منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • رئیس اتحادیه کارگری آمازون می‌گوید حقوق کارگران سنا موضوعی «دموکراتیک یا جمهوری‌خواهانه» نیست

رئیس اتحادیه کارگری آمازون می‌گوید حقوق کارگران سنا موضوعی «دموکراتیک یا جمهوری‌خواهانه» نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
رئیس اتحادیه کارگری آمازون می‌گوید حقوق کارگران سنا موضوعی «دموکراتیک یا جمهوری‌خواهانه» نیست

در اوایل ماه فوریه، آمازون تلاش کرد تا کریستین اسمالز، سازمان دهنده کارگری را به دلیل آوردن غذا برای کارگران انبار در طی یک کمپین اتحادیه دستگیر کند. یک پیروزی فوق‌العاده بی‌نظیر کارگری بعداً، امروز، نیویورکر در مجلس سنا سخنرانی می‌کند و از جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در کاخ سفید بازدید می‌کند.

اسمالز، رئیس اتحادیه کارگری آمازون، که پیروزی تاریخی اتحادیه در انبار JFK8 را رهبری کرد، امروز در جلسه استماع کمیته بودجه سنا شهادت داد. این جلسه به ریاست سناتور برنی سندرز (I-VT) این سوال را مطرح کرد که آیا دلارهای مالیاتی باید از شرکت هایی حمایت کند که قوانین کار را نقض می کنند یا خیر. نمایندگان گروه‌های دیگر مانند Good Jobs First، Teamsters و Heritage Foundation نیز به این جلسه پیوستند.

اسمالز در بیانیه افتتاحیه خود گفت: “کارهای معمولی که آمازون انجام می دهد نقض قانون، ترساندن است، اینها چیزهای واقعی هستند که به کارگران در این کشور آسیب می رسانند.” “ما می خواهیم احساس محافظت کنیم. ما می خواهیم احساس کنیم که دولت به ما اجازه می دهد از حقوق قانون اساسی خود برای سازماندهی استفاده کنیم.”

در سراسر کشور، کارگران آمازون این شرکت را به تلاش برای لغو سازمان کارگری متهم کرده اند. سال گذشته، جاناتان بیلی، یکی از بنیانگذاران آمازونیان یونایتد، شکایتی را به شورای ملی روابط کار (NLRB) ارائه کرد و مدعی شد که این شرکت با انتقام گرفتن از او به دلیل سازماندهی، قوانین کار را نقض کرده است. او گفت که پس از ترتیب دادن پیاده روی به مدت 90 دقیقه توسط یک مدیر بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت. NLRB دلایلی برای این ادعاها پیدا کرد و شکایت فدرال را علیه آمازون تنظیم کرد. شرکت مستقر شد و به عنوان بخشی از توافق، باید از طریق ایمیل و تابلوهای فیزیکی به کارکنان یادآوری می کرد که حق سازماندهی را دارند.

طبق گزارش NBC News، شکایت بیلی به NLRB یکی از 37 مورد شکایت علیه آمازون بین فوریه 2020 و مارس 2021 است. اما تنها چند ماه پس از این معامله، مشخص شد که آمازون به طور غیرقانونی مانع از توزیع ادبیات حمایت از اتحادیه در اتاق استراحت یکی از کارکنان استیتن آیلند شده است. اسناد آمازون به وزارت کار نشان می دهد که این شرکت تنها در سال گذشته 4.3 میلیون دلار برای مشاوران ضد اتحادیه هزینه کرده است.

سناتور لیندزی گراهام (R-SC) از آمازون دفاع کرد و سناتور سندرز را به هدف قرار دادن ناعادلانه شرکت متهم کرد.

سناتور گراهام گفت: “شما به دلیل برنامه سیاسی خود برای اجتماعی کردن این کشور، یک شرکت واحد منصوب می کنید.” “هر بار که من برمیگردم، شما در مورد آن می شنوید [how] هر کسی که پول در می آورد بد است.»

گراهام تاکید کرد که NLRB فرآیندی دارد که از طریق آن کارگران می توانند شکایت کنند اگر احساس کنند با آنها ناعادلانه رفتار شده است، و گفت که او به هیچ وجه با برگزاری جلسه استماع سنا موافق نیست.

“شما می توانید هر تعداد که می خواهید جلسات نظارت داشته باشید، اما به این نتیجه رسیده اید که آمازون یک شرکت بد است. گراهام به سندرز گفت این وابستگی سیاسی شماست. “[Amazon is] تابع قوانین ایالات متحده است، آنها نباید مشمول این باشند.»

کریستین اسمالز، بنیانگذار آمازون، در یک گردهمایی در استیتن آیلند در آوریل 2022 سخنرانی کرد.

کریستین اسمالز، بنیانگذار اتحادیه کارگری آمازون (ALU)، در روز یکشنبه، 24 آوریل 2022، در طی یک گردهمایی ALU در منطقه استیتن آیلند نیویورک، ایالات متحده آمریکا، سخنرانی کرد. سناتور برنی سندرز از استاتن آیلند بازدید کرد تا با کارگرانی ملاقات کند. با موفقیت اولین اتحادیه کشور را در این ماه در یکی از تأسیسات آمازون سازماندهی کرد و کارگران در یک مرکز جداگانه که هفته آینده در مورد پیوستن به اتحادیه رای خواهند داد. عکاس: Виктор Дж. بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

در پاسخ، اسمالز بیانیه مقدماتی خود را به سناتور گراهام داد.

«فکر می‌کنم به نفع شماست که متوجه شوید این چیزی چپ یا راست نیست. این کاری نیست که دموکرات ها یا جمهوری خواهان انجام می دهند. اسمال به سناتور گفت این مشکل برای کارگران است. “ما کسانی هستیم که در شرکت هایی که شما از آنها صحبت می کنید رنج می بریم. […] در انبارهایی که در مورد آنها صحبت می کنید. به همین دلیل است که فکر می‌کنم امروز از من برای سخنرانی دعوت شده‌ام، و شما باید گوش کنید، زیرا ما نیز نماینده رأی‌دهندگان شما هستیم.

وی ادامه داد: مردم هستند که باعث می شوند این شرکت ها بروند، برعکس نیست.

به اصرار سناتور سندرز اسمالز، او شرایط کاری مرکز اجرای اتحادیه که اکنون در آن کار می کرد توضیح داد. او گفت که کارگران از تمام نقاط نیویورک و همچنین بخش‌هایی از نیوجرسی سفر می‌کنند، به این معنی که در هر جهت حدود دو ساعت و نیم سفر خواهند کرد، در شیفت‌های 10 تا 12 ساعت کار خواهند کرد و حداقل زمان استراحت را دریافت خواهند کرد. او شهادت داد که صدها سارق اتحادیه از سراسر کشور و همچنین از خارج آمده اند. این نمایندگان هر 20 دقیقه یک بار میزبان نشست های ضد صنفی «مخاطب اسیر» با گروه های 50 تا 60 کارگری خواهند بود. اسمالز می‌گوید این ارائه‌های مخاطبان اسیر چهار بار در هفته برگزار می‌شود.

«تصور کنید که به تازگی توسط آمازون استخدام شده اید. اسمالز گفت: “روز دوم شما، شما حتی نمی دانید شغلتان چیست و اولین کاری که انجام می دهند این است که شما را وارد کلاس تبلیغاتی ضد اتحادیه می کنند.” وی افزود: این تأسیسات با تابلوهای ضد سندیکایی پوشانده شده بود که به کارگران می‌گفتند علیه تشکل‌های صنفی رای دهید و تاکید می‌کردند که اتحادیه‌ها خواستار پرداخت هزینه‌های مشارکت از کارگران هستند.

قانون حمایت از حق تشکیلات (LA) که اخیراً توسط اتاق تصویب شد نیز در جلسه مورد بحث قرار گرفت. در حال حاضر، در 27 ایالت دارای «حق کار»، کارمندان را نمی توان مجبور به عضویت در اتحادیه یا پرداخت عوارض کرد، اما در صورت تصویب قانون PRO، قوانین «حق کار» لغو می شود. با این حال، سازمان دهندگان اتحادیه معتقدند که قوانین «حق کار» برای جلوگیری از تشکیل اتحادیه وجود دارد، زیرا اکنون فدرال غیرقانونی است که کسی را مجبور به عضویت در اتحادیه کند. اگر قانون PRO در سنا تصویب شود (که انتظار نمی‌رود، زیرا دموکرات‌ها کرسی‌های کافی برای غلبه بر این مشکل ندارند)، یکی از بزرگ‌ترین اصلاحات در قانون کار از زمان قانون ملی روابط کار در سال 1935 خواهد بود که از آن حمایت می‌کند. حقوق کارکنان برای سازماندهی

پس از جلسه استماع، اسمالز و تعدادی دیگر از سازمان دهندگان کارگری از رئیس جمهور بایدن در کاخ سفید دیدن کردند.

اسمالز در توییتی نوشت: «من همین الان با رئیس جمهور ملاقات کردم، هاها، او گفت که او را به دردسر انداختم.»

کارگران استیتن آیلند آمازون به اتحادیه سازی رای می دهند

کارگران آمازون پیشنهاد ایجاد یک انبار دوم در استاتن آیلند را رد کردند