منو سایت

رئیس جدید هوش مصنوعی Salesforce با کدگذاری صوتی به آینده نگاه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
رئیس جدید هوش مصنوعی Salesforce با کدگذاری صوتی به آینده نگاه می کند

همانطور که شاهد پیشرفت هوش مصنوعی در تجارت هستیم، نحوه تعامل ما با ماشین ها شروع به تغییر می کند. شرکت هایی مانند Salesforce به دنبال فرصت های جدیدی برای هوش مصنوعی هستند تا تأثیر مستقیم تری بر مشتریان داشته باشند.

در حالی که استفاده از هوش مصنوعی برای نشان دادن مشتریانی که به احتمال زیاد دچار انحراف یا خرید می‌شوند، مطمئناً مفید است، اما این فقط یک گام در این فرآیند است و تنها شروعی است برای اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند روش کار ما را در آینده تغییر دهد.

سفر Salesforce با هوش مصنوعی در سال 2016 با راه اندازی چارچوب هوش مصنوعی خود به نام انیشتین آغاز شد. در واقع، انیشتین هرگز به اندازه مجموعه ای از قابلیت های اطلاعاتی که پتانسیل لمس هر جنبه ای از پشته Salesforce را دارند، به گونه ای طراحی نشده بود که محصولی باشد. تیم اصلی که این را احیا کردند تا حد زیادی ادامه دادند، اما کار همچنان ادامه دارد.

این شرکت یک سال پیش سیلویو ساوارز، استاد سابق استنفورد را به عنوان دانشمند ارشد استخدام کرد. یکی از دلایلی که او مایل به ترک تحصیل شد، توانایی او در انجام تحقیقات پیشرفته با مجموعه داده های گسترده، کارکنان و منابع بزرگ شرکتی مانند Salesforce بود.

او گفت که می‌خواهد تحقیقات خود را در دو دهه گذشته ادامه دهد تا مهارت‌ها را بدون آموزش خاص در دسترس افراد قرار دهد. Savarese توضیح داد: “یکی از دستورالعمل های اصلی که من در اینجا بر آن اصرار دارم این است که واقعاً هوش مصنوعی را معرفی کنم تا افراد را در کسب و کار به روش های جدید توانمند کنم، و من واقعاً هیجان زده هستم که این قدرت را با تجربه ای به قدری آسان ارائه کنم که هر کسی بتواند از آن استفاده کند.” .

برای دستیابی به این هدف گسترده، یکی از ابتکارات اصلی او و تیم تحقیقاتی 100 نفره‌اش، رویکرد برنامه‌نویسی مبتنی بر صدا است که این شرکت آن را CodeGen نامیده است. ایده این است که مردم به سادگی آنچه را که می‌خواهند انجام دهند به زبان گفتاری ساده توصیف کنند و هوش مصنوعی بر اساس دستورالعمل‌های زبان طبیعی کد تولید می‌کند.

اما این فقط این نیست که به فناوری هوش مصنوعی بگویید چه می خواهید. ساوارس گفت که این بیشتر یک مکالمه بود. «CodeGen واقعاً راه جدیدی برای توسعه نرم افزار ارائه می دهد. به جای نوشتن کد مستقیم، کاربران به سادگی مشکلی را که سعی در حل آن دارند به زبان انگلیسی ساده در مکالمه شرح می دهند. بنابراین گفتگو بسیار بسیار مهم است، “او توضیح داد.

منظور او این است که شما می توانید چیزی بخواهید و هوش مصنوعی از شما توضیح می خواهد و یک قدم به عقب و جلو خواهد رفت، مانند مثال ارائه شده در یک پست وبلاگ Salesforce که CodeGen را توضیح می دهد:

نمونه ای از کدنویسی محاوره ای از Salesforce با استفاده از ابزار CodeGen.

نمونه ای از کدنویسی محاوره ای از Salesforce با استفاده از ابزار CodeGen. اعتبار تصویر: نیروی فروش

اگرچه این در مرحله آزمایشی توسعه زیاد است، اما آنها در حال پیشرفت در ساخت مدل هایی هستند که برای دو مخاطب مختلف مناسب باشد. “هدف این است که با چند مصرف کننده ارتباط برقرار کنیم. یکی از توسعه دهندگان با تجربه تر است، که در این مورد CodeGen به آنها کمک می کند تا کد را بنویسند و آن بخش های دستی پردازش را بر عهده خواهند گرفت، آن بخش هایی که از نظر کدنویسی چندان جالب نیستند. کاربر دوم این افراد هستند که تجربه کدنویسی ندارند، بنابراین تجربه کد نویسی تقریباً صفر است، اما CodeGen هنوز هم می تواند راهی برای ایجاد نرم افزار برای حل مشکلات واقعی به آنها بدهد.

Salesforce در تلاش است تا با کدنویسی محاوره ای به چیزی برسد که قبلاً انجام نشده است. در حالی که مایکروسافت روی چیزی مشابه با چارچوب GPT3 کار می کند، این همان چیزی است که ساوارز آن را یادگیری عمیق در مقیاس می نامد و شامل مدل های بسیار پیچیده است.

او گفت: “این یک مدل کدگذاری اولیه است، بنابراین CodeGen بر روی یک مدل خودرگرسیون عظیم با 16 میلیارد پارامتر ساخته شده است که با حجم بسیار زیادی از داده آموزش داده می شود.” در اینجا او موارد استفاده را با نمونه‌هایی برای مدل بر اساس تجربه یا غیر کدنویسی کاربر تقسیم می‌کند.

در حالی که پروژه هنوز در مرحله اثبات مفهوم است، مرحله بعدی این است که برای جامعه توسعه دهندگان داخلی در Salesforce منتشر شود، که زمانی اتفاق می افتد که Savarese یافته های خود را در یک کنفرانس داخلی در اواخر این ماه ارائه دهد.

اگر پروژه از مرحله آزمایشی فراتر رود، ایده این است که دانشمندان داده و تحلیلگران کسب و کار با استفاده از Tableau، Salesforce، که در سال 2019 با قیمتی نزدیک به 16 میلیارد دلار خریداری شد، قادر به ایجاد و ساخت برنامه‌های داده شوند. – قابل دسترسی از نقطه نظر تجاری.

کد نویسی صوتی تنها می تواند اولین قدم در اینجا باشد، زیرا گزینه های دیگری مانند ایجاد محتوا، طرح بندی وب سایت و سایر وظایف را می توان به طور مشابه به یک توضیح ساده کاهش داد. “این الهام از نیاز به یک راه آسان برای برقراری ارتباط با سیستم های هوش مصنوعی و توانایی استفاده از زبان برای ایجاد ارتباط بهتر برای اطلاع رسانی فرآیندهای خاص ناشی می شود.”