمین کند” که اطلاعات محرمانه یا محرمانه بیشتری را در اختیار دیگران قرار نداده است، به ویژه به “Pronto.ai” یا هر شخص مرتبط با Pronto.ai.

Pronto.ai اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد یک شبکه مخابراتی همتا به همتا را توسعه دهد که توسط یک ارز دیجیتال به نام Pollen قدرت می گیرد. وب‌سایت Pollen نشان می‌دهد که نسخه اولیه دستگاه آن فروخته شده است و برادر لواندوفسکی، مکس (که با او در Otto، Uber و Pronto.ai کار می‌کرد) در LinkedIn گفت که نسخه جدیدی از سخت‌افزار برنامه‌ریزی شده است.

اوبر فوراً به درخواست‌ها برای اظهار نظر در مورد توافق پاسخ نداد. سخنگوی گوگل، خوزه کاستاندا، نوشت: ما می توانیم تایید کنیم که این مشکل حل شده است.

لواندوفسکی نیز به گزارش‌ها پاسخ نداد، اما به سختی می‌توان این توافق را چیزی جز پیروزی برای مهندس دید، که ممکن است به زودی آزاد باشد تا به شبکه گرده‌اش ادامه دهد، بدون اینکه تحت‌الشعاع دعواهای پرهزینه، وقت‌گیر و بدهی‌های پرداخت نشده قرار بگیرد. .