منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • راه‌اندازی پایگاه بی‌درنگ Imply با تزریق ۱۰۰ میلیون دلار به وضعیت تک‌شاخ می‌رسد.

راه‌اندازی پایگاه بی‌درنگ Imply با تزریق ۱۰۰ میلیون دلار به وضعیت تک‌شاخ می‌رسد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
راه‌اندازی پایگاه بی‌درنگ Imply با تزریق ۱۰۰ میلیون دلار به وضعیت تک‌شاخ می‌رسد.

تمایل به استخراج ارزش از داده‌های شرکتی تنها در حال افزایش است زیرا این بیماری همه‌گیر سازمان‌ها را تشویق می‌کند تا عملیات خود را دیجیتالی کنند. اما سازمان ها اغلب مجموعه ابزار مناسبی برای این کار ندارند. بر اساس نظرسنجی اخیر Fivetran، 82 درصد از شرکت ها بر اساس اطلاعات قدیمی تصمیم می گیرند که 85 درصد از آنها می گویند که این تصمیمات منجر به تصمیمات اشتباه و از دست دادن درآمد می شود.

با پیشرفت فناوری پایگاه داده بلادرنگ، داده های قدیمی و مسائل مربوط به آن ممکن است به زودی به چیزی از گذشته تبدیل شوند – اگر بخواهیم اظهارات فروش فروشنده را باور کنیم. پایگاه‌های داده بلادرنگ می‌توانند در تئوری بینش‌هایی را فوراً ارائه دهند و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که در صورت بروز مشکلات تجاری با آن‌ها برخورد کنند و بر اساس تغییرات کوتاه‌مدت عمل کنند.

همانطور که از بخش های رو به رشد بودجه مشاهده می شود، سرمایه گذاران معتقدند بازار قابل توجهی برای پایگاه های داده بلادرنگ وجود دارد. سپتامبر گذشته، SingleStore، که پلتفرمی را فراهم می کند که به کسب و کارها کمک می کند تا داده های خود را به طور کلی یکپارچه کنند، نظارت کنند و گزارش دهند، 80 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد. همین امروز، یکی دیگر از ارائه دهندگان پایگاه داده بیدرنگ، Imply Data، اعلام کرد که یک دور 100 میلیون دلاری در سری D را تکمیل کرده است، که تخمین می زند راه اندازی آن 1.1 میلیارد دلار پس از پول باشد.

توما براوو با OMERS Growth Equity، Bessemer Venture Funds، Andreessen Horowitz و Khosla Ventures، حلقه Imply Circle را رهبری می کند. فانجین یانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، می گوید که پول جدید در توسعه محصول و افزایش نیروی کار شرکت از 200 کارمند به 300 تا پایان سال سرمایه گذاری خواهد شد.

من میفهمم

نمای پرس و جو توسط Imply’s Apache Druid ارائه شده است.

“صنعت به عنوان یک کل با موج بعدی موانع فنی برای تجزیه و تحلیل بر اساس اینکه سازمان ها چگونه می خواهند ارزش را از داده ها استخراج کنند، مواجه است. موج اول در دهه 2000 به دنبال رسیدگی به چالش های پردازش و ذخیره سازی داده در مقیاس بزرگ بود که [tools like] یانگ در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: HDFS، MapReduce و Spark مورد بررسی قرار گرفته‌اند. موج دوم در سال 2010 در تلاش بود تا مشکل پردازش پرس و جو در مقیاس بزرگ را حل کند که منجر به ظهور فضای ذخیره سازی داده های ابری (مانند Snowflake، Redshift و BigQuery) و توزیع ماشین های SQL (به عنوان مثال Impala، Presto، Athens) شد. اکنون چالشی که سازمان ها سعی در حل آن دارند، برنامه های کاربردی تحلیلی در مقیاس بزرگ است که امکان داده های تعاملی را فراهم می کند. این جایی است که او وارد می شود … اشاره کنید.”

بورلینگهایم، کالیفرنیا، مبتنی بر مفهوم، در سال 2015 توسط یانگ، یان مرلینو و وادیم اوگیوتسکی تأسیس شد. یانگ یک مهندس تحقیق و توسعه سیسکو بود که بر روی الگوریتم های بهینه سازی شبکه تمرکز می کرد، در حالی که مرلینو یک توسعه دهنده نرم افزار سرور در یاهو بود! (افشای کامل: شرکت مادر TechCrunch).

یانگ، مرلینو و اوگیوتسکی در Metamarkets، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل تبلیغات نرم افزاری که توسط اسنپ در سال 2017 خریداری شد، ملاقات کردند. زمانی که در Metamarkets بودند، آنها Druid را توسعه دادند، یک مخزن ذخیره سازی منبع باز که به زبان جاوا نوشته شده بود که از یک کلاستر از فرآیندهای تخصصی برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از اطلاعات استفاده می کند. داده های بلادرنگ و داده های تاریخی

Druid – که در حال حاضر توسط شرکت هایی مانند Netflix، Salesforce و Confluent در تولید استفاده می شود – در سال 2015 به مجوز Apache تغییر مکان داد.

یانگ گفت: «آنچه در مورد شرکت‌هایی که از Druid استفاده می‌کنند ثابت است… توانایی آن‌ها برای باز کردن ارزش بیشتر از داده‌ها، به‌ویژه رویدادهای بلادرنگ، جریان است.» جایی که فضای ذخیره‌سازی ابری برای گزارش‌ها و داشبوردهایی است که با درخواست‌های نادر تعدادی تحلیلگر توصیف شده‌اند، Druid برنامه‌های تحلیلی را قادر می‌سازد که تماس‌های داده‌های تعاملی زنده را با تعداد نامحدودی از ذینفعان داخلی و مشتریان خارجی در یک زمان فراهم می‌کنند تا به درخواست پاسخ دهند.

Imply با استفاده از Druid پایگاه های داده کاملاً مدیریت شده را می سازد. علاوه بر این، موقعیت های یانگ به عنوان یک “نسخه شرکتی” از Druid است که به ظاهر ویژگی ها و خدمات بیشتری را نسبت به پروژه مستقل Druid ارائه می دهد. به عنوان مثال، Imply اخیراً Polaris را راه‌اندازی کرد، یک سرویس پایگاه داده ابری که برای ساده‌سازی جریان، تجسم و سایر جنبه‌های تجزیه و تحلیل بلادرنگ طراحی شده است.

یانگ می‌گوید: «از دیدگاه کسب‌وکار، نیاز به بینش‌ها و برنامه‌های کاربردی مبتنی بر داده به دلیل تغییرات ناشی از همه‌گیری افزایش یافته است که به نوبه خود نیاز به فناوری Imply را افزایش داده است. “[I]nsights دیگر به مجموعه ای از پیش تعریف شده از پرس و جوهای گزارش محدود نمی شود. سازمان‌ها اکنون می‌توانند میزبان رویدادهای تاریخی در زمان واقعی و در مقیاس بزرگ (مانند داده‌های کلیکی، معیارهای برنامه‌ها و سرویس‌های ابری، و تله‌متری اینترنت) برای هوش عملیاتی، توصیه‌های بلادرنگ، و گسترش بینش برای مشتریان خود باشند.

Imply می تواند سودمند باشد زیرا شرکت ها به طور فزاینده ای مدیریت پایگاه داده ابری را ترجیح می دهند. گارتنر زمانی پیش‌بینی کرد که تا سال جاری، 75 درصد از کل پایگاه‌های اطلاعاتی مستقر یا به پلتفرم ابری منتقل می‌شوند. Imply در پایگاه‌های داده و انبارهای داده جایگزین مانند PostgreSQL، Snowflake، Elastic و Clickhouse رقابت می‌کند، اما یانگ می‌گوید این راه‌اندازی به اندازه کافی به دلیل همزمانی و «ارزش» بالای آن – به‌ویژه در حوزه‌های جریان و داده‌های بسته، متمایز است.

به استثنای مقایسه‌های عمیق در هر پلتفرم، باید حرف یانگ را باور کنیم. اما Imply ادعا می کند که بیش از 150 مشتری از جمله Atlassian، Cisco ThousandEyes، InterContinental Exchange و Reddit دارد.

یانگ که در پاسخ به سوالی درباره درآمد فعلی Imply مخالفت کرد، گفت: «برنامه های ساخته شده بر روی پایگاه داده Imply در دسترس هزاران کاربر است. Druid دنیای کاملا جدیدی را از استفاده از تجزیه و تحلیل باز می کند و ارزش فوق العاده ای برای سازمان ها ایجاد می کند که در حال گذراندن تحولات دیجیتال هستند.

تا به امروز، Imply 215 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده است.