منو سایت

در اینجا پاسخ Y Combinator به مشکل پوسته پوسته شدن گوشت پرورشی آورده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
در اینجا پاسخ Y Combinator به مشکل پوسته پوسته شدن گوشت پرورشی آورده شده است

تأثیر مثبتی که فرآورده های گوشتی جایگزین – مانند گوشت سبزیجات یا گوشت کشت شده – می توانند بر محیط زیست داشته باشند، شگفت انگیز است. در سناریوهای خوش بینانه، که طی 15 سال آینده از رژیم غذایی گوشتی به غذاهای گیاهی حرکت می کنیم، بین 61 تا 68 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در کشاورزی قابل اجتناب است.

به جز اینکه گوشت جایگزین مشکل زیادی با پوست کندن دارد.

موسسه غذای خوب (GFI) تخمین می زند که تولیدکنندگان جایگزین گوشت باید 800 مرکز تولید بسازند و حدود 27 میلیارد دلار در طول دهه خرج کنند. برای پاسخگویی به تقاضای جهانی

برای انجام این کار، شرکت‌های کشت و تولید گوشت با پایه گیاهی باید به مسائل علمی اعم از اندازه و کارایی بیوراکتور گرفته تا هزینه بالای فاکتورهای رشد مورد استفاده در گوشت رشد‌یافته بپردازند. برخی از استارت‌آپ‌ها این مشکلات پوسته‌سازی را به عنوان جای پایی در فضای جایگزین گوشت می‌بینند. به جای راه‌اندازی برندها، اینها شرکت‌های پروتئین جایگزین B2B هستند که پلتفرم‌های مقیاس‌پذیر را برای تولید صنعتی توسعه می‌دهند. دو شرکت در گروه امسال Y Combinator وجود دارند که این مدل را اتخاذ کرده اند.

هر آنچه که باید در مورد YC Demo Day Winter 2022، قسمت 2 بدانید

Mooji Meats: پرینت سه بعدی سریع کل برش ها

Mooji Meats تنها شش ماه پیش تشکیل شد و در حال جمع‌آوری اولین دور شروع 2.5 میلیون دلاری خود است. این شرکت یک چاپگر سه بعدی ساخته است که قادر است تکه های کامل گوشت را با استفاده از پروتئین گیاهی یا سلول های گوشتی کشت شده تولید کند. اینسا مور، یکی از بنیانگذاران، به TechCrunch گفت: آنها در حال توسعه یک قطعه گوشت گاو واگیو با چاپ سه بعدی هستند و انتظار دارند که نمونه اولیه برای آزمایش های طعم ظرف شش ماه قابل اجرا باشد.

مور به TechCrunch گفت: «همیشه یک مبادله بین مقیاس و بافت وجود دارد. پرینت سه بعدی همیشه بدون اینکه مقیاس پذیر باشد، بافت های عالی ایجاد می کند. سپس فناوری های دیگری هستند که مقیاس پذیر هستند اما بافت های خوبی ایجاد نمی کنند. مخصوصاً برای استیک نیست. و ما در حال غلبه بر این سازش هستیم.»

در اینجا پاسخ Y Combinator به مشکل پوسته پوسته شدن گوشت پرورشی آورده شده است

بنیانگذاران Mooji Meats اینسا مور و یوخن مولر هستند.

مور ادعا می‌کند که موجی می‌تواند این برش‌های گوشت را با لایه‌بندی چربی، بافت همبند و سلول‌های ماهیچه‌ای در الگوی مرمری چاپ کند، اما جزئیات زیادی در مورد چگونگی این اتفاق ارائه نکرد. او می گوید مزیت اصلی موجی سرعت است. مور گفت که یک هد چاپ “250 برابر سریعتر” از پرینترهای سه بعدی موجود است.

پنهان کاری در این مرحله اولیه جرم نیست. اما شواهد این افزایش سرعت را باید به زودی دید. مور می‌گوید 2.5 میلیون دلاری که Mooji در حال حاضر جمع‌آوری می‌کند باید برای رساندن شرکت به اولین مشتری خود کافی باشد و امیدواریم که اثبات یک مفهوم واقعی باشد.

Micro Meat: اسکلت برای شرکت های گوشت پرورشی

اگر فکر می‌کنید که گوشت سبزیجات در تامین تقاضا با مشکل مواجه خواهد شد، این در مقایسه با چالش‌های هزینه‌ای که گوشت‌های کشت‌شده با آن مواجه هستند، چیزی نیست.

حداقل برخی از شرکت ها می گویند که در حال غلبه بر این مانع هزینه هستند. در دسامبر 2021، Future Meat، یک شرکت گوشت اسرائیلی، اخیراً 347 میلیون دلار در سری B به رهبری ADM Ventures (پرش نجومی از سری 14 میلیون دلاری سری A) جمع آوری کرد و ادعا کرد که می تواند یک پوند از این محصول را به دست آورد. مرغ با قیمت 7.70 دلار، کمتر از نیمی از 18 دلاری که شش ماه پیش قیمت داشت. اما این هنوز از قیمت حدود 3 دلار برای هر کیلوگرم مرغ معمولی بالاتر است.

آن سوفی مرتگن، بنیانگذار استارت‌آپ Micro Meat، به TechCrunch گفت که اکثر شرکت‌های جدید گوشت هنوز در تلاش هستند تا تجارت خود را بزرگ کنند.

در اینجا پاسخ Y Combinator به مشکل پوسته پوسته شدن گوشت پرورشی آورده شده است

ریز آزمایش‌های اولیه با گوشت که گوشت کشت‌شده را در ظرف‌ها نشان می‌دهد.

او به TechCrunch گفت: «هیچ صنعت دیگری وجود ندارد که بازیگران بزرگ آن کاملاً عمودی باشند. بنابراین ما واقعاً معتقدیم که برای ساخت این صنعت در مقیاس بزرگ، باید به دنیا غذا داد. ما به بازیکنان b2b بیشتری نیاز داریم.”

Micro Meat در سال 2021 تأسیس شد، در حالی که کار فوق دکتری مرتگن در Tec de Monterrey در مکزیک به دلیل همه‌گیری متوقف شد. تمرکز Micro Meat ایجاد اسکلت بافت سلولی است. اسکلت ها ساختارهایی هستند که جریان مواد مغذی را تسهیل می کنند و به سلول ها سیگنال های لازم برای تشکیل بافت ماهیچه ای بالغ را می دهند. محصولات زمینی بدون ساختار به اسکلت های بسیار پیچیده نیاز ندارند، بلکه به برش هایی مانند استیک نیاز دارند.

“ما می توانیم آنها را پرورش دهیم [tissue scaffolds] با استفاده از فرآیندهای مشابهی که توسط صنعت گوشت استفاده می شود، مانند راکتورهای بیودارویی، به عنوان مثال. ما می‌توانیم این میزان را به طور نامحدود افزایش دهیم، زیرا اکنون می‌توانیم به راحتی با اولین نمونه اولیه خود 100 گرم در دقیقه تولید کنیم.»

او گفت که این فناوری در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه است، اما Micro Meat با موفقیت محصول گوشت خوک پرورشی را توسعه داده است. تا به امروز، این شرکت 375000 دلار سرمایه پیش از شارژ جمع آوری کرده است و در مرحله جمع آوری دور اولیه 2 میلیون دلاری است.

مرتگن گفت که این دور باید حداکثر دو سال مسیر مورد نیاز برای راه‌اندازی یک خط تحقیق و توسعه، ارتقای دستگاه‌ها و تجهیزات بیشتر و بستن برخی از قراردادهای توسعه مشترک را فراهم کند.

در اینجا پاسخ Y Combinator به مشکل پوسته پوسته شدن گوشت پرورشی آورده شده است

تیم میکرو میت بنیانگذاران آن سوفی مرتگن و وینسنت پریبل از سمت چپ سوم و چهارم هستند.

سوراخ های B2B بیشتر برای پر کردن

هر دو Micro Meat و Mooji Meats نظریه گسترده تری دارند: یک فرصت استفاده نشده برای بازیکنان B2B در فضای جایگزین گوشت وجود دارد.

مرتگن گفت: “نخستین بازیگران B2B در سال 2017 وارد بازار شدند، در حالی که اولین شرکت های گوشت کشت شده در سال 14-2013 تاسیس شدند.” بنابراین به طور کلی این یک صنعت فوق العاده جوان است، اما من فکر می کنم که واقعاً مورد نیاز خواهد بود.”

مور می‌گوید که برخی از این شرکت‌ها را در حال ظهور می‌بیند: «راه‌حل‌های پلت‌فرم بیشتر و بیشتری در حال تکامل هستند، که اساساً به ما نشان می‌دهد که صنعت به عنوان یک کل در حال تکامل است».

تحلیلگران صنعت می گویند، اما هنوز حفره هایی در صنعت جایگزین وجود دارد که باید آنها را مسدود کرد. دو موردی که در حال حاضر برجسته هستند عبارتند از: منابع متنوع‌تر پروتئین برای گوشت گیاهی و منابع ارزان‌تر فاکتور رشد برای محصولات گوشتی کشت‌شده.

خبر خوب این است که برای شرکت هایی که می خواهند با این مشکلات مقابله کنند، پول وجود دارد. میزان بودجه خصوصی در فضا برای پروتئین های جایگزین از سال 2020 در حال افزایش بوده است. در همان سال، 3.1 میلیارد دلار به پروتئین های جایگزین سرازیر شد که در مقایسه با سال قبل 3 برابر بودجه افزایش یافته است. و در سال 2022، همچنان شاهد بسته شدن حلقه های بزرگ تامین مالی هستیم.

این یک محیط خوب برای یک شرکت پلت فرم گوشت جایگزین صنعتی با توانایی مقیاس پذیری این علم نوپا است. هر مشکل زنجیره تامین یک چالش علمی به اندازه کافی بزرگ برای راه اندازی یا شکست یک شرکت، اگر نه یک حرفه است.