منو سایت

دایسون مخفیانه ربات ها را می سازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دایسون مخفیانه ربات ها را می سازد

احتمالاً دایسون را با جاروبرقی‌هایشان می‌شناسید یا شاید آن خشک‌کن بسیار قدرتمندی را که در انتظار پرواز با تردید دستان خود را در آن قرار می‌دهید. ممکن است سشوار یا فن های آنها را دیده باشید. Dyson شرکتی است که محصولات درجه یک تولید می کند که هوا را حرکت می دهد. اصولاً اگر مکیدن نکنند باد می کنند.

به تازگی، این شرکت با یک دستگاه تصفیه هوای بسیار عجیب و غریب گسترش یافته است. در حین نمایش محصول، دایسون سعی کرد برخی از تحقیقات پشت آن را برجسته کند. او نگاهی اجمالی به آزمایشگاه‌های آن‌ها ارائه کرد و بینشی در مورد آینده محصولاتی ارائه داد که بسیار فراتر از جاروبرقی‌های درجه یک هستند. به نظر می رسد که این شامل ربات ها نیز می شود.

امروز در کنفرانس بین‌المللی رباتیک و اتوماسیون در فیلادلفیا، دایسون “نمونه اولیه ربات‌های مخفی” را که بخشی از یک مطالعه بزرگ‌تر هستند، فاش کرد. این افشاگری شامل تعدادی عکس از دست یک ربات بود که کاملاً شبیه مدل های صنعتی کوچکتر شرکت هایی مانند ABB است.

دایسون مخفیانه ربات ها را می سازد

اعتبار تصویر: Dyson

در نگاه اول، تفاوت بزرگ در اینجا در پیوست ها است. این شامل دستی با دسته‌های نرم است که بسیار شبیه دست انسان است و البته یک اتصال خلاء. همانطور که این شرکت خاطرنشان می کند، چیزهای روباتیک از ناکجاآباد به دست نمی آیند – مقدار شگفت انگیزی از پردازش بینایی، هوش مصنوعی و استقلال به چیزی شبیه جاروبرقی روباتی اختصاص می یابد. اما از نقطه نظر صرفاً سرمایه گذاری، این می تواند بسیار بیشتر از قدم های کودک باشد.

دایسون مخفیانه ربات ها را می سازد

اعتبار تصویر: Dyson

من همیشه کمی مراقب این چرخش ها / افزونه ها هستم. برخی، مانند کار تویوتا با TRI، متفکرانه و عمدی هستند، در حالی که برخی دیگر، مانند تلاش های روباتیک سامسونگ، به نظر می رسد بیشتر به نمایش گذاشته شوند. دایسون می گوید که در حال بازسازی آشیانه هواپیما در فرودگاه فرودگاه هالاوینگتون، ایستگاه سابق RAF در چیپنهام، ویلتشر، انگلستان است که این شرکت در سال 2016 خریداری کرد. قرار است حدود 250 ربات را به آزمایشگاه جدید منتقل کند.

دایسون مخفیانه ربات ها را می سازد

اعتبار تصویر: دایسون

در بیانیه مطبوعاتی مرتبط، این شرکت خاطرنشان کرد:

Dyson در میانه بزرگترین استخدام مهندسان در تاریخ خود قرار دارد. امسال دو هزار نفر به این شرکت فناوری پیوستند که 50 درصد آنها مهندس، دانشمند و کدنویس هستند. دایسون با استخدام 250 مهندس رباتیک در رشته‌های مختلف از جمله بینایی کامپیوتر، یادگیری ماشین، حسگرها و مکاترونیک، جاه‌طلبی‌های خود را در زمینه رباتیک دنبال می‌کند و انتظار دارد طی پنج سال آینده 700 مهندس رباتیک دیگر را استخدام کند. طرح اصلی: ایجاد بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز روباتیک در بریتانیا در فرودگاه هواوینگتون و آوردن فناوری به خانه هایمان تا پایان دهه.

به زودی، یکی امیدوار است.