درآمد استارتاپ شما 40 برابر شده است. هزینه آن مثلاً 6 برابر چقدر است؟

درآمد استارتاپ شما 40 برابر شده است. هزینه آن مثلاً 6 برابر چقدر است؟

یک روز دیگر، پایین ترین قیمت 52 هفته ای دیگر برای ارزش سهام نرم افزارهای مدرن.

شاخص ابری Bessemer که زمانی یک شاخص کلیدی از اشتیاق بازارهای نوظهور برای ارزش شرکت‌های ابری بود، در ماه‌های اخیر به یک فشارسنج برعکس تبدیل شده است. پس از یک صعود سرگیجه‌آور، سبد شرکت‌های نرم‌افزار عمومی تمام سود خود را از می 2021 بازگرداند، نه که به دور از از دست دادن 50 درصد از ارزش خود به دلیل رسیدن به رکورد در پایان سال 2021.

این در حالی است که شرکت‌های موجود در این شاخص رشد خوبی را در طول همه‌گیری گزارش می‌کنند و شواهد محکمی مبنی بر این واقعیت است که حتی در دوره‌های سخت اقتصادی، شرکت‌های فناوری موقعیت خود را مانند سایر صنایع از دست نمی‌دهند. با این حال، این ضد شکنندگی با کمرنگ شدن همه‌گیری، جذابیت کمتری دارد زیرا بخش‌های دیگر به زندگی بازمی‌گردند.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.

 

داده های جدید از یک سرمایه گذار نتیجه ارزیابی مجدد درآمدهای نرم افزاری را روشن می کند. این در یک سوال ساده خلاصه می‌شود: ارزش استارت‌آپ شما با افزایش درآمد تک رقمی چقدر است؟ برای استارت‌آپ‌هایی که در چند سال گذشته نرم‌افزار ایجاد کرده‌اند، این سوال ممکن است غیرضروری حاد به نظر برسد. نیست.

سوال به طور مساوی اعمال نمی شود. استارت آپ هایی که مشغول جمع آوری درآمدهای چهار، پنج، شش رقمی اول خود هستند، واقعاً از نظر درآمد ارزشی ندارند، بنابراین تا حدودی دور از ذهن هستند. اما برای سری آ و فراتر از آن، واقعیت تغییر نمی کند. تغییر کرده.

شنیدن درآمدهای 40 برابری، 50 برابری یا حتی 100 برابری از راه اندازی سال گذشته، غیرعادی نبود. صرافی از تعدادی از سرمایه گذاران شنیده است که می بینند Series As با درآمدهای شش رقمی کم سروکار دارد، با رتبه بندی آنقدر بالا که عرضه مورد بحث اساساً مانند Slack بعدی قیمت دارد. یا Twilio.

آنها چه هستند اینها اگر استارت آپ ها نه 100 برابر بیشتر از درآمد دوره ای خود، بلکه مثلاً 8 برابر هزینه داشته باشند، این کار را انجام خواهند داد؟

فشرده سازی برتر

همچنین خبر بدی از بازار برای استارتاپ‌های نرم‌افزاری که می‌خواهند ارزیابی خود را مقیاس‌بندی کنند، وجود دارد: حق بیمه رشد در حال کاهش است.

سال گذشته، استارت‌آپ‌ها می‌توانستند انتظار داشته باشند که درآمدهای غنی‌تر و غنی‌تر با نرخ رشد سریع‌تر افزایش یابد. نوعی اثر پیچیده‌تر ارزیابی رشد سریع‌تر وجود داشت، زیرا سرمایه‌گذاران به‌طور تصاعدی ارزش آتی را در مقایسه با قیمت‌های سهام امروزی به دست آوردند. اما این البته پایدار نبود. با کاهش کل درآمد نرم افزاری، شرکت های نرم افزاری که سریع ترین رشد را از دوران همه گیر شدن تجربه کرده اند، اکنون بیشترین فشرده سازی را تجربه می کنند و ضرایب درآمد خود را با استارتاپ هایی که افزایش اندک در COVID را گزارش کرده اند، مطابقت می دهند.

این بدان معناست که استارت‌آپ‌هایی که برای رشد سریع‌تر در سال 2021 حق بیمه ارزش‌گذاری مادی دریافت کرده‌اند، ممکن است بیشتر از همه با واقعیت بازار جدید سردرگم شوند، در حالی که استارت‌آپ‌هایی که برای دستیابی به حق بیمه مشابه برای پیشرفت شرکت خود تلاش می‌کنند، ممکن است وارونه کمتری داشته باشند.

نه این که برای افراد بلندمدت که خوشحال هستند در مورد تخمین ها بعد از یک دهه بحث کنند، اهمیت زیادی دارد. اما برای کسانی از ما که بیشتر بر روی دیدگاه کوتاه مدت تمرکز کرده‌اند – مثلاً مدت زمانی که طول می‌کشد تا ببینیم همه استارت‌آپ‌های فعلی دور بعدی یا خروجشان را بالا می‌برند – کاهش سریع ارزش درآمد نرم‌افزار، به‌ویژه برای نرم‌افزارهایی که سریع‌ترین رشد را دارند. شرکت ها، چیزی است که ما باید با آن مبارزه کنیم.

خبر بد

یکی از دوستان بازار سهام جامین بال در ارتفاع سنج هفته گذشته داده‌های جدیدی منتشر کرد که نشان می‌دهد کاهش کلی ارزش درآمد نرم‌افزاری – در واقع نتیجه کلیدی استارت‌آپ‌ها – بیشترین ضربه را به ثروتمندترین شرکت‌ها وارد می‌کند: