منو سایت

در اینجا نحوه هک CarPlay در تسلا یا F-150 آورده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
در اینجا نحوه هک CarPlay در تسلا یا F-150 آورده شده است

آیا می خواهید اتومبیل قدیمی خود را جدیدتر کنید؟ یک استریو جدید اضافه کنید. بیست سال پیش، این شامل حذف رادیوی استاندارد و قرار دادن آن در واحد مرکزی جدید پایونیر و شاید یک جفت ساب ووفر بود. این بار به معنای هک کردن یک رابط کاربری جدید به سیستم عامل استاندارد است.

هفته گذشته CarPlay را به Ford F-150 2016 خود اضافه کردم. این هک به یک قطعه سخت افزار و حدود سه دقیقه نیاز دارد. تنها کاری که باید انجام می دادم این بود که پورت USB 2016 را با پورت USB 2017 جایگزین کنم. CarPlay به لطف به روز رسانی 2017 بلافاصله در سیستم Sync 3 در دسترس قرار گرفت. آیا تسلا دارید؟ این کار کمی بیشتر است.

در اصل، این هک شامل فریب دادن تسلا به این فکر است که یک تبلت اندرویدی را اجرا می کند، که به آن اجازه می دهد تا از Apple CarPlay یا Android Auto میزبانی کند. برای این کار به دو عدد Raspberry Pis و مقداری نرم افزار نیاز دارید. دستورالعمل های دقیق در اینجا در وب سایت پروژه اندروید تسلا موجود است.

CarPlay و Android Auto بخش بی‌صدا را می‌گویند: سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی داخل خودرو هنوز هم بد هستند. برخی از آنها بهتر از دیگران هستند، اما بیشتر آنها هنوز با مصرف کنندگان تعامل ندارند. CarPlay و Android Auto بهتر هستند، اما هنوز کامل نیستند. با این حال، آنها در اکثر موارد به راننده دسترسی ایمن به اطلاعات مربوطه در دستگاه های خود را بسیار عالی انجام می دهند.

چندین دستگاه اضافی وجود دارد که از CarPlay پشتیبانی می کنند. بهترین مسیر اغلب ارتقاء به OEM است که عملکردی را به سیستم استاندارد داخل خودرو اضافه می کند. گاهی اوقات، مانند F-150 من، این یک ارتقاء بی اهمیت است، اما گاهی اوقات گران است و نیاز به یک فروشنده برای جایگزینی سیستم های کنترل گران قیمت دارد. راه حل های مختلفی از طرف اشخاص ثالث مانند سونی یا پایونیر ارائه می شود و نیاز به دارندگان دارند تا رادیوی استاندارد را با رادیوی جدید جایگزین کنند. اگر این یک گزینه نیست، تعداد انگشت شماری از صفحه نمایش های نصب شده روی داشبورد CarPlay را به عنوان یک سرویس اضافه ارائه می کنند – آنها زیبا هستند، اما تجربه ای غیر استاندارد را در تجربه من ارائه می دهند.

تسلا یک حریف کلیدی در برابر CarPlay بود. به یک معنا، منطقی است، زیرا وسایل نقلیه تسلا از یک صفحه نمایش برای کنترل همه چیز در خودرو استفاده می کنند، و احتمالاً تردیدی در مورد اجازه دادن به رابط کاربری دیگر روی یک صفحه نمایش وجود دارد. اما سازندگان دیگر آن را به کار انداخته اند. ولوو مانند تسلا دارای صفحه نمایش های غول پیکر به جای دکمه های مخصوص رادیو و تهویه مطبوع است. رانندگان همچنان می توانند از CarPlay استفاده کنند و به سیستم های کنترل خودرو دسترسی داشته باشند. همان چیزی که در مورد کامیون‌های RAM نیز وجود دارد – صفحه‌نمایش عظیمی وجود دارد که در مرکز نصب شده است که همه چیز را در کامیون کنترل می‌کند، اما CarPlay همچنان کار می‌کند. در حالی که (یا اگر) تسلا به طور رسمی از CarPlay پشتیبانی نمی کند، همیشه یک هک در اینجا وجود دارد.