منو سایت

دیزل چیز وحشتناکی است که اقتصاد به آن وابسته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دیزل چیز وحشتناکی است که اقتصاد به آن وابسته است

آیا می خواهید تورم را به پاشنه پا بیندازید؟ البته راه حل ساده ای وجود ندارد وگرنه این کار را می کردیم. اما یک مکان خوب برای شروع، کنار گذاشتن اقتصاد از بنزین و گازوئیل است.

قیمت سوخت های فسیلی بالاست. به گفته AAA، قیمت گاز از سال گذشته بیش از 75 درصد و گازوئیل 55 درصد افزایش یافته است. دلایل بی‌شماری وجود دارد – جنگ پوتین در اوکراین، جهش غیرمنتظره تقاضا پس از توقف زودهنگام همه‌گیری، پالایشگاه ساحل شرقی که چند سال پیش به معنای واقعی کلمه منفجر شد، و غیره.

جهش اخیر نشان دهنده حماقت مرتبط کردن بخش حمل و نقل – که 6 تا 12 درصد تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه یافته را تشکیل می دهد – به مواد مصرفی بسیار فرار است که به طور گسترده بر اساس قیمت لحظه ای خریداری می شوند.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


به گفته مارک زندی، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics، قیمت گازوئیل به تنهایی حدود 17 درصد از تورمی را که امروز می بینیم، هدایت می کند. بر اساس گزارش اداره آمار کار، تورم در بخش انرژی عمومی در آوریل نزدیک به 30 درصد بود که بیش از سه برابر بیشتر بود. حذف سوخت های فسیلی تورم را تقریباً یک درصد کاهش می دهد.

اما چگونه می‌توانید دیزلی را جایگزین کنید که بخش عمده‌ای از اقتصاد ما از کامیون‌ها گرفته تا قطارها، حمل‌ونقل دریایی گرفته تا کشاورزی را در بر می‌گیرد؟ آسان نخواهد بود، اما بسیار ساده است: برق رسانی.

یک اقتصاد برقی که از انرژی های تجدیدپذیر نیرو می گیرد، کمتر در معرض شوک های ناگهانی قیمتی از نوع نفت و گاز قرار می گیرد. از همین رو.