منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • درآمد سرویس اپل در سه ماهه دوم به رکورد 19.8 میلیارد دلار رسید و به 825 میلیون اشتراک پولی رسید.

درآمد سرویس اپل در سه ماهه دوم به رکورد 19.8 میلیارد دلار رسید و به 825 میلیون اشتراک پولی رسید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
درآمد سرویس اپل در سه ماهه دوم به رکورد 19.8 میلیارد دلار رسید و به 825 میلیون اشتراک پولی رسید.

در پس زمینه رکورد سه ماهه دوم مالی، اپل همچنین درآمدی بی سابقه از خدمات ارائه کرد که با افزایش سالانه 17 درصدی به 19.8 میلیارد دلار رسید. این دسته – که شامل مشاغلی مانند اپ استور، Apple TV +، Apple Music، خدمات ابری و غیره است – به 825 میلیون اشتراک پولی در پلتفرم اپل نیز افزایش یافته است.

اپل گفت که این تعداد تنها در 12 ماه گذشته بیش از 165 میلیون افزایش یافته است.

این شرکت چندین مورد از دستاوردهای اخیر خود را در بخش خدمات برجسته کرد، از جمله Apple TV + به عنوان اولین سرویس استریم که برنده اسکار بهترین فیلم برای کد خود شد. اپل همچنین اشاره کرد که برنامه های Apple TV + تاکنون بیش از 240 جایزه و بیش از 960 نامزدی دریافت کرده اند.

این سرویس استریم اخیراً محتوای ورزشی زنده را با اضافه شدن بازی Friday Night Baseball که در اوایل این ماه راه اندازی می شود به همراه سایر عناوین جدید اضافه کرده است.

اپل علاوه بر ثبت یک رکورد درآمدی بی‌سابقه در بخش خدمات، رکوردهایی را برای اپ استور، اپل موزیک، Apple Care و خدمات ابری به ثبت رسانده است. در همین حال، تبلیغات ویدیویی و خدمات پرداخت رکوردی را برای سه ماهه مارس ثبت کردند.

طی 12 ماه گذشته، اپل اعلام کرده است که 75 میلیارد دلار درآمد خدماتی داشته است.

لوکا ماستری، مدیر ارشد مالی اپل گفت: «این نتایج چشمگیر تأثیر سرمایه‌گذاری مستمر ما در بهبود و گسترش مجموعه خدماتمان و حرکت مثبتی را که در بسیاری از زمینه‌ها شاهد آن هستیم، منعکس می‌کند.»

او این رشد را به عوامل دیگری از جمله پایه رو به رشد نصب دستگاه‌های اپل نسبت می‌دهد، که همچنین در هر بخش جغرافیایی و دسته‌بندی محصولات اصلی به بالاترین ارزش تمام دوران رسیده است. علاوه بر این، مشتریان اپل به طور فزاینده ای به خدماتی که اپل ارائه می دهد متعهد می شوند.

ما حساب‌های تراکنش بیشتری، صورت‌حساب‌های پرداختی بیشتر، حساب‌های اشتراک بیشتری داریم – مقدار مطلق اشتراک‌های پرداخت شده در پلتفرم ما بسیار چشمگیر است: 825 میلیون. این تنها در 12 ماه گذشته 165 میلیون افزایش داشته است. بنابراین حتی می توان گفت که این یک رشد بزرگ است.

او اشاره کرد که این شرکت همچنین در چند سال گذشته خدمات جدیدی را اضافه کرده است و قصد دارد “خدمات جدید و ویژگی های جدید را اضافه کند”.

در حالی که اکثر خدمات اپل امروزه بر مصرف کننده متمرکز هستند، اپل گفت که این شرکت را فرصتی عالی برای حرکت رو به جلو می بیند، پس از راه اندازی اخیر Apple Business Essentials، که بیشتر بر بازار SME تمرکز داشت.

اما ما می دانیم که این شرکت به عنوان یک بازار، بازار بسیار جالبی برای ما است و ما تلاش و تمرکز زیادی روی آن انجام می دهیم. ماستری گفت و ما معتقدیم که فرصت های واقعا خوبی برای رشد داریم.

با این حال، اپل هشدار داد که در حالی که انتظار دارد خدمات به رشد دو رقمی در سال آینده ادامه دهد، انتظار دارد رشد خدمات در مقایسه با سه ماهه مارس به دلیل عوامل مختلف، از جمله محدودیت‌های زنجیره تامین که بر توانایی اپل برای عرضه محصولات کافی تأثیر می‌گذارد، کند شود. برای پاسخگویی به تقاضای مشتری، نرخ ارز و تعلیق کلیه فروش ها در روسیه، که در ماه مارس انجام شد.

این شرکت گفت که انتظار می رود نرخ رشد در سه ماهه ژوئن کمتر از 17 درصدی باشد که در نتیجه در ماه مارس گزارش کرده بود.