دان هلد، فروشنده قدیمی بیت کوین می گوید که این "زمستان رمزنگاری" به سختی دیگران نخواهد بود

دان هلد، فروشنده قدیمی بیت کوین می گوید که این “زمستان رمزنگاری” به سختی دیگران نخواهد بود

در حالی که بازارهای ارزهای دیجیتال به موقعیت نزولی خود ادامه می دهند، بیت کوین به بالاتر از سطح پایین 52 هفته اخیر خود می رسد. اما برخی از فعالان طولانی مدت بازار، مانند دن هلدمدیر بازاریابی برای رشد در صرافی کریکن، نگران نباشید.

هلد در سال 2012 وارد بیت کوین شد، یعنی حدود 100 سال پیش در زمان کریپتو (زیرا زمان بسیار سریع حرکت می کند، اما این احساس را نیز دارد، بنابراین طولانی در ارزهای دیجیتال).

«در روزهای اول، فقط بیت کوین بود – حتی وجود نداشت [alternative] سکه‌ها، یا خیلی خیلی کم بود، گفت: «در طی مکالمه‌ای در کنار اجاق با سردبیر Decrypt. دنیل رابرتز در کنفرانس CoinMarketCap Capital.

اگرچه صحبت های زیادی در مورد زمستان کریپتو در جامعه وجود دارد، هلد گفت که احساسات برای این چرخه فعلی بازار متفاوت است. در حالی که او – و بسیاری دیگر – در طول سال ها در چرخه های اصلی بازار ادامه داشته اند، داستان ها بسیار تغییر کرده اند.

«بیشتر خرده فروشی بود [investors] هلد گفت تا سال 2019، 2020، زمانی که ورود به بازیکنان نهادی را آغاز کردید. «تقریبا غیر واقعی است که ببینیم افراد نهاد بزرگی مانند جی پی مورگان در مورد بیت کوین مثبت صحبت می کنند. دیدن این فقط عجیب است، زیرا در سال 2013 ما را دیوانه می‌دانستند.”

هلد گفت: چند هفته گذشته شاهد یک تغییر عمده در محیط کلان بسیاری از افراد بوده است که از ریسک‌ها کنار می‌روند و بازارهای کریپتو در بازار بزرگ‌تر دچار رکود نزولی شده‌اند. کریپتو در حال حاضر خطرناک تلقی می شود، بنابراین بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده فروخته می شوند زیرا مردم سعی می کنند این خطر را از بین ببرند.

هلد گفت: اما در حالی که ترس در بازارهای کریپتو وجود دارد، ترس در سهام سنتی و فناوری وجود دارد. مارکت واچ در طول این انتشار نشان داد که S&P 500 و میانگین صنعتی داوجونز برای سال جاری به ترتیب حدود 15 و 10 درصد کاهش یافته اند.

علاوه بر شاخص‌های گسترده، تعدادی سهام فردی نیز سقوط کرده‌اند، از جمله اسنپ‌چت و نتفلیکس که هر دو نسبت به سال گذشته 68 درصد سقوط کرده‌اند. اپلیکیشن مکالمه ویدیویی معروف Zoom نیز مقیاس رتبه بندی را افزایش نداد، زیرا سهام آن از سال 2018 تا کنون 42 درصد کاهش یافته است. با این حال، صحبت در مورد کاهش سهام سنتی به اندازه نظرات در مورد حرکت بازارهای رمزنگاری تهاجمی یا برجسته نیست.

هلد می‌گوید: «ما مطمئناً می‌بینیم که این داستان‌ها جزر و مد بوده است.

بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، در بازار نزولی در سال 2018، تقریباً 700 میلیارد دلار از کل سرمایه بازار از اوج حدود 800 میلیارد دلاری امسال حذف شد و ارزش کل ارزهای دیجیتال را به کمترین میزان در حدود 100 میلیارد دلار رساند.

در حالی که حدود 500 میلیارد دلار از ارزش دارایی‌های کریپتو امروز نسبت به یک سال گذشته دور ریخته شد، این بازار نزولی با چرخه گذشته متفاوت است زیرا هزاران بازیکن از همه فن‌آوری‌ها وجود دارند که می‌خواهند وارد دنیای کریپتو شده و چیزهایی در آن بسازند. اکوسیستم، او گفت.

هلد گفت: «ما سرمایه‌های مخاطره‌آمیز داریم که ده‌ها میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در این سیستم جمع‌آوری می‌کند. “من اینطور فکر نمی کنم [crypto] زمستان به سختی زمستان خواهد بود. من فکر می‌کنم شما بازیکنان زیادی همراه با بودجه زیاد دارید و آن‌ها محصولاتی را پیدا می‌کنند که ارزش دارند.