منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • دنیل اک 50 میلیون دلار در Spotify سرمایه گذاری کرد: “من معتقدم بهترین روزهای ما در راه است”

دنیل اک 50 میلیون دلار در Spotify سرمایه گذاری کرد: “من معتقدم بهترین روزهای ما در راه است”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دنیل اک 50 میلیون دلار در Spotify سرمایه گذاری کرد: "من معتقدم بهترین روزهای ما در راه است"

دانیل اک، یکی از بنیانگذاران اسپاتیفای، روز جمعه گفت که 50 میلیون دلار به سرویس پخش موسیقی می ریزد و قیمت سهام آن را بیش از 3 درصد افزایش داده و به اوج 108.98 دلار برای هر سهم در ساعات عادی معاملاتی می رساند.

با این حال، افزایش لحظه ای نگاهی اجمالی به رادار Spotify است که در سال جاری سقوط کرد – تا حدی به دلیل پیش بینی های اخیر رشد ضعیف تر از حد انتظار آن (درست مانند بسیاری دیگر از شرکت های پخش و نرم افزار).

در مورد انگیزه های پشت خرید Ek، مدیر عامل Spotify از شما می خواهد که بدانید او معتقد است. “من همیشه در مورد ایمان قوی خود به Spotify و آنچه که در حال ساختن آن هستیم، صحبت کرده ام. بنابراین من این اعتقاد را در این هفته با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری در یک SPOT عملی می کنم. من معتقدم بهترین روزهای ما در راه است…» و افزود من نباید در مورد آن به شما می گفتماما من می خواستم

اگر رای اعتماد اک با سایر معاملات سهام اخیر او سنجیده شود، شاید اعتماد مدیر اجرایی اسپاتیفای با حمایت او از مجتمع نظامی-صنعتی پیشی گرفته باشد. در نوامبر، زمانی که شرکت سرمایه‌گذاری Prima Materia او حدود 113 میلیون دلار (100 میلیون یورو) در هلسینگ سرمایه‌گذاری کرد، اک تعدادی از هنرمندان و مشترکان را تکان داد. اگرچه وب‌سایت این شرکت هوش مصنوعی نادر است، اما فایننشال تایمز در آن زمان گزارش داد که هدف هلسینگ «تولید نقشه‌های زنده در میدان جنگ» است. همراه با قرارداد نه رقمی، اک به هیئت مدیره این شرکت یک ساله ملحق شد که مشتریان آن شامل ارتش بریتانیا، فرانسه و آلمان هستند.

در هر صورت (!)، به نظر می رسد هیچ کس مانند Spotify به Spotify اعتقاد ندارد. در ماه آگوست، غول استریمینگ اعلام کرد که تا چند سال آینده تا 1 میلیارد دلار برای بازخرید سهام خود هزینه خواهد کرد که بر هر دو معامله اخیر اک سایه انداخته است.