منو سایت

رئیس جمهور جدید کره جنوبی طرفدار رمزارز در حال دفع است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
رئیس جمهور جدید کره جنوبی طرفدار رمزارز در حال دفع است

یکی از وعده‌هایی که یون سوک یول به رای دهندگانش داد اجرای مجموعه‌ای از سیاست‌های دوستدار رمزنگاری در کره جنوبی بود. یون، که در ماه مارس برنده شد و در این ماه وارد دفتر شد، گفت که آستانه مالیاتی برای سود سرمایه گذاری در کریپتو را به 50 میلیون وون یا حدود 38922 دلار افزایش خواهد داد. اما او کمی مقاومت می کند.

سرویس تحقیقاتی مجلس ملی کره جنوبی (NARS) که اطلاعات و تحلیلی در مورد مسائل قانونی و سیاسی به قانونگذاران ارائه می دهد، ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی مجازی طبقه بندی می کند. طبق بیانیه ای که هفته گذشته منتشر شد، آستانه مالیات برای درآمد حاصل از دارایی های مجازی باید 2.5 میلیون وون یا 1946 دلار با نرخ مالیاتی 20 درصد باشد.

نرخ مالیاتی که توسط NARS پشتیبانی می‌شود، در سطحی مشابه درآمد سرمایه‌گذاری مالی تعیین می‌شود، به طوری که طبقه دارایی «مالیات سنگینی ندارد». اما آستانه پیشنهادی بسیار کمتر از آن چیزی است که یون در نظر دارد.

قوانین مالیاتی جدید قرار است در سال 2023 اجرایی شود و یک تنظیم کننده جدید دارایی دیجیتال راه اندازی خواهد شد. سیستم مالیات بر درآمد کشور در دسامبر 2020 معرفی شد. یون همچنین قول داد از عرضه اولیه سکه حمایت کند که در سال 2017 ممنوع شد.

جیسو پارک، مدیرعامل شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند و زیرساخت سئول، Sooho.io، به TechCrunch گفت: «آنچه اکنون می‌توانیم ببینیم این است که دولت در حال باز کردن نقش ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری است.

«در واقع، نامزدهای ریاست جمهوری حمایت محتاطانه خود را اعلام کرده اند، قوانین مالیاتی مطلوب، بازگشت احتمالی EMI (پیشنهادات اولیه مبادله) و حتی مشاهده قوانین و زیرساخت های پیشنهادی رئیس جمهور فعلی یون برای NFT. مهمتر از آن، یون معرفی یک نهاد دولتی جدید برای تنظیم دارایی های دیجیتال را پیشنهاد کرد.

کره جنوبی یکی از فعال ترین کشورهای رمزنگاری در جهان است. بر اساس مطالعه ای که توسط تنظیم کننده ارشد مالی کشور انجام شد، بازار تا پایان سال 2021 به 55.2 تریلیون وون (45.9 میلیارد دلار) رسید و به نزدیک به 5.58 میلیون یا حدود 10 درصد از جمعیت کشور رسید.

بازار کریپتو در کره جنوبی در حال رونق است، اما به دلیل محدودیت های نظارتی تا حدی منزوی شده است. این فضا تحت تسلط پنج صرافی اصلی محلی است – Upbit، Bithumb، Coinone، Korbit و Gopax. از سوی دیگر، بازیگران خارجی و کوچک‌تر، پاسخگویی به الزامات دولت برای مشارکت با بانک‌های تجاری محلی را دشوارتر می‌دانند.

مانند سایر کشورها، فروپاشی terraUSD (UST)، یک استیبل کوین الگوریتمی که هدف آن حفظ وابستگی خود به دلار با استفاده از کوین خواهر خود لونا است، نگرانی‌هایی را در مورد نوسانات بازار ارزهای دیجیتال برای رگولاتورها ایجاد کرده است. رسانه های محلی گزارش دادند که مقامات مالی کره جنوبی سرعت اجرای مقررات دارایی دیجیتال را که شامل حمایت از مصرف کننده می شود، تسریع خواهند کرد. توسعه دهنده کره جنوبی Do Kuon موسس آزمایشگاه Terraform مستقر در سنگاپور است که سازمانی است که پشت سر UST و Luna قرار دارد.

علیرغم حمایت قابل توجه مردم و دولت از دارایی های دیجیتال، که می تواند به این معنی باشد که پیشنهادات رئیس جمهور یون ممکن است در آینده اجرایی شود، مشکلات اخیر مانند Terra و UST، سرمایه گذاران کره ای را تحت تاثیر قرار داده و منجر به درخواست برای مقررات سختگیرانه تر در حوزه کریپتو شده است. صنعت. در کوتاه مدت، این می تواند اجرای پیشنهادات یون را به تاخیر بیاندازد، “پارک پیشنهاد کرد.

بازارهای کره جنوبی حرکت کرده یا متوقف شده اند، یا نسبت به لونا که ارزش آن تقریباً به صفر رسیده است، هشدار داده اند. بر اساس کوین رنکینگ، Bithumb که قصد دارد لونا را حذف کند، در حال حاضر هفتمین حجم معاملات سکه را دارد.

بایننس معامله با Luna و UST را پس از سقوط متوقف می کند