منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • درگیری اپل با مقامات ضد انحصار هلند بر سر پرداخت برای برنامه های دوستیابی ادامه دارد

درگیری اپل با مقامات ضد انحصار هلند بر سر پرداخت برای برنامه های دوستیابی ادامه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

مقام رقابت هلندی بار دیگر جریمه اعمال شده بر اپل را به دلیل عدم پیروی از دستور ضد تراست مربوط به فناوری های پرداخت و برنامه های دوستیابی افزایش داده است.

پنجمین پرداخت جریمه 5 میلیون یورویی که امروز صادر شد به این معنی است که غول فناوری اکنون 25 میلیون یورو (از مجموع 50 میلیون یورو) را در نظر گرفته است – و متهم است که به جای ارائه راه حل برای افراد بسیار عصبانی، به ایجاد موانع ادامه می دهد. کنترل صدا

در بیانیه ای، سازمان مصرف کننده و بازار (ACM) گفت:

“در هفته گذشته، ما هیچ پیشنهاد جدیدی از اپل برای برآورده کردن الزامات ACM دریافت نکردیم. به همین دلیل است که اپل باید پنجمین جریمه را بپردازد. این بدان معناست که مجموع جریمه ها در حال حاضر 25 میلیون یورو است.

ما به وضوح به اپل توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانند الزامات ACM را رعایت کنند. اما در حال حاضر آنها از ارائه پیشنهادهای جدی خودداری می کنند. ما نگرش اپل را تاسف بار می دانیم، به ویژه پس از تایید الزامات ACM در دادگاه در 24 دسامبر. به اصطلاح “راه حل” اپل همچنان موانع زیادی را برای ارائه دهندگان برنامه دوستیابی که می خواهند از سیستم های پرداخت خود استفاده کنند، ایجاد می کند.

“ما ثابت کرده ایم که اپل یک شرکت مسلط است. این با مسئولیت های اضافی برای مشتریان خود و به طور گسترده تر، جامعه به عنوان یک کل همراه است. اپل باید شرایط استفاده معقولی را برای خدمات خود تعیین کند. در این زمینه نمی تواند از موقعیت مسلط خود سوء استفاده کند. بنابراین، شرایط اپل باید منافع خریداران را در نظر بگیرد.

سخنگوی رگولاتور تأیید کرد که اپل هیچ پیشنهاد جدیدی ارائه نکرده است، زیرا هفته گذشته آنها “غیر معقول” تشخیص داده شدند.

آنها افزودند: “ما از اپل انتظار داریم که این دستور را انجام دهد.” «اگر این کار را نکنند، ما این فرصت را داریم که دستور دیگری را مشروط به پرداخت دوره‌ای اموال اعمال کنیم.

در پاسخ به آخرین جریمه ACM با اپل تماس گرفته شده است، اما بخش ارتباطات این شرکت در هفته های اخیر با افزایش جریمه ها و هزینه ها گرد و غبار خود را خشک نگه داشته است.

کشمکش بین یک تنظیم‌کننده رقابت در یک کشور اروپایی (کوچک) که تلاش می‌کند از زیرمجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی که می‌خواهند محتوای دیجیتالی را بفروشند بدون اینکه مجبور شوند مقدار زیادی از درآمد خود را به اپل بدهند، و یک پلتفرم غول‌پیکر که قصد دارد کنترل خود را حفظ کند، شکایت کند. اکوسیستم آن یا – حداقل – توانایی آن برای دریافت کمیسیون های قابل توجه برای خریدهای درون برنامه ای، هر چند آموزنده به نظر برسد، زیرا زمانی که اتحادیه اروپا (و سایر حوزه های قضایی) تصمیم گرفتند (و تحمیل کنند) جدید و سختگیرانه، نبردهای بسیار بزرگتری را نشان می دهد. مقررات علیه غول های دیجیتال، با مجازات های مناسب.

طبق پیشنهاد قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA)، به عنوان مثال – که پذیرش را تسریع می کند – پلتفرم هایی که به عنوان “دروازه بان” ارزیابی می شوند و مشخص می شود فهرستی از “قوانین و ممنوعیت های” از پیش تعیین شده و عملیاتی را نقض می کنند. ممکن است تا 10 درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود را جریمه کنند.

که – در مورد اپل – به معنای جریمه ای است که نزدیک به 25 میلیارد یورو از 25 میلیون یورو است (بنابراین مطمئناً انحراف برای کوپرتینویی ها سخت تر است).

با این حال، واضح است که رگولاتورها با یک وظیفه بزرگ روبرو خواهند شد و تلاش می کنند غول های فناوری غنی از منابع را وادار به رقصیدن با آهنگ دقیق خود کنند.

پاسخ اپل به شکایت ACM نشان داد که نمی‌خواهد به سادگی از یک جریان درآمد پرسود صرفاً به این دلیل که رگولاتور تشخیص می‌دهد آن غیرمنصفانه است دست بکشد – و در عوض در مقابل پیکربندی مجدد عملیات خود برای یافتن راهی جدید برای استخراج تقریباً همان هزینه کار خواهد کرد. (اپل گفت که از برنامه های دوستیابی هلندی که از فناوری پرداخت شخص ثالث استفاده می کنند، هزینه فروش 27 درصدی را در مقابل کمیسیون استاندارد 30 درصدی اپ استور دریافت می کند).

ماندن در صدر غول‌های فناوری سریع – که ممکن است به شدت تشویق شوند تا محدودیت‌های نظارتی را دور بزنند، به‌ویژه آن‌هایی که درآمدشان را به چالش می‌کشند – بازی‌ای است که قبلاً دیده‌ایم که از دست دادن آن با تاخیرهای بی‌پایان بسیار آسان است.

اپل برای برنامه های دوستیابی هلندی با استفاده از گزینه های پرداخت جایگزین، 27 درصد هزینه دریافت می کند

اپل دوباره به دلیل اعمال شرایط “غیر معقول” برای برنامه های دوستیابی به دنبال دستور ضد انحصار هلند جریمه می کند