منو سایت

دادگاه عالی قانون جنجالی رسانه های اجتماعی تگزاس را به حالت تعلیق درآورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دادگاه عالی قانون جنجالی رسانه های اجتماعی تگزاس را به حالت تعلیق درآورد

شرکت های فناوری روز سه شنبه راهی تگزاس شدند.

دادگاه عالی به تازگی قانونی بحث‌برانگیز را مسدود کرده است که به ساکنان تگزاس و دادستان کل اجازه می‌دهد از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به خاطر تصمیم‌های تعدیل محتوا شکایت کنند. قانون، HB 20، پلتفرم‌های فناوری را از حذف یا محدود کردن محتوا بر اساس «نقطه دیدگاه بیان شده در بیان مصرف‌کننده» منع می‌کند و با ادعاهای محافظه‌کارانه درباره سوگیری ایدئولوژیک لیبرال فناوری طراحی شده است.

HB 20 در سپتامبر گذشته بود، اما در ماه های بعد جاده سختی از طریق دادگاه وجود داشت. پس از تصویب به سرعت با دستوری مسدود شد، اما سه قاضی استیناف فدرال اوایل ماه جاری در یک پیروزی غافلگیرکننده برای قانونگذاران، دستور موقت را به حالت تعلیق درآوردند.

حکم دیوان عالی آخرین کلمه در مورد HB 20 نیست، که همچنان با شکایت دو گروه در صنعت فناوری، انجمن صنایع کامپیوتر و ارتباطات (CCIA) و NetChoice مواجه است و قانون اساسی آن را به چالش می کشد.

پس از تصمیم غافلگیرکننده پنجمین دادگاه تجدیدنظر در اوایل ماه مه، انسداد این قانون رفع شد، گروه های تجاری فناوری از دیوان عالی خواستند تا با توقف اضطراری مداخله کند. قاضی ساموئل آلیتو این درخواست را بررسی کرد و در نهایت پرونده را برای تصمیم موقت به دادگاه عالی ارجاع داد.

قاضی‌های جان رابرتز، سونیا سوتومایور، استفن بریر، برت کاوانا و امی کانی بارت رای به لغو این تصمیم در دور پنجم دادند. قضات آلیتو و کلارنس توماس، النا کاگان و نیل گورسوچ به لغو این تصمیم رای منفی دادند.

آلیتو در مخالفت خود نوشت: «اگرچه می‌توانم تمایل آشکار دادگاه برای به تعویق انداختن اجرای HB20 را در حالی که در حال بررسی است، درک کنم، حکم اولیه صادر شده توسط دادگاه منطقه به خودی خود دخالت قابل توجهی در حاکمیت دولت بود.

در بیانیه‌ای پس از حکم دادگاه عالی، NetChoice پیروزی را جشن گرفت و اذعان داشت که تنها “نیمه راه” بود که پرونده به دادگاه منطقه رسید.

کریس مارچز مشاور NetChoice گفت: «HB 20 تگزاس یک تصادف قطار قانونی است. “ما از اینکه متمم اول، اینترنت باز و مصرف کنندگانی که به آن متکی هستند، در برابر بار بیش از حد غیرقانونی تگزاس محافظت می شوند، احساس آرامش می کنیم.

قانون از مردم تگزاس می خواهد که از شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل بازگشت “سانسور” شکایت کنند