منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • دیوید مارکوس، رئیس سابق کریپتو متا، پرداخت های بیت کوین را با پشتیبانی a16z و پارادایم راه اندازی کرد.

دیوید مارکوس، رئیس سابق کریپتو متا، پرداخت های بیت کوین را با پشتیبانی a16z و پارادایم راه اندازی کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دیوید مارکوس، رئیس سابق کریپتو متا، پرداخت های بیت کوین را با پشتیبانی a16z و پارادایم راه اندازی کرد.

از زمان خروج از فیس بوک در ماه نوامبر، بسیاری از صاحبان ارزهای دیجیتال در مورد اینکه دیوید مارکوس، مدیرعامل قدیمی این شرکت در کجا فرود خواهد آمد، حدس و گمان را زده اند. امروز، مدیر اجرایی و مدیر عامل پیشین پیام‌رسان پی پال، جزئیات اولیه‌ای درباره شرکت بعدی خود، Lightspark، که بر اساس شبکه لایتنینگ بیت‌کوین است، ارائه کرد.

مارکوس با تعدادی از اعضای سابق تیم کریپتو متا که در سمت‌های اجرایی کار می‌کنند، به‌عنوان مدیر عامل شرکت خواهد کرد.

جزئیات اینکه یک استارت آپ دقیقا چه کاری انجام می دهد کمیاب است. در یک بیانیه مطبوعاتی کوتاه اشاره شده است که هدف این استارتاپ “کاوش، ساخت و گسترش قابلیت ها و سودمندی بیت کوین” است. شبکه لایتنینگ بیت کوین امکان انجام تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر را نسبت به شبکه سطح پایه فراهم می‌کند و آن را به بستر ایده‌آل‌تری برای استفاده از پرداخت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل می‌کند.

این شرکت مقادیر عجیبی از بودجه را فاش نکرد، اما گفت که دور اول آنها به طور مشترک توسط a16z Crypto و Paradigm با مشارکت Thrive Capital، Coatue، Felix Capital، Ribbit Capital، Matrix Partners و Zeev Ventures هدایت شده است.

زمان رونمایی می‌توانست بهتر باشد، زیرا بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر کریپتو در روزهای اخیر متحمل ضررهای زیادی شده‌اند. طولانی شدن بازار ارزهای دیجیتال ممکن است به معنای کاهش علاقه سرمایه گذاران و استخر اجاره بالقوه کوچکتر باشد.

تلاش بیت کوین برای تبدیل شدن به “زنجیره ای که بر همه چیز حاکم است”

دیوید مارکوس، مدیر عامل ارشد ارزهای دیجیتال فیس بوک، شرکت را ترک می کند

 

برای اخبار، به‌روزرسانی‌های بودجه و نگاه‌های داغ به حیات وحش web3 در خبرنامه TechCrunch Chain Reaction مشترک شوید – و به پادکست همراه ما گوش دهید!