منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • راه اندازی ارز دیجیتال Chainalysis 170 میلیون دلار با برآورد 8.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

راه اندازی ارز دیجیتال Chainalysis 170 میلیون دلار با برآورد 8.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
راه اندازی ارز دیجیتال Chainalysis 170 میلیون دلار با برآورد 8.6 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

Chainalysis، یک شرکت استارت‌آپی که خدمات بررسی و انطباق ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند، ۱۷۰ میلیون دلار در مجموعه‌ای از بودجه سری F به رهبری GIC، صندوق ثروت مستقل سنگاپور، ارائه کرده است. این شرکت که به دلیل کمک به مجریان قانون در مبارزه با ارزهای دیجیتال غیرقانونی شهرت دارد، در ژوئن گذشته دو برابر شده و به 8.6 میلیارد دلار از حلقه خود رسیده است.

خبر تامین مالی اولین بار توسط The Information اعلام شد و در زمانی منتشر شد که سرمایه گذاران در تلاش برای کنار آمدن با فروپاشی بازار ارزهای دیجیتال هستند. ارزش کل بازار کریپتو به پایین ترین حد در ده ماه گذشته رسید و بیت کوین در روز دوشنبه زیر 30000 دلار معامله شد.

قبل از این دور جدید، این شرکت 366 میلیون دلار از سرمایه گذاران، از جمله Benchmark، Accel، Paradigm و Coatue جمع آوری کرد. این شرکت در سال 2020 دفاتری را در سنگاپور و توکیو افتتاح کرد تا حضور خود را در APAC “دوبرابر” کند و امروز به مشتریان از جمله آژانس های دولتی، بورس ها، موسسات مالی و شرکت های امنیت سایبری در بیش از 70 کشور خدمات می دهد.

اخیراً، Chainalysis با کمک به خبرنگار لورا شین، مظنونان هک DAO در سال 2016 را که شامل ضرر 11 میلیارد دلاری بود، ردیابی کرد.

برخی از سرمایه گذاران نگران هستند که سقوط ارز دیجیتال می تواند شور مالی در فضا را کاهش دهد، اما در سه ماهه اول اوضاع همچنان روشن به نظر می رسید. تحقیقات کوین تلگراف نشان داد که بیش از 14.6 میلیارد دلار در زیرساخت ارزهای دیجیتال، توکن های غیرقابل جایگزین (NFT)، تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر استارت آپ های وب 3 در سه ماهه اول سرمایه گذاری شده است که تقریباً نیمی از کل بودجه سال گذشته را تشکیل می دهد.

در واقع، ما اخیراً شاهد چندین حلقه بزرگ از بودجه بوده ایم. شرکت مدیریت دارایی و ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور Amber Group ظاهراً با ارزش 10 میلیارد دلار در حال دستیابی به موقعیت جدیدی است. یازده ماه پیش، او به تازگی در یک دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری به وضعیت اسب شاخدار رسیده بود. ارزش صرافی ارزهای دیجیتال KuCoin در هفته جاری با افزایش ۱۵۰ میلیون دلاری به ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

رونق کریپتو همچنان ادامه دارد زیرا Chainalysis 100 میلیون دلار جمع آوری کرده است که تخمین آن را دو برابر کرده و به بیش از 2 میلیارد دلار رسانده است.