منو سایت

دی جی و موسس استارت آپ کریپتو 3LAU ارزش پشت NFT موزیکال را توضیح می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
دی جی و موسس استارت آپ کریپتو 3LAU ارزش پشت NFT موزیکال را توضیح می دهد

وقتی مردم به NFT فکر می کنند، اولین استفاده ای که احتمالاً اکثر آنها به آن فکر می کنند هنرهای تجسمی است. از فروش ۶۹ میلیون دلاری کلاژ دیجیتالی بیپل در کریستیز گرفته تا مجموعه Bored Apes Yacht Club، به نظر می‌رسد هنرهای تجسمی معروف‌ترین استفاده از NFT به دلیل شباهت‌های آن با سرمایه‌گذاری‌های هنری زیبای سنتی است. این واقعیت که هنر دیجیتال را می توان به طور بی پایان به صورت آنلاین مشاهده و تکثیر کرد، باعث سردرگمی بسیاری از مصرف کنندگان در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی را می خرند، شده است.

این ایده که ممکن است کسی فقط بگوید، “هی، این الان مال من است، من فقط تصویر را در لپ تاپم ذخیره کردم و از آن به عنوان پس زمینه استفاده می کنم” واقعا واضح به نظر می رسد. اما پس از آن، وقتی یک مالک واقعی و واقعی وجود دارد و شما می توانید آن را در یک زنجیره تأیید کنید، این باعث می شود که شخص دیگری حداقل در جامعه وب 3 کمی احمق به نظر برسد. جاستین بلاو، دی جی و کلکسیونر هنر NFT در مصاحبه ای با پادکست TechCrunch Chain Reaction توضیح داد.

Blau که بیشتر با نام هنری خود 3LAU شناخته می شود، یک شرکت استارت آپی رویال را تأسیس کرد که از NFT استفاده می کند تا به مصرف کنندگان اجازه دهد تا “سهم” آهنگ ها را از طریق بازار خود خریداری کنند و با محبوبیت آن آهنگ ها پاداش دریافت کنند. این شرکت نوامبر گذشته، کمتر از سه ماه پس از جمع آوری 16 میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Founders Fund و Paradigm، یک دور سری A 55 میلیون دلاری از واحد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Andreessen Horowitz جمع آوری کرد.

بلاو گفت که NFT فروخته شده به رویال نشان دهنده دو چیز است. اول، آنها ارزش ذاتی مالکیت کپی رایت را نشان می دهند، و دوم، ارزش احساسی داشتن چیزی کمیاب که به هنرمند مورد علاقه شما مربوط می شود. بلاو استفاده از NFT را در خارج از دنیای هنرهای تجسمی مفید می بیند، اما گفت که او معتقد نیست که همان عامل شکل و تجلی این NFT ها در هر شکل متفاوتی از رسانه اعمال شود.

او گفت، برای مثال، موسیقی نامرئی است، بنابراین منطقی نیست که NFT های موسیقی را مانند NFT در هنرهای تجسمی به کار ببریم.

“این یک دارایی قابل معامله نیست. تنها راهی که مردم در گذشته موسیقی جمع‌آوری می‌کردند، سی‌دی و وینیل بود و در حال حاضر با یک سرویس استریم. مجموعه موسیقی همه از نظر تئوری یکسان است، درست است؟ شما اشتراک را پرداخت می کنید، به همه چیز دسترسی دارید، “بلاو گفت.

برای ارزیابی اینکه آیا پروژه NFT منطقی است یا خیر، Blau دوست دارد از چارچوبی استفاده کند که اگر رفتاری واقعا وجود داشته باشد و بتوان آن را در دنیای دیجیتال بازتولید کرد، احتمالاً استفاده موفقی از NFT خواهد بود. او افزود که اگر این رفتار دیگر وجود نداشته باشد، احتمالاً بهترین تظاهر NFT نیست.

بلاو گفت: “من فکر می کنم مثال موسیقی به خصوص جالب است، جایی که جمع آوری یک فایل صوتی واقعی برای هزاران و هزاران دلار منطقی به نظر نمی رسد، زیرا هیچ کس این کار را در دنیای واقعی انجام نمی دهد.”

به همین دلیل است که Royal، Blau و یکی از بنیانگذاران آن، JD Ross (که همچنین یکی از بنیانگذاران استارت آپ خانگی Opendoor است) تصمیم گرفتند NFT را برای حق چاپ در پشت آهنگ ها اعمال کنند. Blau توضیح داد که حق چاپ یک آهنگ چیزی است که کمیاب است، نه خود صدا، که می تواند توسط هر کاربری پخش شود.

او افزود که درآمد حاصل از استریم حدود 84 درصد از کل درآمد موسیقی را تشکیل می دهد. به گفته بلاو، دلیل اینکه هنرمندان از این درآمد بسیار اندک دریافت می‌کنند، این است که واسطه‌هایی مانند شرکت‌های ضبط، سهم دارند، نه به این دلیل که استریمینگ به تنهایی سودآور نیست.

به عنوان یک هنرمند مستقل، بلاو این مثال را با آهنگ خود “Is It Love” به اشتراک گذاشت و گفت که او معامله ای را رد کرده است که 15000 دلار برای 50٪ مالکیت آهنگ به او پرداخت می کرد، که به گفته او در نهایت برداشته شد و به بالاتر از آن رسید. درآمد 700.000 دلار

«مهواداران احتمالاً معامله بهتری به من خواهند داد. آنها احتمالاً مایل به پرداخت بیش از 15000 دلار بودند … و اگر این آهنگ موفقیت آمیز بود، همه بازدهی داشتند – هم از نظر ارزش خالص دارایی و هم از نظر جریان نقدی، “بلاو گفت.

او خاطرنشان کرد که پلتفرم رویال در نهایت به صاحبان دارایی های دیجیتال اجازه می دهد تا مستقیماً با هنرمندان در ارتباط باشند و به مزایای انحصاری مانند نمایش های توکن دسترسی داشته باشند.

می توانید کل مصاحبه با Blau را در پادکست ما، Chain Reaction گوش دهید. در Chain Reaction، Spotify، یا پلتفرم پادکست جایگزین خود اپل مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.