منو سایت

دیو کلارک، رئیس قدیمی بخش مصرف کنندگان آمازون، در حال ترک است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دیو کلارک، رئیس قدیمی بخش مصرف کنندگان آمازون، در حال ترک است

آمازون امروز اعلام کرد که دیو کلارک، مدیرعامل بخش مصرف جهانی این شرکت، پس از 23 سال از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. اندی جسی، مدیرعامل آمازون در یادداشتی به مدیریت گفت که آخرین روز حضور کلارک در دفتر اول جولای خواهد بود.

“[W]ما هنوز کار داریم تا به جایی که می خواهیم در تجارت مصرف کننده خود برسیم. برای این منظور، ما سعی می کنیم در برنامه های خود برای موفقیت دیو و همه تغییراتی که ایجاد می کنیم، مراقب باشیم. جسی در یادداشتی که امروز صبح در وبلاگ عمومی درباره آمازون به اشتراک گذاشته شد، نوشت: من انتظار دارم در چند هفته آینده با یک به‌روزرسانی برای شما آماده باشم. اگرچه تغییر هرگز آسان نیست، من نسبت به طرحی که تیم مشتری ساخته است خوشبین هستم و مطمئن هستم که اگر روی اجرای آن متمرکز بمانیم، تجربه مشتری و نتایج کسب و کار مناسب را ارائه خواهیم کرد.

کلارک در ماه مه 1999 به برنامه مسیر عملیاتی آمازون پیوست. او نقش رو به رشدی را در شرکت ایفا کرد، به عنوان مدیر عملیات در کنتاکی شروع کرد، به مدیرکلی در شمال شرقی رسید و به رهبری عملیات در سراسر جهان ارتقا یافت و سپس در نهایت همه کاربران جهانی را هدایت کرد. . او تیم هایی را رهبری کرد که چندین نسل از مراکز عملکرد را طراحی کردند و شبکه حمل و نقل آمازون را از جمله دستاوردهای دیگر ساختند.

مشخص نیست که چرا کلارک ممکن است اینقدر ناگهانی را ترک کند. جیسی در یک پست وبلاگی ادعا می کند که این تصمیم با کلارک بوده و کلارک قصد دارد “گزینه های دیگر را دنبال کند.” فقط دو سال قبل، کلارک جایگزین جف ویلک به عنوان مدیر عامل کسب و کار خرده فروشی آمازون شد، که وب سایت خرده فروشی و امپراتوری تدارکات رو به رشدی که اقلام را ذخیره و تحویل می دهد را پوشش می دهد.