منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • در این گزارش آمده است که آزمایش اشتراک گذاری رمز عبور Netflix در پرو مشترکان را گیج می کند

در این گزارش آمده است که آزمایش اشتراک گذاری رمز عبور Netflix در پرو مشترکان را گیج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
در این گزارش آمده است که آزمایش اشتراک گذاری رمز عبور Netflix در پرو مشترکان را گیج می کند

اخیراً سفر دشواری برای نتفلیکس بود و بر اساس گزارشی جدید، اعلام این که برای اشتراک گذاری رمزهای عبور هزینه دریافت می کند، آنطور که ممکن بود انتظار داشت، پیش نرفت. مشترکین پرویی که محدودیت‌های اشتراک‌گذاری رمز عبور جدید را انتخاب کرده‌اند، سردرگمی را در مورد تعریف ساده نتفلیکس از “خانوار” گزارش می‌کنند و به عدم شفافیت در مورد هزینه‌های مختلف دریافتی از کاربران توجه می‌کنند.

سایت خبری فناوری جهانی Rest of World به‌طور غیررسمی بیش از دوازده کاربر نت‌فلیکس در پرو را مورد نظرسنجی قرار داد، پس از اعلام نتفلیکس در ماه مارس مبنی بر اینکه از مشتریان در این کشور – و همچنین شیلی و کاستاریکا – می‌خواهد هنگام اشتراک‌گذاری رمزهای عبور حساب خود، هزینه اضافی پرداخت کنند. خارج از خانه هایشان آمریکای مرکزی و جنوبی کمترین درآمد نتفلیکس به ازای هر کاربر را به خود اختصاص داده اند که به توضیح انتخاب های بازار کمک می کند.

اکثر پاسخ دهندگان بقیه جهان در پرو گفتند که هنوز اطلاعیه های یکسانی در مورد هزینه های جدید دریافت نکرده اند، اگرچه بیش از دو ماه از اولین بار اعلام این سیاست می گذرد. برخی از مشترکین افزایش قیمت را تجربه کردند و سپس حساب های نتفلیکس خود را بستند. اما دیگرانی که اعلام سیاست جدید را نادیده گرفتند، می‌توانند حساب‌های خود را بدون هزینه اضافی بین خانوارها به اشتراک بگذارند.

گزارش شده است که یک نماینده ناشناس خدمات مشتری نتفلیکس به Rest of World گفته است که اگر مشتری تماس بگیرد و استدلال کند که یکی از اعضای خانواده آنها در جای دیگری از این حساب استفاده می کند، به نماینده دستور داده شد که به آنها بگوید که این شخص می تواند از طریق تأیید اعتبار به استفاده از حساب ادامه دهد. کد بدون هزینه اضافی این اساساً به این معنی بود که کسانی که خواستار حمایت شدند می توانند سیاست جدید را نادیده بگیرند و به اشتراک اشتراک بدون عواقب ادامه دهند. این سخنگو گفت که اعضای تیم آنها اغلب در مورد خود قوانین گیج می شوند.

از آن زمان، نتفلیکس تأیید کرده است که تنها افرادی که در یک ساختمان زندگی می کنند، خانواده محسوب می شوند. این شرکت همچنین گفت که این پیاده سازی “پیشرو” بوده و مشترکان در سه بازار آزمایشی می توانند هزینه های متفاوتی را پرداخت کنند.

طبق آمار Statista، در سال 2021، نتفلیکس تقریباً 3.58 میلیارد دلار درآمد از عملیات خود در آمریکای لاتین به دست آورد. این رقم حدود 13.4 درصد از درآمد جهانی نتفلیکس در سال جاری را نشان می دهد که در مجموع حدود 30 میلیارد دلار است.

در پرو، دو نفر دیگر که از حساب مشترک استفاده می‌کنند اما در آپارتمان، شهر یا ایالت دیگری زندگی می‌کنند، هر ماه 7.9 کفی (حدود 2.99 دلار) دریافت می‌کنند. این گزینه ارزان‌تر از ایجاد حساب‌های جدید نتفلیکس است، زیرا مشترکین پرو 24.90 دلار (حدود 6.80 دلار) برای طرح پایه پرداخت می‌کنند.

اگرچه نتفلیکس مدت‌هاست که سیاستی علیه اشتراک‌گذاری رمز عبور دارد، اما هرگز به‌طور جدی اجرا نشده است. در واقع، رید هستینگز، مدیرعامل نتفلیکس، قبلاً گفته بود که این چیز خوبی بود.

با این حال، پس از سه ماهه اول سال 2022 که برای اولین بار در سال 2011 تعداد مشترکان نتفلیکس کاهش یافت، غول استریم اعلام کرد که برای افرادی که اشتراک خود را به چندین آدرس تقسیم می کنند، هزینه اضافی دریافت می کند. بر اساس گزارش گروه تحقیقاتی لیختمن، تقریباً 33 درصد از اشتراک‌های نتفلیکس بین چند خانواده مشترک است. نتفلیکس در گزارش درآمد اخیر خود این موضوع را تأیید کرد و گفت که تقریباً 100 میلیون خانوار به صورت رایگان وارد حساب سرویس استریم شده اند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که رشد مشترکین نتفلیکس به اوج خود رسیده است و به نظر می رسد این شرکت به سقف 220 میلیون مشترک رسیده است. علاوه بر این، استریمر پس از از دست دادن 200000 مشترک در سه ماهه اول، حدود 150 کارگر خود را اخراج کرد.

با توجه به سردرگمی در مورد تجربه دست اول کاربران اولیه با این ویژگی جدید، نتفلیکس ممکن است نیاز به تجدید نظر در سیستم اشتراک گذاری رمز عبور خود قبل از راه اندازی آن در سراسر جهان داشته باشد. این شرکت قصد دارد تا پایان سال 2022، همزمان با راه‌اندازی سطح ارزان‌تری که توسط تبلیغات پشتیبانی می‌شود، اجرای آن را تمدید کند.