منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال FTX امپراتوری خود را با راه اندازی ویژگی معاملات سهام گسترش می دهد

دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال FTX امپراتوری خود را با راه اندازی ویژگی معاملات سهام گسترش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال FTX امپراتوری خود را با راه اندازی ویژگی معاملات سهام گسترش می دهد

صرافی ارز دیجیتال FTX در حال راه اندازی فرصت های معاملات سهام برای مشتریان خود از طریق بخش ایالات متحده است. این شرکت که توسط بنیانگذار و میلیاردر Sam Bankman-Fried رهبری می شود، در بیانیه ای اعلام کرد که برای گروه منتخبی از مشتریان انتخاب شده از لیست انتظار قبل از راه اندازی کامل در اواخر سال 2022، به صورت بتا خصوصی راه اندازی خواهد شد.

FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان، می‌گوید که «صدها بورس اوراق بهادار ایالات متحده، از جمله سهام عادی و ETF» از جمله سهام جزئی برخی از اوراق بهادار را ارائه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که FTX قصد دارد تمام سفارشات را از طریق نزدک هدایت کند، نه از طریق یک سازنده شخص ثالث. صرافی می‌گوید پرداختی برای جریان سفارش (PFOF) دریافت نمی‌کند، روشی برای اجرای سفارش‌های Robinhood با این واقعیت شناخته شده است که صرافی از بازارسازان برای هدایت سفارش‌ها در مسیر خود، پول دریافت می‌کند. این یک روش بحث برانگیز برای تسویه معاملات است، زیرا اغلب به این معنی است که سرمایه گذار سهام خود را با بهترین قیمت ممکن دریافت نمی کند، زیرا بازارساز از اسپرد برنده می شود.

Robinhood همچنان از PFOF استفاده می کند زیرا می تواند درآمد قابل توجهی از تولید کنندگان در بازارهای کشورهای ثالث ایجاد کند. در مقابل، FTX سود خود را از عرضه به معامله سهام صرف نظر می‌کند، زیرا این خدمات را به صورت رایگان به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند یا در ازای آن کمیسیون دریافت می‌کند.

FTX همچنین می‌گوید به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا حساب‌های کارگزاری خود را بر روی پلتفرم سکه پایدار فیات، مانند USDC (که با سکه‌های پایدار الگوریتمی مانند Terra (UST) متفاوت هستند، که توسط سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شوند و ذخایری در آن ذخیره نمی‌کنند، تامین مالی کنند. معنای سنتی). صرافی می‌گوید که اولین کسی است که این گزینه را ارائه می‌کند، اگرچه مصرف‌کنندگان می‌توانند حساب‌های خود را با وجوه استاندارد از طریق نقل و انتقالات بانکی، انتقال ACH و سپرده‌های کارت اعتباری تامین کنند.

FTX همچنین مشتریان را ملزم به حفظ حداقل موجودی برای واجد شرایط بودن برای یک حساب بدون هزینه نخواهد کرد.

این اعلامیه لحظه ای کلیدی در چشم انداز بانکمن-فرید برای گسترش FTX از یک پلتفرم متمرکز نهادی با ریشه های معاملاتی عمیق به بازار سهامی است که طیف وسیعی از نیازهای سرمایه گذاران خرد را برآورده می کند. Bankman-Fried هفته گذشته در پرونده ای فاش کرد که سهام Robinhood را به ارزش 7.6 درصد از شرکت خریداری کرده است که می تواند به معنای حرکت دیگری به سمت این هدف باشد.

برت هریسون، رئیس FTX.US، در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت: «آنچه در نهایت می‌خواهیم ارائه دهیم یک اپلیکیشن خدمات مالی است.

برای اخبار، به‌روزرسانی‌های بودجه و نگاه‌های داغ به حیات وحش web3 در خبرنامه TechCrunch Chain Reaction مشترک شوید – و به پادکست همراه ما گوش دهید!