منو سایت

در خصوص مدیران عامل غیر موسس، تغییرات و اولویت ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
در خصوص مدیران عامل غیر موسس، تغییرات و اولویت ها

به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارت آپ ها و بازارها خوش آمدید. الهام گرفته از TechCrunch روزانه + ستون جایی که نام خود را گرفته است. آیا می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پست خود قرار دهید؟ ثبت نام اینجا.

شاید این اولین باری باشد که این خبرنامه را می خوانید – اگر چنین است، خوش آمدید! اگر نه، از قبل می دانید الکس آن را ایجاد کرد. و اگر شماره هفته گذشته را خوانده باشید، همچنین می دانید که من قدرت را در دست می گیرم. این باعث می شود من مانند یک مدیر عامل غیر بنیانگذار به نظر برسم، بنابراین موضوع امروز نیز شخصی است – آنا.

پخش و تبدیل

همکار ما برایان هدر در اوایل این هفته در مورد سود پایین تر از حد انتظار پلوتن نوشت. اما جدا از تعداد دوچرخه و اشتراکی که شرکت تناسب اندام فروخته است یا خیر، این نقل قول توجه من را جلب کرد:

«تجدیدنظر کار سختی است. این یک چالش فکری است، از نظر عاطفی خسته کننده، از نظر جسمی خسته کننده و همه کاره است. این یک ورزش با تماس کامل است.”

این گزیده ای از نامه ای است که توسط بری مک کارتی، مدیر اجرایی پلوتن از فوریه به سهامداران نوشته شده است. جان فولی، سلف مک کارتی، به دلیل کاهش ۲۸۰۰ شغل در سراسر جهان – حدود ۲۰ درصد از کارکنان آن – شرکتی که او تأسیس کرد، استعفا داد.

از آن زمان کار مک کارتی آسان نبوده است. مدیرعامل جدید بر سه اولویت تاکید کرد: «1. تثبیت جریان نقدی 2. جذب افراد مناسب در نقش های مناسب و 3. رشد مجدد. هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا او در پایان موفق خواهد شد یا خیر، اما موقعیت پلتون منحصر به فرد نیست.

Peloton یکی از چندین شرکت فناوری است که در طول همه گیری از بادهای مخالف قوی برخوردار بود و اکنون با “شوک بازار” مواجه است. این لیست همچنین شامل Netflix، Robinhood و Zoom است.

Airbnb مرتبط است، اما مورد کمی متفاوت است. این شرکت امیدوار است که بازار اقامت خود از “بازگشت سفر قرن” بهره مند شود. مدیرعامل برایان سسکی به TechCrunch گفت، اما همچنین قصد دارد دوباره کشف کند.

برخلاف Peloton، Cesky مدیرعاملی است که Airbnb را در این انتقال هدایت خواهد کرد. اما هر بنیان‌گذار هنوز استقامت یا ترکیب مناسبی از مهارت‌ها را پس از چند سال مدیریت ندارد. این یکی از دلایلی است که مدیران عامل اغلب تغییر می کنند و بخش فناوری نمی تواند طوری رفتار کند که گویی هرگز اتفاق نمی افتد.

فرقه مدیر عامل چندین شکل دارد که یکی از آنها سهام دو کلاسه است. این ساختار سهام بخشی از یک افسانه گسترده تر است: اینکه مدیر عامل بنیانگذار باید برای همیشه کنترل کند. و البته هیچ کس نمی خواهد کنترل شرکت خود را از دست بدهد یا اخراج شود. اما ما همچنین فراموش می کنیم که مدیران عامل بنیانگذاران ممکن است بخواهند کناره گیری کنند.

دلایل زیادی برای ترک بنیانگذاران برجسته وجود دارد. همکارم ناتاشا ماسکارنهاس گفت: «مدیران سابق پس از خرید برای همیشه ترک می‌کنند. در توییتر. (او در مورد شرکت بهداشتی Ro اظهار نظر کرد، که از زمان تصاحب آن بیش از سهم منصفانه کارمندان خود را از دست داده است.)

بنیانگذاران همچنین ممکن است بخواهند قبل از خروج از آنجا خارج شوند، حتی زمانی که IPO روی کارت ها ظاهر می شود. گاهی به نام شرکتشان. گاهی برای خودشون و گاهی هر دو. چنین موردی در مورد تام بلومفیلد، بنیانگذار مونزو وجود دارد، که در مورد بدبختی که منجر به بازنشستگی او شد، آشکارا صحبت کرد، در حالی که برای جایگزینی خود پر از تحسین بود.

شکی نیست: واگذاری پروژه ای که دوستش دارید می تواند تلخ باشد. و چشم انداز داشتن کفش های بزرگ برای پر کردن می تواند برای مسئول جدید دلهره آور باشد. اما این غیر معمول نیست، پس بیایید از تظاهر کردن دست برداریم. بیایید از آن نهایت استفاده را ببریم، درست است؟