منو سایت

ردیابی محیط، جامعه و حکومت با ESGgo آسان تر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ردیابی محیط، جامعه و حکومت با ESGgo آسان تر شده است

امروزه، شما نمی توانید ماهی مرده تولید شده، تولید محلی، و پرورش پایدار را بدون دستیابی به مجموعه ای از اهداف زیست محیطی، اجتماعی و مدیریتی (ESG) در جلسات هیئت مدیره شرکت یا گزارش های سالانه، چرخانید. با کمال تعجب، در حالی که به دست آوردن روابط عمومی برای دستیابی به اهداف آسان است، اندازه گیری و ردیابی عملکرد شرکت ها در برابر این اهداف بسیار دشوارتر است. خسته از هوای گرم و وعده های پوچ – و مشتاق برای تسهیل اجرای واقعی اهداف تعیین شده، ESGgo در راه است. این شرکت در حال ایجاد یک بسته نرم افزاری برای کمک به تغییر آن است – و به تازگی 7 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا چند کفش ورزشی بپوشد و جدی شود.

اورلی گلیک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ESGgo توضیح می دهد: «مشتریان هدف شرکت ها هستند – یا اساساً هر شرکتی که قبلاً دولتی است یا در نظر دارد سهامی عام شود.

خود محصول بر جمع آوری داده ها متمرکز است. از 50 شرکت اولی که ESGgo با آنها صحبت کرد، متوجه شدند که هیچ ابزاری در دسترس نیست. این شرکت دریافته است که بیشتر ردیابی ESG در حال حاضر در برخی از سیستم‌های نسبتاً باطنی انجام می‌شود – عمدتاً صفحات گسترده یا پایگاه‌های داده مشترک. البته ممکن است آژانس های رتبه بندی خارجی ابزارهای خاص خود را داشته باشند، اما برای استفاده داخلی این یک انتخاب ظریف است.

بروس دالگرن به عنوان بخشی از TechCrunch می نویسد: “در حال حاضر، ESG توسط برخی به عنوان همه صحبت ها، اقدامات اندک تلقی می شود – ممکن است صدها مدیر وجود داشته باشند که بر اهمیت ESG تاکید کنند، اما ما هنوز یک چوب اندازه گیری جهانی برای درک واضح اثربخشی ESG نداریم.” + مقاله در اوایل امسال. بدون این، تشخیص اینکه چه چیزی درست است از چه چیزی نادرست است، یا اینکه سرمایه گذاری قوی از کوته فکری چیست، دشوار است.»

صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر اروپایی در حال ایجاد جامعه ای پیرامون طرح های ESG هستند

برای ردیابی کامل تأثیر ESG بر تجارت، استانداردهای GRI و SASB ردیابی صدها نقطه داده در سراسر سازمان را ارائه می دهند. جمع‌آوری داده‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، همانطور که جمع‌آوری اطلاعات از منابع داده‌های مختلف قبل از مقایسه، تجزیه و تحلیل و گزارش آنها اهمیت دارد. این داده ها، همراه با اندازه گیری آن در برابر اهداف شرکت، فضایی است که ESGgo در آن فعالیت می کند.

«حتی از جنبه انسانی جمع‌آوری داده‌ها – برای شروع درخواست اطلاعات، زدن درب‌های افراد در بخش‌ها جالب نیست. بنابراین علاوه بر خود داده ها، ابزار ما گردش کار را مدیریت می کند. در نهایت، ما تمام داده ها را تجزیه و تحلیل می کنیم و وضعیت فعلی شرکت را در ESG آن ها در مقایسه با عملکرد تاریخی می بینیم. تجزیه و تحلیل شکاف و معیار صنعت برای اینکه ببینیم چگونه می توانیم از همکاران و رقبای شما بهتر شویم. مورد دوم، به ویژه، بهینه سازی هوش مصنوعی خواهد بود.”

بر اساس یک برآورد نامشخص، این شرکت 7 میلیون دلار به رهبری شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر اسرائیلی Glilot Capital جمع آوری کرد.

ردیابی محیط، جامعه و حکومت با ESGgo آسان تر شده است

اسکرین شات داشبورد ESGgo.

گلیلوت نه تنها یکی از بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اسرائیل است، بلکه یک صندوق جهانی عالی است. آنها تجربه عملیاتی، تجربه عملیاتی جدی دارند و واقعی هستند مردان. گلیک می‌گوید: آن‌ها زنان را تبلیغ می‌کنند و تیمی خارق‌العاده برای خلق ارزش دارند. ما همچنین تعدادی سرمایه گذار فرشته بسیار جالب از دره و برخی از بهترین شرکت های فناوری در دره داریم که واقعاً به آب و هوا اعتقاد دارند.

گلیک تیمی متشکل از 10 نفر را در اسرائیل و کالیفرنیا رهبری می کند. او این شرکت را با ایدو گرین، که در نقش‌های مهندسی ارشد در گوگل، نتفلیکس و اخیراً فیس‌بوک بریده است، تأسیس کرد.

“ما هیجان زده هستیم که اولین حامی ESGgo هستیم. اورلی تجربه باورنکردنی و دیدگاهی درخشان برای استفاده از فناوری برای بهبود گزارش ESG دارد. کوبی سامبورسکی، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Glilot Capital، گفت: با چالش های پایداری و مسئولیت اجتماعی که روش ارزیابی ریسک و فرصت را کسب و کارها و سرمایه گذاران تغییر می دهد، این زمان مناسب برای این راه حل ویرانگر است. کمک به شرکت‌ها برای بهبود موقعیت ESG خود مهم‌تر از همیشه است و اورلی فرد مناسبی برای ایجاد تغییرات لازم است.

بودجه اولیه به ESGgo این امکان را می دهد که با شروع یک تیم مهندسی مستقر در اسرائیل، استخدام خود را تسریع بخشد و محصولات خود را بیشتر توسعه دهد.

4 نشانه برای ارزیابی سرمایه گذاری ESG