منو سایت

دن امان، مدیرعامل سابق کروز به اکسون موبیل می‌پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دن امان، مدیرعامل سابق کروز به اکسون موبیل می‌پیوندد

دن امان، اهل نیوزلند که از سال 2019 مدیر عامل شرکت خودروهای خودران کروز بوده است، به اکسون موبیل نقل مکان کرده است، جایی که او یک کسب و کار جدید متمرکز بر تجاری سازی فرصت های تجاری کم کربن در جذب و ذخیره کربن، هیدروژن و آلایندگی کم را رهبری خواهد کرد. . بر اساس بیانیه ای از ExxonMobil، سوخت های آلاینده.

امان، رئیس سابق جنرال موتورز، در ماه دسامبر به طور ناگهانی از سمت مدیرعاملی کروز استعفا داد و در اوایل ماه مارس، کایل فوگت، یکی از بنیانگذاران کروز، رسما جایگزین او شد. او از اول ماه مه به عنوان رئیس شرکت ExxonMobil Low Carbon Solutions جایگزین جو بلومارت می شود که پس از 35 سال از این شرکت بازنشسته می شود.

امان از سال 2014 تا 2018 رئیس جنرال موتورز بود و قبل از آن از سال 2011 تا 2014 مدیر ارشد مالی بود. مدیر اجرایی همچنین در مرکز سرمایه گذاری اولیه جنرال موتورز و خرید کروز قرار داشت که پس از آن خودروساز 80 درصد از سهام آن را در اختیار داشت. خرید مالکیت در پایتخت سافت بانک در هفته گذشته.

زمانی که کروز به عنوان مدیرعامل انتخاب شد، طی چند سال آینده از یک استارتاپ کوچک با 40 کارمند به بیش از 1000 نفر در ایالات متحده رسید. اهداف دیگر در گذشته اشتباه بوده است، مانند طرح راه اندازی یک تجارت روباتیک در سال 2019.

امان اکنون اهداف مشتاقانه دیگری برای ExxonMobil دارد.

امان در پستی در لینکدین در روز سه‌شنبه نوشت: «ما به‌طور قابل‌توجهی پیکان را در سخت‌ترین صنایع برای کربن‌زدایی، از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه و فوری به صفر خواهیم رساند. برای انجام این کار، ما از منابع عمیق و دانشی که امروز در ExxonMobil وجود دارد، به همراه بهترین ایده های خارجی و تعهد اولیه سرمایه 15 میلیارد دلاری شرکت برای ایجاد این تجارت و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای استفاده خواهیم کرد.