منو سایت

در ماه می وحشیانه، تعدیل‌های فنی از 15000 فراتر رفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
در ماه می وحشیانه، تعدیل‌های فنی از 15000 فراتر رفت

ماه سختی در بخش فناوری بوده است. ما هفته به هفته اخراج‌ها را جمع‌آوری کردیم و طبق جمع‌آوری layoffs.fyi بیش از 15000 تکنسین در این ماه شغل خود را از دست دادند. باشد که خورشید در ژوئن طلوع کند.

تعدادی از شرکت های فناوری که از جهش های همه گیر لذت می برند به دلیل تعدادی از عوامل مانند افزایش تورم، مشکلات اقتصادی، جنگ و تغییر ذائقه مصرف کنندگان با اصلاح مواجه هستند. شرکت‌هایی از جمله متا و توییتر اعلام کرده‌اند که اجاره عمومی را مسدود می‌کنند، در حالی که اسنپ این هفته تأیید کرد که استخدام را به تاخیر می‌اندازد زیرا به اهداف درآمدی دست نمی‌یابد.

شایان ذکر است که تغییر سرعت استخدام، همراه با استعفای بزرگ، ممکن است به این معنی باشد که با خروج افراد، تعداد کارکنان در شرکت‌های فوق‌الذکر کاهش می‌یابد و شرکت‌ها به آرامی این مشاغل را پر می‌کنند.

وتکس

روز پنجشنبه، پلتفرم تجارت الکترونیک شرکتی Vtex اعلام کرد که 193 کارمند را که حدود 13 درصد از تیم یونیکورن برزیلی را تشکیل می دهند، اخراج می کند.

جرالدو توماس و ماریانو گومید د فاریا، بنیان‌گذاران و مدیران اجرایی در نامه‌ای به کارمندان نوشتند: «جهان به سرعت در حال تغییر است و ما باید خود را وفق دهیم». “تصمیم برای کاهش نیروی کار ما به عنوان یک ارزیابی استراتژیک از اینکه چه ساختار سازمانی می تواند اولویت های تعدیل شده ما را تضمین کند، اتخاذ شد.

بنیان‌گذاران گفتند که دور جدیدی از اخراج‌ها را برنامه‌ریزی نکرده‌اند و علیرغم «روش بسیار مؤثر تفکر»شان، سرمایه‌گذاری در توسعه استعدادها را کاهش نخواهند داد. Vtex همچنین یک صفحه گسترده شامل عمومی برای کارگران اخراج شده ایجاد کرده است تا به اشتراک بگذارند که آنها به دنبال کار هستند. بنابراین، اگر به دنبال استعدادهای فین تک برزیلی هستید، اینجا هستید.

پی پال

اسناد نشان می دهد که پی پال ده ها کارمند را از مقر خود در سن خوزه اخراج کرده است. همانطور که ابتدا توسط The Information گزارش شد و بعدا توسط TechCrunch تایید شد، اخراج 83 کارمند را تحت تاثیر قرار داد. این بخش بسیار کوچکی از کارکنان پی پال است که بیش از 30000 کارمند دارد.

اخراج اخیر PayPal حدود یک هفته قبل از اینکه فناوری مالی تأیید کند که دفتر خود در سانفرانسیسکو را بسته است، رخ داد. سخنگوی PayPal در پاسخ به سوالی درباره این دور اخراج‌ها، به TechCrunch گفت که «به طور مداوم نحوه کار ما را ارزیابی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود هستیم و با بهترین ساختار و فرآیندها برای حفظ اولویت‌های استراتژیک کسب‌وکارمان در حالی که آنها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند، کار می‌کنیم. رشد و توسعه یابد.”

او مستقیماً در مورد بایگانی اسناد و کاهش صحبت نکرد، اما گفت که به استخدام خود ادامه خواهد داد. پی پال جزئیات خاصی در مورد بسته های غرامت ارائه شده به کارمندان آسیب دیده ارائه نکرد.

Getir

Getir، شرکت استارت آپی 12 میلیارد دلاری، 14 درصد از کارکنان خود را در سراسر جهان کاهش می دهد. تخمین زده می شود که شرکت ترکیه ای حدود 32000 نفر در 9 بازار استخدام کرده است که به این معنی است که این تعدیل ها حدود 4480 نفر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این شرکت همچنین گفت که استخدام، سرمایه گذاری های بازاریابی و تبلیغات را به تاخیر می اندازد (نه از نوع منابع انسانی، بلکه نوع کوپن برای مشتریان گرسنه).

تنها دو ماه پیش، Getir 768 دلار دیگر سرمایه جذب کرد که ارزش این شرکت به 12 میلیارد دلار رسید، زیرا تلاش کرد مواد غذایی را در چند دقیقه به مشتریان برساند. مانند دیگر استارت آپ ها، ممکن است شاهد کاهش رتبه ها باشیم.

“هیچ تغییری در برنامه های Getir برای خدمت در 9 کشوری که در آنها فعالیت می کند، وجود ندارد. گتر در یادداشتی به کارکنان نوشت: «در این زمان‌های سخت، ما متعهد به رهبری صنعت تحویل غذای فوق سریع هستیم که هفت سال پیش در آن پیشگام بودیم.

تجارت عرضه یک فضای چالش برانگیز برای کسب درآمد است و رکود اقتصاد کلان به وضوح کمکی نمی کند. شرکت‌های عرضه کننده مستقر در ایالات متحده نیز تحت تأثیر قرار گرفتند – استارت‌آپ Gopuff مستقر در فیلادلفیا نیز در اوایل سال جاری کاهش یافت و برنامه‌های عرضه عمومی را به تاخیر انداخت.

گوریل ها

رقیب گتر، گوریل ها همچنین یک هفته شدید از تعدیل نیرو رنج برد و حدود نیمی از کارکنان دفتر مرکزی خود در برلین را اخراج کرد.

که در شرکت تحویل غذا نزدیک به 1 میلیارد دلار به ارزش 3 میلیارد دلار جمع آوری کرد هفت ماه پیشاما این هفته حدود 300 کارمند را اخراج کرد. این شرکت همچنین در حال خروج از بازارهای ایتالیا، اسپانیا، دانمارک و بلژیک است و تمرکز خود را به بازار داخلی خود آلمان و همچنین فرانسه، هلند، بریتانیا و ایالات متحده معطوف خواهد کرد.

یک منبع به اینگرید لوندن از TechCrunch گفت که ارزش این شرکت 300 میلیون دلار است. این ممکن است زیاد به نظر برسد، اما نه زمانی که نتوانید سودی کسب کنید و ماهیانه بین 50 تا 75 میلیون دلار خرج کنید. گوریل ها از تایید این ادعا خودداری کردند.

از Getir گرفته تا گوریل ها، پس از اینکه تحویل فوری در یک محاصره همه گیر به یک ضرورت تبدیل شد، می توانیم شاهد اصلاح بازار باشیم. اگرچه هنوز از COVID-19 در امان نیستیم، بسیاری از مشتریان اکنون نسبت به سال 2020 با اطمینان بیشتری به فروشگاه های مواد غذایی مراجعه می کنند. بنابراین شرکت های تحویل دهنده با موسیقی مواجه هستند.

قفل کردن

Latch، یک شرکت قفل هوشمند proptech که قبل از ورود به بازار سهام از طریق SPAC در سال گذشته، 152 میلیون دلار در برخی از سهام خصوصی جمع آوری کرد، دور دیگری از اخراج را اجرا می کند. طبق ایمیلی از TechCrunch، در اوایل این ماه، این استارت آپ 30 نفر یا 6 درصد از کل کارکنان خود را کاهش داد.

اکنون، همانطور که در یک بیانیه مطبوعاتی اواخر روز جمعه تأیید شد، Latch اعلام کرد که در مجموع 130 نفر یا 28 درصد از کارکنان تمام وقت خود را کاهش داده است. منابع می گویند این کاهش ها بر مدیر ارشد درآمد کریس لی و معاون رئیس فروش آدام سولد تأثیر می گذارد.

لوک شونفلدر، مدیرعامل Latch در ایمیلی به TechCrunch به مقامات گفت که دور اول اخراج‌ها برای اطمینان از اینکه Latch در مسیر رشد پایدار قرار دارد، انجام شد. او همچنین گفت که Latch برخی از حوزه های کسب و کار را کاهش می دهد، اما ما مطمئن نیستیم که آیا این به معنای کاهش کل محصولات است یا صرفاً کاهش منابع پشت هر چشم انداز. TechCrunch در مورد کاهش این هفته به Latch مراجعه کرد، اما هنوز در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده است.

کلیک

کدام بدتر است: از دست دادن اهداف درآمدی خود یا ارائه اسناد به SEC قبل از زمان برای گفتن اینکه اهداف درآمد خود را از دست خواهید داد؟ این موضوع باعث شد اسنپ در این هفته در یک ارسال 8-K به این نکته اشاره کند که انتظار دارد درآمد برای سه ماهه دوم سال 2022 داشته باشد و EBITDA را تعدیل کرده که کمتر از انتظارات باشد.

مدیر عامل شرکت ایوان اشپیگل در یادداشتی شرکتی که از TechCrunch دریافت کرده بود به اسنپ خطاب کرد. در راستای اظهارات خود در طول سه ماهه گذشته، او نوشت که درآمد اسنپ به دلیل تورم و همچنین تأثیر جنگ در اوکراین بر تبلیغات کاهش یافته است. اشپیگل همچنین اشاره کرد که تغییر سال گذشته در حریم خصوصی iOS همچنان بر این شرکت تأثیر می گذارد.

بر اساس این یادداشت، اسنپ قصد دارد در سال جاری بیش از 500 عضو تیم را به اضافه 900 پیشنهادی که قبلا پذیرفته شده است، استخدام کند. این افزایش 41 درصدی در استخدام نسبت به سال قبل است، اما تعداد کارکنان جدید به اندازه برنامه ریزی شرکت نیست، زیرا برخی از استخدام های برنامه ریزی شده را تا سال 2023 تحت فشار قرار می دهد. در نامه اشپیگل آمده است که نرخ استخدام نقش های باز نشده به تعویق خواهد افتاد. ، اما به وضوح بیان نکنید که چگونه نقش های باز فعلی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

اشپیگل اضافه کرد که اسنپ در صورت ترک کارمندان فعلی پست‌های خود را پر می‌کند، تا زمانی که این نقش‌ها اولویت بالایی داشته باشند. علاوه بر این، به رهبران اسنپ نیز توصیه شد که بودجه خود را برای یافتن راه هایی برای کاهش هزینه ها بررسی کنند – امیدواریم این به معنای کاهش نباشد.

کلارنا

Buy Now Pay Later Klarna در این هفته با دو خبر بد مهم مواجه شد. ابتدا، وال استریت ژورنال گزارش داد که ارزش خود را برای افزایش سرمایه جدید کاهش می دهد، که برای شرکتی که قبلاً بیش از 3 میلیارد دلار جمع آوری کرده است چشم انداز خوبی نیست. این خبر کمی کمتر از یک سال پس از آن منتشر شد که غول فین‌تک سوئدی 639 میلیون دلار به رهبری صندوق ویژن 2 Softbank به ارزش 45.6 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد.

سپس کفش دیگر سقوط کرد: سباستین سمیاتکوفسکی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Klarna به کارکنان 7000 نفری گفت که 10 درصد از شرکت بیکار خواهند شد، به این معنی که 700 نفر در ازای غرامت، شغل خود را از دست خواهند داد.

“من با به اشتراک گذاشتن اخبار خوب و بد غریبه نیستم. سباستین سمیاتکوفسکی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کلارنا در بیانیه ای خطاب به کارمندان نوشت، با این حال، امروز سخت ترین شرایط تا کنون است. هر چقدر که ما آرزو داشتیم، Clarna در یک حباب وجود ندارد.

در بیانیه مدیر عامل دلیل روشنی برای اخراج ها ذکر نشده است، اما به عوامل مختلف در حال تغییر اقتصاد کلان و ژئوپلیتیک اشاره دارد که برای تأثیرگذاری بر شرکت فین تک ظاهر شده اند.

او گفت: وقتی پاییز گذشته برنامه‌های تجاری خود را برای سال 2022 تنظیم کردیم، دنیایی بسیار متفاوت از دنیای امروزی بود. از آن زمان، ما شاهد یک جنگ غم انگیز و غیرضروری در اوکراین، تغییر در احساسات مصرف کننده، افزایش شدید تورم، بازار سهام بسیار بی ثبات و یک رکود اقتصادی بوده ایم.

پس از اعلام این کاهش در روز دوشنبه، کلارنا بلافاصله به کارمندان نگفت که آیا شغل خود را حفظ خواهند کرد یا خیر. در عوض، آنها باید منتظر دریافت دعوتنامه در تقویم می شدند تا از سرنوشت خود برای بقیه هفته مطلع شوند. حداقل کلارنا به آنها اجازه داد از خانه کار کنند [their] محرمانه بودن.”

پیچ

منابع گفتند که شرکت استارت‌آپ تک کلیکی بولت حداقل 100 کارمند را اخراج کرده است و در نقش‌های بازاریابی، فروش و استخدام فهرست شده است. مدیر اجرایی ماجو کورویلا کاهش نیروی کار را تایید کرد در یک پست وبلاگ اما نگفت که چه تعداد از افراد تحت تأثیر قرار گرفته اند یا چه نقش هایی را هدف قرار داده اند.

کورویلا در یک پست وبلاگی نوشت: “این راز نیست که شرایط بازار در بخش صنعت و فناوری ما در حال تغییر است و در برابر چالش های کلان ما در حال برداشتن گام هایی برای انطباق تجارت خود هستیم.” “در تلاش برای اطمینان از اینکه بولت سرنوشت خود را دارد، تیم رهبری و من تصمیم گرفتیم موقعیت مالی خود را تضمین کنیم، باند خود را گسترش دهیم و با پولی که قبلاً جمع آوری کرده ایم سود ببریم.”

از 26 اردیبهشت گزارش ها اشاره کرد که تعداد کارمندان تحت تأثیر در واقع 185 نفر یا یک سوم نیروی کار بولت است.

اینستاکارت

اینستاکارت، یک شرکت خواربارفروشی که در بحبوحه همه گیری جهانی شاهد افزایش تقاضا برای خدمات خود بود، استخدام را کند کرده است. همانطور که ابتدا گزارش شد NY Post و توسط TechCrunch تایید شده است.

ما بیش از 1500 نفر را در سال گذشته استخدام کرده ایم و تعداد تیم های مهندسی خود را تقریباً دو برابر کرده ایم. Instacart در بیانیه ای به TechCrunch گفت: “به عنوان بخشی از برنامه ریزی خود برای نیمه دوم سال، ما سرعت جذب نیرو را کاهش می دهیم تا روی اولویت های اصلی خود تمرکز کنیم و به رشد سودآور ادامه دهیم.” شرکت می گوید ii دارد

Instacart با تنش غریبه نیست. در ماه مارس، یک روز پس از اعلام برنامه رشد جدید، این شرکت رتبه خود را کاهش داد نزدیک به 40 درصد از حدود 39 میلیارد دلار به 24 میلیارد دلار رسیده است.

یکی از بنیانگذاران، آپوروا مهتا در ماه جولای از مدیرعاملی اینستاکارت استعفا داد و فیجی سیمو، مدیرعامل فیس بوک جایگزین او شد. ظهور او به سمت مدیرعاملی زمانی رخ داد که همه‌گیری کاهش یافت و بخش‌هایی از جهان شروع به بازگشایی کردند، لحظه‌ای حیاتی برای شرکت تا در نحوه انجام کار خود تجدید نظر کند. چندین نفر از مدیران از جمله رئیس پرداخت و رئیس بخش استعدادیابی سیمو را ترک کردند.

پس از بازنشانی همه گیر منجر به موجی از مازاد بر فناوری می شود

کادر فنی هفته سخت دیگری را با تعدیل در چند مرحله پیش رو دارند

سومین هفته متوالی برش های فنی در کتاب ها