منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • رئیس‌جمهور اوکراین به تازگی قانونی را برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال با حرکت کمک‌های دیجیتال امضا کرده است

رئیس‌جمهور اوکراین به تازگی قانونی را برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال با حرکت کمک‌های دیجیتال امضا کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

یک ماه پیش، پارلمان اوکراین لایحه قانونی کردن ارزهای دیجیتال را تصویب کرد و چارچوبی را برای تنظیم و مدیریت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم آماده کرد. امروز، رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی، لایحه‌ای به نام «در مورد دارایی‌های مجازی» را امضا کرد که چارچوبی قانونی برای کشور برای مدیریت بازار رمزنگاری‌شده تنظیم‌شده ایجاد می‌کند.

طبق گزارش‌های Cointelegraph، Coindesk و سایر سایت‌هایی که دارایی‌های دیجیتال، ارزهای دیجیتال و شرکت‌های دارایی دیجیتال را هدف قرار می‌دهند، اکنون باید برای فعالیت قانونی در اوکراین در دولت ثبت نام کنند و بانک‌ها مجاز خواهند بود برای شرکت‌های رمزنگاری حساب باز کنند.

همچنین گزارش شده است که این قانون کمیسیون ملی اوراق بهادار و بازار سهام اوکراین را قادر می‌سازد تا بتواند سیاست‌های کشور در مورد دارایی‌های دیجیتال را تعیین کند، مجوزهایی را برای شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال صادر کند و به عنوان ناظر مالی عمل کند. (درست است، پارلمان اوکراین قبلاً قانونی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر تصویب کرده بود، اما رئیس جمهور زلنسکی این لایحه را بلافاصله پس از آن وتو کرد و گفت که کشور نمی تواند یک نهاد نظارتی جدید برای ارزهای دیجیتال ایجاد کند.)

اگر فکر می کردید که یک رمزارز است قبلا، پیش از این قانونی در اوکراین، شما شرکت های زیادی دارید. به گفته تیم تحلیل زنجیره بلوکی Chainysis، حتی بدون مقررات رسمی، اوکراینی‌ها، روس‌ها و ونزوئلایی‌ها (به ترتیب) تا پاییز 2020 به کاربران فعال ارزهای خرده‌فروشی دیجیتال تبدیل شده‌اند.

در آن زمان، رئیس تحقیقات Chainalysis به Coindesk گفت که چندین روند باعث صعود اوکراین به اوج شده است، از جمله “جمعیت محلی واقعاً فناوری” و “محیط راه اندازی کار”. (Coindesk همچنین خاطرنشان کرد که جرایم سایبری در اروپای شرقی بیشتر از سایر مناطق است که احتمالاً نیز نقش داشته است.)

انواع مقرراتی که به تازگی در این قانون به تصویب رسیده اند فوریت جدیدی پیدا کرده اند، زیرا اوکراین در هفته های پس از حمله روسیه به کشور و شروع به کشتن سربازان و غیرنظامیان، حداقل 100 میلیون دلار کمک های ارز دیجیتال دریافت کرد که در نتیجه تقریباً سه میلیون نفر فرار از کشور 42 میلیونی (NPR به سادگی تعداد پناهندگان اوکراینی را که تنها به لهستان گریختند – تقریباً 1.8 میلیون نفر – با جمعیت ورشو مقایسه کرد.)

با معرفی قانون جدید، اولین صرافی رمزارز در اوکراین، Kuna، دیگر محدود به کمک به این کشور برای صرف کمک‌های مالی مستقیم با تامین‌کنندگان مناسب برای ارزهای دیجیتال نخواهد بود، بلکه برای تبدیل کریپتو به فیات بسیار مورد نیاز خواهد بود. در همین حال، این کشور همچنین با غول بازار سهام مستقر در باهاما FTX برای تبدیل ارزهای رمزنگاری شده برای تلاش‌های نظامی اوکراین به سپرده فیات نزد بانک ملی اوکراین شریک شده است.

به طور خاص، همانطور که روز دوشنبه توسط Coindesk گزارش شد، FTX و Kuna و یک پلتفرم شرط بندی به نام Everstake با مقامات دولت اوکراین برای راه اندازی یک وب سایت کمک مالی به مصرف کنندگان همکاری کردند. کمک به اوکراین و پذیرش کمک های مالی در بیت کوین، اتر، تتر، پولکادوت، سولانا، دوج کوین، پول، آیکون و نئو “برای حمایت از مردم در مبارزه آنها برای آزادی.”

همانطور که Everstake از آن زمان تاکنون گفته است، ما نمی دانیم که آیا این ابتکار درست است یا خیر، “اولین نمونه از صرافی ارزهای دیجیتال برای ارائه یک کانال ارز دیجیتال به یک موسسه مالی عمومی است.” .