منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • دستکش توانبخشی رباتیک برنده بیستمین جام Imagine مایکروسافت برای مخترعان دانشجو شد

دستکش توانبخشی رباتیک برنده بیستمین جام Imagine مایکروسافت برای مخترعان دانشجو شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دستکش توانبخشی رباتیک برنده بیستمین جام Imagine مایکروسافت برای مخترعان دانشجو شد

Imagine Cup مایکروسافت چیزی است که هر سال منتظر آن هستم. دانش‌آموزان و کارآفرینان جوانی که پروژه‌های خود را در مراحل اولیه این رقابت جهانی ارائه می‌کنند، مانند بذرهای استارت‌آپ‌های آینده و پروژه‌های بالقوه تغییر جهان هستند. برنده امسال، V Bionic، یک دستکش رباتیک برای کمک به بیماران مبتلا به ناتوانی های عصبی با کسری از هزینه گزینه های دیگر بهبود می بخشد.

سرپرستی تیم عربستان سعودی بر عهده زین صمدانی بود که علیرغم اینکه سال ها دانشجو بوده، در حال تحقیق و اختراع چیزهایی در رده رباتیک بوده است. بقیه خدمه نیز در آغاز مشاغل جالب در صنعت هستند.

دستکش ExoHeal یک اسکلت بیرونی مکانیزه است که برای استفاده توسط افرادی طراحی شده است که دچار آسیب عصبی شده اند که باعث ایجاد مشکلاتی در حرکات دست شده اند.

ما دیده‌ایم که برخی از این تلاش‌ها از سوی آزمایشگاه‌های روباتیک و استارت‌آپ‌ها در طول سال‌ها انجام شده است. خط کلی تفکر بازتولید کار فیزیوتراپیست است که حرکات بیمار را مشاهده می کند و مجموعه ای از تمرینات را برای کمک به بازیابی عملکردهای از دست رفته ایجاد می کند. در مورد آسیب‌های اندام، ماهیچه‌ها و تاندون‌ها اغلب نیاز به توانبخشی دارند، اما در مورد آسیب‌های عصبی، باید مطمئن شوید که مغز نیز سیگنال‌های مناسبی را ارسال می‌کند.

این تیم بر روی ساخت دستکش قابل حمل و مقرون به صرفه تمرکز کردند – موارد دیگری مانند این می توانند به مکانیزم های پنوماتیک یا هیدرولیکی که حجیم و کند هستند تکیه کنند.

دستکش اسکلت خارجی V Bionic با پوشش کامل.

اعتبار تصویر: در Bionic

ساختار سفیدی که در تصویر بالا می بینید یک اسکلت بیرونی پرینت سه بعدی است، در حالی که پوشش سیاه و کوله پشتی حاوی حسگرها، سرووها و سایر وسایل الکترونیکی است.

صمدانی در ایمیلی به TechCrunch گفت: «حرکت خم‌کننده به ما این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا قسمت‌های مختلف هر انگشت (فالانژها) را به‌صورت جداگانه فعال کنیم، در حالی که دستگاه را قابل حمل نگه می‌دارد». ما در حال حاضر در حال توسعه نمونه اولیه آماده خود هستیم که از طراحی مدولار متناسب با دستان بیماران مختلف استفاده می کند.

در آزمایش‌های اولیه، تیم به طور حکایتی دریافتند که این دستکش به بهبودی سریع‌تر بیماران کمک می‌کند، اگرچه کارهای زیادی برای انجام یک دستگاه پزشکی مانند این وجود دارد. صمدانی گفت: «ما در سال جاری آخرین آزمایش‌های بالینی خود را برای درک بهتر دامنه بازیابی برای کاربران مختلف و دریافت تأییدیه از دستگاه‌های نظارتی/پزشکی انجام می‌دهیم.» آنها قصد دارند بر هند به عنوان بازاری با تقاضای بالا و موانع نظارتی کمتر تمرکز کنند.

پول حاصل از برنده شدن در Imagine Cup کمک خواهد کرد – مایکروسافت 100 هزار دلار به اضافه 50 هزار دلار اعتبار Azure و یک جلسه مشاوره توسط مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا به آنها می دهد. ببینید این لحظه چقدر شیرین بود که به آنها گفتند برنده شده اند:

تیم V Bionic پیروزی خود را در یک چت ویدیویی جشن می گیرد.

اعتبار تصویر: مایکروسافت

دوستش دارم.

با این حال، آنها به دور از تنها تیم باحال در مسابقه بودند. سه مورد آخر را اینجا ببینید.