منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • داده‌ها نشان می‌دهد که هیچ نشانه‌ای از کندی بودجه فناوری در آفریقا وجود ندارد

داده‌ها نشان می‌دهد که هیچ نشانه‌ای از کندی بودجه فناوری در آفریقا وجود ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
داده‌ها نشان می‌دهد که هیچ نشانه‌ای از کندی بودجه فناوری در آفریقا وجود ندارد

آیا فناوری آفریقایی می تواند در برابر کندی بودجه جهانی مصون بماند؟ به نظر یک سوال ضد شهودی است. داریو جولیانی، مدیر بریتر بریجز، گفت: «آفریقا، خانه اقتصادهای متعددی است که عمدتاً مبتنی بر صادرات منابع طبیعی هستند، از لحاظ تاریخی در مقابل مصونیت در برابر شوک های جهانی بوده است.

و با این حال داده ها اینجا هستند: استارت آپ های آفریقایی در سه ماهه اول سال 2022 از نظر سرمایه گذاری VC، هم به دلار و هم از نظر حجم تراکنش، عملکرد بسیار خوبی داشتند. این به خودی خود یک خبر است، اما زمانی که تامین مالی ریسک همزمان در ایالات متحده، آسیا و آمریکای لاتین رو به کاهش بود، حتی بیشتر از آن.

اشتراک در TechCrunch +شایان ذکر است که ما فقط در مورد بخش کوچکی از فعالیت جهانی VC صحبت می کنیم. طبق آخرین گزارش CB Insights Venture Trends، استارت‌آپ‌های آفریقایی تنها 1 درصد از کل بودجه را در سه ماهه گذشته جذب کرده‌اند که سهم آن از معامله 2 درصد است. اما هنوز هم این واقعیت جالب است که روندی در جهت دیگری وجود دارد، مانند بسیاری از نقاط جهان.

برای اینکه بفهمیم چه چیزی تامین مالی قوی برای آفریقا را در سه ماهه اول ممکن کرده است و چه چیزی می تواند برای سال 2022 به همراه داشته باشد، با جولیانی صحبت کردیم که شرکت اطلاعاتی Briter Bridges اطلاعات جالبی را جمع آوری کرد که با گزارش CB Insights در تضاد بود. و برای دیدگاه VC، یادداشت هایی را از Tidjane Dème، شریک عمومی Partech و تیم Ingressive Capital جمع آوری کردیم.

شروع قوی برای سال 2022

به گفته Briter Bridges، 1.77 میلیارد دلار از سرمایه گذاری خطرپذیر به فناوری آفریقا در سه ماهه اول سال 2022 اختصاص یافت. این رقم نزدیک به تخمین 1.8 میلیارد دلاری خبرنامه متمرکز آفریقا The Big Deal است، اما بسیار بیشتر از ارزش CB Insights است. – 923 میلیون دلار

توضیح تفاوت بین این سرشماری‌های مختلف نسبتاً آسان است: CB Insights بر اساس مکان کارخانه، بدون توجه به بازارهای اصلی راه‌اندازی است. به عنوان مثال، او شرکت هایی مانند Flutterwave و Clickatell را به عنوان اشخاص حقوقی در ایالات متحده می بیند، در حالی که Briter Bridges آنها را بخشی از فناوری آفریقا می داند. با توجه به اینکه اولی اخیراً یک دور سری D 250 میلیون دلاری و یک دور سری C 91 میلیون دلاری جمع آوری کرده است، این تأثیر قابل توجهی در محاسبات دارد.

این واقعیت که روشن یا خاموش کردن تعداد انگشت شماری از معاملات می تواند بر روی اعداد تأثیر بگذارد نیز یادآور خوبی است که باید به همه چیز توجه کرد. جولیانی گفت: با این رشد که “عمدتاً ناشی از معاملات کلان” است، “پیش بینی های سه ماهه از نظر آماری نادرست هستند زیرا الگوهای قابل پیش بینی را منعکس نمی کنند.”

علاوه بر این، «بستن [deals] معمولاً در آفریقا کمی بیشتر طول می‌کشد، که منجر به تأخیر داده‌های بیشتر می‌شود. “- دمشق اشاره کرد.” چندین معامله اعلام شده در سه ماهه اول در واقع در سه ماهه چهارم بسته شدند. [2021]”- به این معنی که ما می توانیم خیلی زود به دنبال نشانه های تاخیر باشیم که فقط در اعداد بعدی ظاهر خواهند شد.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما هنوز فکر می کنیم مهم است که ببینیم تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر در آفریقا تا کنون بسیار قوی بوده است. 923 میلیون دلاری که CB Insights شمارش کرد به 170 معامله اختصاص یافت. اگر قرار بود سال 2022 با همان سرعت ادامه یابد، 3.692 میلیارد دلار و 680 معامله خواهد بود – رقمی بالاتر در هر دو شاخص 2.285 میلیارد دلار در سال 2021 و 529 معامله، که هر دو رکورد سالانه بودند.